Ucuz Üretim Markalara DİKKAT!

Ucuz Üretimlere ne kadar güvenirsiniz?

• Güvenirim

Oy: 0 0.0%
  • Güvenmem

Oy: 7 50.0%
  • Alırım ama temkinli kullanırım

Oy: 4 28.6%
  • Ne alırım ne de aldırırım

Oy: 3 21.4%

• Kullanılan toplam oy
    14
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Özellikle Mutfakta kullandığımız ve ELEKTRİK ile direkt olarak bağlantı halinde olabileceğimiz küçük ev aletleri gibi unsurlar başta olmak üzere, su ile irtibatlı olan, direkt el ile temas edilen, metal gövdeye sahip, ara adaptörlü değil de direkt olarak 220Volt ile çalışan ve en önemlisi bu örnekte olduğu gibi yüksek güç çeken rezistansa sahip ürünlerde üretici markalara dikkat edin lütfen..

Güvenlik ve emniyeti teyit edilmedikçe özellikle A101 BİM ŞOK gibi yerlerde 30-40-50 tl gibi rakamlara satılan plastik gövdeli cezveler vs de bu guruba yüksek özellikte dahildir.

Şuna bakın lütfen. Direkt olarak ev yangını sebebi bu üretim.

Bu gördüğünüz görsellerde tüketicinin yapacağı hiç bir hata buna sebep olamaz o yüzden üretici buradan KULLANICI HATASI ve/veya TÜKETİCİ HATASI diyerek yırtamaz.

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

s4.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
1 kere sinbo hava nemlendirici makinasını aldım 1 yıl olmadan altından su kaçırmaya başladı prizde dibindeydi nerdeyse rahmetli olacaktık.sinbo dandiğin dandiği bir marka.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bizde de Sinbo'nun cezvesi var, iki kere üst üste kullanım sonucu dibindeki yalıtıcı silikonun bariz eridiğini gördüm. Hala kullanıyoruz ama üst üste kullanmamaları konusunda ev halkını uyardım. :hihi

Aynı şekilde Sinbo'nun elektrikli su ısıtıcısı, iki kere üst üste kullanım sonucu bozuldu. :bilmiyom

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben phılıps ketil aldım kaliteli diye oda 2 yılda altından su kaçırdı.sonra kenwod aldım 6-7 senedir kullanıyorum çok iyi çıktı.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben de bir kaç sene önce sinbo marka blender aldım,kısa sürede bozuldu,yedek parça sorun,servis sorun.Artık bu marka ürünlerin yanına bile yaklaşmıyorum,tanıdıklarıma da tavsiye etmiyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ben de bir kaç sene önce sinbo marka blender aldım,kısa sürede bozuldu,yedek parça sorun,servis sorun.Artık bu marka ürünlerin yanına bile yaklaşmıyorum,tanıdıklarıma da tavsiye etmiyorum.
valideye bende hediye premier blender almıştım oda kısa sürede bozuldu.şimdi blue house blender aldım şimdilik idare ediyor.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşin ilginç yanı ise, çok kaliteli diye bildiğimiz markaların içeriklerine de artık hayretlerle bakıyorum söktüğümde :rant

O yüzden kullanıcı deneyimi önemli :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İşçilik maliyetini kısıp, fason üretime yönelerek piyasadaki acımasız rekabete yenilmemek için, bilindik tüm markalarda benzer sorunların yaşanması kaçınılmaz...

Moulinex, Tefal, Philips, Beko, gibi kalite olgusu yüksek markaların ürünlerini incelediğimde Çin üretimi olduğunu gördüm. Fotoğraflarda görülen marka ve benzeri markalar da aynı menşeli, bana göre aradaki fark çok yok maalesef.

Şimdi ben, qwerty diye bir marka tescil ettirsem, Çin'e gidip ürünleri seçsem ve üzerine de qwerty markasını basın gönderin desem, kanuni prosedürü de tamamlasam bitti gitti...

Benim ürünün, yukarıdaki fotoğraflardaki gibi olması ihtimal dahilinde mi? Evet... Bu sebeple markaya takılmamak gerekiyor. İki ay önce bulaşık makinesi aldım, adamlar 10 yıl kullanım ömrü biçmiş... Oysa bir önceki makineyi 21 yıl kullandık biz... :saskin

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşçilik maliyetini kısıp, fason üretime yönelerek piyasadaki acımasız rekabete yenilmemek için, bilindik tüm markalarda benzer sorunların yaşanması kaçınılmaz...

Moulinex, Tefal, Philips, Beko, gibi kalite olgusu yüksek markaların ürünlerini incelediğimde Çin üretimi olduğunu gördüm. Fotoğraflarda görülen marka ve benzeri markalar da aynı menşeli, bana göre aradaki fark çok yok maalesef.

Şimdi ben, qwerty diye bir marka tescil ettirsem, Çin'e gidip ürünleri seçsem ve üzerine de qwerty markasını basın gönderin desem, kanuni prosedürü de tamamlasam bitti gitti...

Benim ürünün, yukarıdaki fotoğraflardaki gibi olması ihtimal dahilinde mi? Evet... Bu sebeple markaya takılmamak gerekiyor. İki ay önce bulaşık makinesi aldım, adamlar 10 yıl kullanım ömrü biçmiş... Oysa bir önceki makineyi 21 yıl kullandık biz... :saskin
İşte o 21 yıllık makineyi üreten markalar, yeterince para kazanamadıklarına karar verince ortalık bu hale geldi zaten sevgili hocam :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İşte o 21 yıllık makineyi üreten markalar, yeterince para kazanamadıklarına karar verince ortalık bu hale geldi zaten sevgili hocam :ok
Yeterince kazanamamak değil, rekabete ayak uydurmak adına bu noktadayız...

Bana şimdi sorsalar;
*21 yıl kullanacağın makine 3 bin lira
*5 yıl kullanacağın makine bin lira

Cevabım "amaaaan kim öle kim kala, beş yıl az zaman mı?" diyerek bin liralık makineyi alırım...

Yani, durum maalesef bu hocam.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21

Arçelik küçük ev aletlerini üretmiyor maalesef

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt