Ucuza Telefon Alanlar Gelin Bakalım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Elimdeki LTE uyumlu Huawei'nin IMEI'sini, ucuza alacağım bir Xiaomi'ye atabilir miyim?
Açıkçası bilmediğim bir telefonun IMEI'sini atmak istemem, başımız belaya girmesin sonra. :kiskis

Elimdeki cihazın IMEI'sinin başka cihazda çalışmayacağını biliyorum fakat bu IMEI değiştirerek kullananlar nasıl yapıyor?
Birkaç senede bir yeni IMEI mi atıyorsunuz? :hihi

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Atarsin ama işin ehli biri atarsa daha iyi olur sonra sorunlar ile baş etmek zor band 20 gider bu işlem yapılınca ülkemizde 4.5 g yi tam anlamıyla kullanamadığınımiz için sorun olmaz sizler için diye düşünüyorum alacağınız model nedir?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam ben IMEI işinden çok anlamam ama bildiğim kadarıyla IMEI numarası size aitse sıkıntı çıkma riski düşük büyü k ihtimalle de kapanmaz genelde kapananlar çok eski Nokia IMEI si falan atılanlar oluyor. IMEI işi için bazı modellerde Qualcomm un alt sistemleriyle konuşabilecek özel box gerekiyor diye biliyorum ancak bu genelde Samsung falan için geçerli bu çinlilere custom recovery kurduktan sonra bir şekilde yapılabiliyor tabi modelden modele değişir. Google da modela adı + IMEI repair diye aratırsanız işlem nasıl görebilirsiniz o telefon için. (IMEI değiştirme yasal olmadığından bütün videolara falan IMEI tamiri diye başlık koyuyorlar işte biz sadece ROM atarken IMEI si gidenlere anlattık diye bahaneleri olması için:hihi)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Hocam ben IMEI işinden çok anlamam ama bildiğim kadarıyla IMEI numarası size aitse sıkıntı çıkma riski düşük büyü k ihtimalle de kapanmaz genelde kapananlar çok eski Nokia IMEI si falan atılanlar oluyor. IMEI işi için bazı modellerde Qualcomm un alt sistemleriyle konuşabilecek özel box gerekiyor diye biliyorum ancak bu genelde Samsung falan için geçerli bu çinlilere custom recovery kurduktan sonra bir şekilde yapılabiliyor tabi modelden modele değişir. Google da modela adı + IMEI repair diye aratırsanız işlem nasıl görebilirsiniz o telefon için. (IMEI değiştirme yasal olmadığından bütün videolara falan IMEI tamiri diye başlık koyuyorlar işte biz sadece ROM atarken IMEI si gidenlere anlattık diye bahaneleri olması için:hihi)

Şu an ki Huawei telefonum bana ait, 2 GB RAM yetmediği için, bir de yamulmadık tarafı kalmadığı için değiştirmek istiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Atarsin ama işin ehli biri atarsa daha iyi olur sonra sorunlar ile baş etmek zor band 20 gider bu işlem yapılınca ülkemizde 4.5 g yi tam anlamıyla kullanamadığınımiz için sorun olmaz sizler için diye düşünüyorum alacağınız model nedir?

Şu anki cihazım Qualcomm işlemcili, yeni düşündüğüm Xiaomi'ler de Qualcomm işlemcili.
Redmi Note 9 Pro veya Mi Note 10 Lite düşünüyorum.

Elimdeki cihaz ise Huawei GR-5 (Honor 5X diye de geçiyor.)
LTE destekli fakat öyle aman aman güçlü bir modemi yok, haliyle desteklemediği bantlar mevcuttur muhtemelen Xiaomi'de.

Merak ettiğim kısım şu, ucuz cihaz alıp bu riske girmeye değer mi?

Atıyorum bendeki Huawei Band 20 desteklemiyorsa, yeni Xiaomi'de de kapanıyor mu yani?
O kötüymüş. O zaman mobil veri performansında elimdeki telefona döner o da muhtemelen. :kiskis

Orta seviye telefon olmuş 3500-4000 TL.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Benim bir arkadaşın vardı elindeyken üstüne düşmüş yamultmuştu hala kullanıyor onunkide 2GB ramli Px lite ama hangi seri hatırlamıyorum. IMEI işinde her telefoncuya güvenmemek gerek adamın sizin telefona attığı IMEI yi yazıp iki ay sonra başka telefona atmayacağı garanti olmadığından tanıdık yada iyi referansı olan birisine yaptırmak lazım. Ama eğer box gerekmiyorsa kendiniz yapın derim hem Android ROM atma filan konularında deneyiminiz olmuş olur. Custom Recovery attıktan sonra herşey denenebilir gayet zevkli oluyor başka romlar denemek mod kurmak falan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mesela Xiaomi EU diye bir site var adamlar Xiaominin çinde çıkarttığı güncelleme ve özel özellikleri Global ROM a portluyorlar global güncelleme dağıtıma düşmeden aylar önce piyasaya sürüyorlar.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Ocak ayında mi 9t pro almıştım. Önceki telefonum olan LG G4'ün imeisini attım, o zamandan beri sorunsuz şekilde kullanıyorum. Henüz KOM'dan gelen de olmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Benim bir arkadaşın vardı elindeyken üstüne düşmüş yamultmuştu hala kullanıyor onunkide 2GB ramli Px lite ama hangi seri hatırlamıyorum. IMEI işinde her telefoncuya güvenmemek gerek adamın sizin telefona attığı IMEI yi yazıp iki ay sonra başka telefona atmayacağı garanti olmadığından tanıdık yada iyi referansı olan birisine yaptırmak lazım. Ama eğer box gerekmiyorsa kendiniz yapın derim hem Android ROM atma filan konularında deneyiminiz olmuş olur. Custom Recovery attıktan sonra herşey denenebilir gayet zevkli oluyor başka romlar denemek mod kurmak falan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mesela Xiaomi EU diye bir site var adamlar Xiaominin çinde çıkarttığı güncelleme ve özel özellikleri Global ROM a portluyorlar global güncelleme dağıtıma düşmeden aylar önce piyasaya sürüyorlar.

Dostum o işlemi ben yaparım zaten, ben sadece bu riske girmeye değer mi buna dair bilgi almaya çalışıyorum.
Kendi telefonumu ROM ile kullanıyorum zaten, EMUI'ye kalsak kanser olmuştuk çoktan. :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
IMEI fark etmiyor istedğini at LTE olması şart değil uyumsuzluk olmuyor imei attırdığın yer çok önemli aynı ımei belli süre sonra 2.ye atıyorlar ozaman sıkıntı oluyor imei bilgisinin atan kişide kalmadığına dikkat et yanlışlıkla yada kasıtlı 2.ciye atılmasın sağlam biyerde işlem yapılırsa sıkıntı olmaz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
IMEI fark etmiyor istedğini at LTE olması şart değil uyumsuzluk olmuyor imei attırdığın yer çok önemli aynı ımei belli süre sonra 2.ye atıyorlar ozaman sıkıntı oluyor imei bilgisinin atan kişide kalmadığına dikkat et yanlışlıkla yada kasıtlı 2.ciye atılmasın sağlam biyerde işlem yapılırsa sıkıntı olmaz

O işlemi kendim yaparım, dışarıya gitmem. :kiskis

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam o zaman telefonun fiyat farkına bakın resmi yolla ne kadara alıyorsunuz bu şekilde ne kadara ki genelde sonuç belli zaten fiyat farkından dolayı mantıklı oluyor, kendiniz atarsanız dolandırılma riski de yok bence şu atılan IMEI nin band desteği olayı rahatsız etmezse yapılabilir. Tabi yasal olarak birileri kapınıza dayanır mı :polisben denemediğimden bilmiyorum ama hiç görmedim çalıntı IMEI olmadıktan sonra sıkıntı yaşayan en kötü ihtimal kapanır oda düşük.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
nokia 2600 imei atsanda 4.5G özelliği çalışıyor sıkıntı olmuyor imei simkart aktif edilmesi için atılıyor başka espirisi yok aynı imei ikinciye atılmazsa imeinin alındığı telefona sim kart takılmaz ise tespitte edilmez sorunsuz şekilde yıllarca çalışır

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Bende sizin gibi pro veya 10 lite almayi dusundum sonra icimden bi ses ya bozulursa ya elimde kalirsa verdigim para bosa giderse vs derken vazgeciyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri