Ugoos AM8 Plus 8K ( S928X-J )

S Çevrimiçi

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
66
41
İlk çıkan testler çok iç açıcı değil. CPU antutu 210.000 (shield 260.000), gpu ise 55 gflops (shield 649gflops)

Ucuz olursa s905x4 alternatifi olur. Ama pahalı segmentte shield Tv Pro veya Apple TV ye rakip olamaz gibi görünüyor.

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
62
İlk çıkan testler çok iç açıcı değil. CPU antutu 210.000 (shield 260.000), gpu ise 55 gflops (shield 649gflops)

Ucuz olursa s905x4 alternatifi olur. Ama pahalı segmentte shield Tv Pro veya Apple TV ye rakip olamaz gibi görünüyor.
Testlerde nvidia shield tv yi geçmiyorsa hdmi 2.1 vs. İçin alınmaz, o zaman stream sız çıkan ugoos vs. bile alınabilir durumda olur. Zidoo z9x pro ve nvidia 2024 de de geçerli olan olur gibi.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152

Apple Tv ve Nvidia işlemci ve gpu olarak fersah fersah öndedir. Nvidia nın yeni cihaz çıkarmama nedenide zaten, kendi ayarında Android olarak bir rakip hala görememesi. S928x cihazlar ancak bir kaç yenilikle ve fiyatını uygun yaparsa iş yapabilir Nvidia karşısında. Şahsen Nvidia nında yeni, güncel bir cihaz çıkarmasını çok isteyenlerdenim.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
Homatics te şuan s928x cihazın ismi bile geçmiyor. Sanırım s928x den önce piyasaya s905X5 bir cihaz sürecekler.

Nvidia dan Amlogic işlemcili cihaz beklemeyin, cihazlarında kendi işlemcilerini kullanıyor. Kendi işlemcileri çok daha performanslıdır.
şaka herhalde s905x5 ne yaaa media oynatıcı olarak geriye gitmiş olur anlamak mümkün değil bu üreticileri hele çinlileri gpu kullanmaz androidler media oynatırken öyle olsa idi nvidia shield cam gibi gösterirdi😭

sadece 6 nanometre diye daha az ısınır daha az tüketir eeee bana ne faydası var sana faydası var daha az cihaz onarım için döner

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152
şaka herhalde s905x5 ne yaaa media oynatıcı olarak geriye gitmiş olur anlamak mümkün değil bu üreticileri hele çinlileri gpu kullanmaz androidler media oynatırken öyle olsa idi nvidia shield cam gibi gösterirdi😭

sadece 6 nanometre diye daha az ısınır daha az tüketir eeee bana ne faydası var sana faydası var daha az cihaz onarım için döner
S928X cihazlar piyasaya sürülmeye hazır, ancak piyasaya sürülme onayı daha çıkmadı.

Sana faydası derken orayı anlamadım, benle ne alakası var 🤔

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
yahu elbette bu forumların böyle sıkıntıları var senin mesajı alıntıladım ama muhatabım sen değilsin ki sei roboticse diyorum sana faydası var daha az cihaz onarım için döner derken 😭

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Beyler bugün tam 2 ay doldu 928 Boxı kullanalı,şimdilik yola devam
ancak geçenler de satışa koymuştum Ugoos AM8 i almak için,sonra siparişi de
iptal edip bununla yola devam demiştim,hala da aynı fikirdeyim,cihazı tanıdıkça
daha da hoşuma gitti bu arada birisi $ 160/170 lere mal oluyor AM8 ise maliyeti
neredeyse $ 300 kağıdı buluyor! bence "değmez"

Bazı BUG lar illa ki var ama bunlar benim kullanım zevkime etki etmedi dolayısıyla
örneğin UI de sürekli "London Hava durumu" çıkıyor olması da rahatsız etmiyor:kiskis

RAM 8Gb:bazı durumlar da veya ilk açılış ekranın gelmesi v.s de fark hemen belli oluyor
ROM 64Gb;bununla işim yok 32 de olsa eyvallah!

ama GPU ciddi farklı G57 var üzerinde G31 lere göre benim için fark resim kalitesinde
%20 kadar artık bir fark belki de %30 bile diyebilirim,abartmayı sevmem!

En önemlisi geçenler de Slimbox ROM çıkarmış buna ve AM8 Ugoos için ama ben beğenmedim!
hemen kaldırdım "Root" lup olup olmaması beni zaten etkilemiyor+bahsettiğim BUG lar da
yerinde duruyor yani bir gelişme olmadı

Fabrika dan birisini buldum geçenler de ama herif şimdi kayboldu yaw!
bir süre yazışmıştık bazı yazılım atma tüyoları vermişti sonra BG lar filan dedim
"düzelteceğim" dedi ama herif kayıp şimdi,yaw bunlar böyle hep zaten

Slimbox team sanırım tam içine girememiş bu Box ın yakında umarım hallederler

905X4 modası artık bitti ama elinde olan adam hala bununla devam edebilir
benim içinse 905X4 artık kesin bitti

G57 ciddi farkediyor,ben bunu son aldığım Philips 50/8808 den biliyorum zira herifler
bu sene G57 takmışlar,resim kalitesi çok daha iyi G51/52 lere göre ki ben her iki GPU ya da
kullandım önceki panellerimde

++

"Testler" şöyle imiş yok bu çıkmış filan diyenler varsa bunu geçin bir kalem,çoğu ya yalan ya da yalnış!
ama birisi cihazı alıp da anlatıyorsa harbiden o da,ona inanabilirsiniz

"Gaming" de sorun yoktur(ben denemedim ama deneyen pro.birisini biliyorum yurt dışından)

Resim kalitesine de etki eden AI özelliği de vardır,bunu denedim aktif ettim ama bana biraz sature geldi
kişi kafasına göre bunları ayarlayabilir artık aynı gelişmiş resim özellikleri sanırım Ugoos AM8 de çok daha
ileri ve iyi halde geliyor!

A.Frame-rate bende yok ama bir sorun da yoktur,ancak gelen Slimbox ROM lu da AFR vardır!
AM8 de ise zaten vardır

Isınma sorunu hiç yok,normal bir ısı var sadece!

Kumandası "dandik"(bana göre) BT özelliği var

WiFi 5GHz çok iyi! 2.4 vasat,Ethernet yaklaşık 5GHz kadar ama en iyisi 5GHz özellikle X96 lı Box larda
deneme yapmak için Modemin olduğu yerden(oturma odasından duruyor normal de)salona götürdüm
mesafe 10mt ilerisi ve arada iki tane duvar çıkıntılar v.s vardır sinyal seviyesi 3/4 çıktı:ok
diğer Box ım olan X96MAX+Ultra da ise seviye 1/4 anca çıktı! (bu cihazlar aynı üreticiden çıkıyor)

++

S Çevrimiçi

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
66
41
Amlogic işlemcili cihazların ortak noktası uygun fiyata görece iyi performans veren ürünler olmalarıydı. Belirtilen rakamlar bu ürünler için gereksiz pahalı.

Geri
Üst Alt