Uğultu Çıkaran 1 Haftalık Hoover Çamaşır Kurutma Makinesi

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Ustalar merhaba

Hoover marka NDEH9A2TCBEXS-17 model ısı pompalı 9kg çamasır kurutma makinesi aldım katalog ses seviyesi 66db 6 yada 8'nci cevriminde daha bir ugultulu calısmaya basladı, sanki bir tren gecis ugultusuna benzer sekilde asagıda videoda da ilk gun ve bugun bu sekilde videosunu da ekledim. servisden gelen arkadas anormal bir ses yok dedi ve vidoları merkez teknisyene iletmek icin wp yoluyla istedi.

Sizce nedir ne degildir gorusleriniz degerli tesekkur ederim iade degişim surecim içinde rapor almam gerekiyor.

Öncesi

Sonra

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın (Bana günaydın yani) :)

İl ilçe ve isim soyisim bilgisi paylaşabilirmisiniz rica etsem.
Servis Genel Müdürüne sizin konuyu aktardım zaar :ok
Ya da size ben özel iletişim kanalı açayım benimle (Özel mesaj alanım kapalı)
oradan bana isim soyisim il ilçe ve iletişim bilgisi paylaşın lütfen :ok

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Günaydın (Bana günaydın yani) :)

İl ilçe ve isim soyisim bilgisi paylaşabilirmisiniz rica etsem.
Servis Genel Müdürüne sizin konuyu aktardım zaar :ok
Ya da size ben özel iletişim kanalı açayım benimle (Özel mesaj alanım kapalı)
oradan bana isim soyisim il ilçe ve iletişim bilgisi paylaşın lütfen :ok
Adem ustam alakan icin cok teşekkür ederim.

Ozan koc
Ata mah. Mutlu sit. Yenimahalle Ankara

Teşekkür ederim.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Sizinki bir sorun mu bilmiyorum ama komşular Grundig aldı. Merdiven boşluğuna trafo inlemesi gibi ses yapıyor. Kapıları açılınca daha fazla duyuluyor. Bu cihazlar buzdolabı gibi taşındıktan 3-4 saat sonra mı çalıştırılmalı acaba?

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Sizinki bir sorun mu bilmiyorum ama komşular Grundig aldı. Merdiven boşluğuna trafo inlemesi gibi ses yapıyor. Kapıları açılınca daha fazla duyuluyor. Bu cihazlar buzdolabı gibi taşındıktan 3-4 saat sonra mı çalıştırılmalı acaba?
yani hocam bir camasır makinesi kadar olamazlar calısma mantıklarına bakılacak olunursa hava sirkulasyonu cevrimi baya ses cıkarıyor klima ve buzdolabının birleşimi gibi bir sistem anladıgım kadarıyla :)

Evet hareket ettirildikten 2 saat sonra ancak calistirilmali gazli sistem

Son düzenleme:
ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Normal geldi.Kurutmalar sesli çalışır
Ustacım bazı sesler kabul edilebilir hemfikirim bu konuda tabi ki 66db göze alarak aldım lakin 7-8 kullanımımda anormallesen sesi de duyar oldum keşke aynı model urunu yan yana koyma sansımız olsa da budur diyebilsem. bakalım donus bekliyorum yetkili mercilerden.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Sürtünme kaynaklı giysilerden kopan pamukçuk şeklindeki parçalar zamanla makine içerisindeki mekanik aksamlara yapışmakta haliyle ses düzeyinde artışlar olur.Sürekli temizlik ve bakım gerektirir.Yapısı gereği nem ve rutubet olduğu için bu tarz makinalarda bakteri üremesi muhtemel . Çamaşır ve bulaşık makineleri için temizleyici toz ve sıvılar mevcut artı kullanılan tablet ve deterjanlar dezenfekte işlemi yapar fakat kurutma makineleri için şuan mevcut değil.

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Sürtünme kaynaklı giysilerden kopan pamukçuk şeklindeki parçalar zamanla makine içerisindeki mekanik aksamlara yapışmakta haliyle ses düzeyinde artışlar olur.Sürekli temizlik ve bakım gerektirir.Yapısı gereği nem ve rutubet olduğu için bu tarz makinalarda bakteri üremesi muhtemel . Çamaşır ve bulaşık makineleri için temizleyici toz ve sıvılar mevcut artı kullanılan tablet ve deterjanlar dezenfekte işlemi yapar fakat kurutma makineleri için şuan mevcut değil.
İlerleyen zamanlar icin muhtemel şeyler ustacim ama 1 hafta 10 gunluk makine 7-8 kez kullanim sözkonusu.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
yani hocam bir camasır makinesi kadar olamazlar calısma mantıklarına bakılacak olunursa hava sirkulasyonu cevrimi baya ses cıkarıyor klima ve buzdolabının birleşimi gibi bir sistem anladıgım kadarıyla :)

Evet hareket ettirildikten 2 saat sonra ancak calistirilmali gazli sistem
Evet benzer sistem. Komşuların makinesinin sesini duyunca hiç normal bulmadım. Umarım sizin sorununuz da çözüme kavuşur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri