UE46ES6140 MODEL TV İÇİN DESTEK.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
slm üstadlar,
arkadaşımda Samsung UE46ES6140 MODEL TV var,
sorunu şu görüntü gidip geliyor bazen de hiç gelmiyor, sanki ısınınca görüntü geliyor gibi bir durum söz konusu,
ben bizatihi görmedim arkadaşımın bana anlattıklarından yazdım bunları, SAMSUNG servisi çağırmış arkadaş anakart arızalı ve 1500 TL masrafı olur demiş
özetle durum bu.
Dolayısı ile bu paraya yaptırmaya değer mı ?. ve malum zamanımızda iyileri Tenzihen söylüyorum bu servis gerçekçi mı davranmış acep ?

S.jpg
S1.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ES 6 7 8 serisi inanılmaz kral modeldir öyle böyle değil
Paneli ayrı, kendisi ayrı kıymetlidir ve her şekilde makul ölçülerde tamirine değer bir üründür.

Buradaki temel önemli nokta MAKUL sözcüğünde yatıyor.

Görüntü gittiğinde ses devam ediyor mu?
Anakart teşhisini koyan işletmeye güvenebilir miyiz?
Konu anakart ise bulup gönderelim kendisi taksın abi anakart değiştirmek dediğin 10 15 dakika.

Doğru hatırladığım anakart ise maliyeti 500tl bantlarında olsa gerek. (En son öyleydi, konu kesin ise güvenilir kaynaklardan araştırılabilir)

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
ES 6 7 8 serisi inanılmaz kral modeldir öyle böyle değil
Paneli ayrı, kendisi ayrı kıymetlidir ve her şekilde makul ölçülerde tamirine değer bir üründür.

Buradaki temel önemli nokta MAKUL sözcüğünde yatıyor.

Görüntü gittiğinde ses devam ediyor mu?
Anakart teşhisini koyan işletmeye güvenebilir miyiz?
Konu anakart ise bulup gönderelim kendisi taksın abi anakart değiştirmek dediğin 10 15 dakika.

Doğru hatırladığım anakart ise maliyeti 500tl bantlarında olsa gerek. (En son öyleydi, konu kesin ise güvenilir kaynaklardan araştırılabilir)
sevgili hocam arkadaşım ile görüşüp, dönüş yapacağım hemen, sorduğunuz ayrıntılar ve ayrıca gerekirse Muğla ya sizi ziyarete geliriz TV ile birlikte :) nihayetinde 46 inÇ bir TV ve taksi nın arka koltuğuna sığar, sizi de görmüş olurum, selamlar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sevgili hocam arkadaşım ile görüşüp, dönüş yapacağım hemen, sorduğunuz ayrıntılar ve ayrıca gerekirse Muğla ya sizi ziyarete geliriz TV ile birlikte :) nihayetinde 46 inÇ bir TV ve taksi nın arka koltuğuna sığar, sizi de görmüş olurum, selamlar
Ne zaman arzu ederseniz. :)

Gelecekseniz haberim olsun zira bir işletme sahibi değilim artık biliyorsunuz,

Malum Fethiye'den de 30km uzakta yaşıyorum. Eski işyerinde buluşuruz da sizi bekletmek istemem o açıdan bilgi vereyim istedim :)

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Ne zaman arzu ederseniz. :)

Gelecekseniz haberim olsun zira bir işletme sahibi değilim artık biliyorsunuz,

Malum Fethiye'den de 30km uzakta yaşıyorum. Eski işyerinde buluşuruz da sizi bekletmek istemem o açıdan bilgi vereyim istedim :)
aynen öyle yaparım hocam, cevap gelsin telimi özelinize atacağım atabilirsem, yani açık ise özel pm kutunuz,
geliyoruz diye önceden haber vermek için, veya siz arzu ederseniz bir tel paylaşırsınız ararım, hürmetler

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
dipnot ses i teyit ettirememiştim, yani bir led bar arızası olabilir mi diye,
bu arada arkadaşım aradı şimdi kesin anakart demiş ve ilk önce 1750 TL fiyat çekmişler sora merkezden arayarak 1500 TL YE DEĞİŞİR ANA KARTINIZ DENİLMİŞ.

tv nin arıza notlarını ayrıntılı sormaya çalıştım,
1: akran gittiğinde ses yok muş.
2: bazen kumanda dan açtıklarında standbey ışığı 4-5 defa yanıp söndükten sora istisna da olsa tv açılıyormuş,

2 seçeneğimiz var adem hocam, siz hangisi bizi daha fazla üzmez derseniz onu yapalım
1: siz araştırın anakartı tedarik edin biz eft ile gereğini yapalım ?
2: yarın veya salı günü yanınıza gelelim ? tabii anakart hazır olmalı ki geri dönebilelim aynı gün çünkü arkadaşım taksi de çalışıyor, yani esnek zamanlı biri değil benim gibi

3 : mahsuru yoksa sizi aramak isterim bilgi paylaşımı açısından. yazı ile ne kadar anlatabildim ise özet bu...
selamlar

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Sevgili Hocam, servise pek itibar edemedim doğrusu, bu standbey ışığının yanıp sönmesi yanıp sönmesi sanki bir besleme arızası dahilinde kondansatörlerin şişmesi olayına benziyor, ??

Tabii ki elel nihayet işin uzmanı ve profesörü sensin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
dipnot ses i teyit ettirememiştim, yani bir led bar arızası olabilir mi diye,
bu arada arkadaşım aradı şimdi kesin anakart demiş ve ilk önce 1750 TL fiyat çekmişler sora merkezden arayarak 1500 TL YE DEĞİŞİR ANA KARTINIZ DENİLMİŞ.

tv nin arıza notlarını ayrıntılı sormaya çalıştım,
1: akran gittiğinde ses yok muş.
2: bazen kumanda dan açtıklarında standbey ışığı 4-5 defa yanıp söndükten sora istisna da olsa tv açılıyormuş,

2 seçeneğimiz var adem hocam, siz hangisi bizi daha fazla üzmez derseniz onu yapalım
1: siz araştırın anakartı tedarik edin biz eft ile gereğini yapalım ?
2: yarın veya salı günü yanınıza gelelim ? tabii anakart hazır olmalı ki geri dönebilelim aynı gün çünkü arkadaşım taksi de çalışıyor, yani esnek zamanlı biri değil benim gibi

3 : mahsuru yoksa sizi aramak isterim bilgi paylaşımı açısından. yazı ile ne kadar anlatabildim ise özet bu...
selamlar
C Canberi usta stok durumun nedir?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
slm, sevgili ve çok saygı değer @adam Hocam, MEMLEKETİMİZ de senden gibi çok değerli USTA ve zanaatkârlarımızın var olduğunu bir kez daha görmekten memnun olduğumu belirtmek isterim, evet sevgili A Adem Helvacı BİR ARKADAŞIMIZ SENİN SAYENDE ÇOK MUTLU BİR ŞEKİLDE TV Sİ İLE EVİNİN YOLUNU TUTTU.
şöyle ki, Konu topiğini açtığımız ve senin yönlendirmen ile bu işin öyle değil de aslında böyledir demen üzerine, bende araştırmaya girdim çok kısa zamanda da çok iyi sonuç aldık, EVET samsung servisin önce 1750 TL masrafı var sora 1500 TL ye UE46ES6140 MODEL TV tamiri olur dedikleri televizyonu an itibari ile İzmir / Yeşilyurt ta Gözde elektronik ten Mevlüt abimiz gözümüzün önünde ana Kart'ını değiştirerek çalışır vaziyette teslim etti Bize, işçilik dahil bizden 500 TÜRK LİRASI aldı helali hoş olsun, bu tür zanaatkârların Rabbim bu ülkeden eksik etmesin.
Hürmetlerimle tekrar teşekkür ederim saygı değer ado hocam ?‍♂️

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
slm, sevgili ve çok saygı değer @adam Hocam, MEMLEKETİMİZ de senden gibi çok değerli USTA ve zanaatkârlarımızın var olduğunu bir kez daha görmekten memnun olduğumu belirtmek isterim, evet sevgili A Adem Helvacı BİR ARKADAŞIMIZ SENİN SAYENDE ÇOK MUTLU BİR ŞEKİLDE TV Sİ İLE EVİNİN YOLUNU TUTTU.
şöyle ki, Konu topiğini açtığımız ve senin yönlendirmen ile bu işin öyle değil de aslında böyledir demen üzerine, bende araştırmaya girdim çok kısa zamanda da çok iyi sonuç aldık, EVET samsung servisin önce 1750 TL masrafı var sora 1500 TL ye UE46ES6140 MODEL TV tamiri olur dedikleri televizyonu an itibari ile İzmir / Yeşilyurt ta Gözde elektronik ten Mevlüt abimiz gözümüzün önünde ana Kart'ını değiştirerek çalışır vaziyette teslim etti Bize, işçilik dahil bizden 500 TÜRK LİRASI aldı helali hoş olsun, bu tür zanaatkârların Rabbim bu ülkeden eksik etmesin.
Hürmetlerimle tekrar teşekkür ederim saygı değer ado hocam ?‍♂️
Değerli ustama hem emeklerinden hem de dürüstlüğünden dolayı saygılarımı sunuyorum.

Bir vatandaşımızın daha işini çözmüş olmanın mutluluğunu kimseye anlatamayız :ok

Yalnız, fiyatı bile nokta atışı yazmışım heeeeee :kas

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Değerli ustama hem emeklerinden hem de dürüstlüğünden dolayı saygılarımı sunuyorum.

Bir vatandaşımızın daha işini çözmüş olmanın mutluluğunu kimseye anlatamayız :ok

Yalnız, fiyatı bile nokta atışı yazmışım heeeeee :kas
Her bir şeyinizle benim nazarımda TAM bir NOKTA atışları yapıyorsunuz bana göre değerli hocam,
bunu içten kalbi duygularla söylüyorum sizden gibi insanlara bu memleketin ihtiyacı var, eksik olmayınız saygılarımla ?‍♂️

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt