TV'nin Harici Belleği Okumaması

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Bozulan laptopumun hard diskini çıkarıp sata kutusuna taktım. Harici disk olarak kullanmak için. İçinde resim ve film olduğu halde Vestel 49UD9650'de bir türlü görmüyor diski. Philips tv de denedim sorunsuz bir şekilde gördü ve açtım resimleri falan. Yardımcı olabilir misiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,624
MBR yerine GPT olarak biçimlendirilmiş olabilir.
Bilgisayarınızda Windows 10 mu kullanıyorsunuz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,624
Evet hocam 2 bölüm var. Aynen direk çıkarıp taktım. Laptoba bağladım. Sistem dosyalarının olduğu bölümü biçimlendirdim sadece. Diğerinde zaten resimler falan var. C diski D diski gibiler yani.

Büyük ihtimal yeniden diski komple biçimlendirmeniz gerekecek. Elinizde şu an bir bilgisayar varsa;
Bilgisayarım'a sağ tıklayın > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi

Bu yolu takip ederek ilgili sabit diskteki tüm bölümleri silin, sonra yeni bölüm oluşturun derim.
Eğer işe yaramazsa Partition Wizard 10 ile deneyin derim. Basit bir programdır.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Büyük ihtimal yeniden diski komple biçimlendirmeniz gerekecek. Elinizde şu an bir bilgisayar varsa;
Bilgisayarım'a sağ tıklayın > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi

Bu yolu takip ederek ilgili sabit diskteki tüm bölümleri silin, sonra yeni bölüm oluşturun derim.
Eğer işe yaramazsa Partition Wizard 10 ile deneyin derim. Basit bir programdır.
Söylediğiniz her şeyi denedim. Dosya formatını Fat32 de yaptım. Birleştirdim de. MBR GPT olayını da denedim. Bir türlü görmüyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,624
Söylediğiniz her şeyi denedim. Dosya formatını Fat32 de yaptım. Birleştirdim de. MBR GPT olayını da denedim. Bir türlü görmüyor

Farklı USB konnektöründen denediniz mi?
Bir de başka bir USB belleği televizyonunuz görüyor mu?
Partition Wizard programından ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?
Ya da isterseniz özel mesaj atın, Teamviewer ile bakayım.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
750
Eve geçtiğim de bakayım, hiç denemedim HDD, belki TV nin beslemesi yetmiyor olabilir. Peki siz taktığınızda HDD ışığı yaniyormu, yada çalıştığına dair titreşim hissediyormusunuz

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Farklı USB konnektöründen denediniz mi?
Bir de başka bir USB belleği televizyonunuz görüyor mu?
Partition Wizard programından ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?
Ya da isterseniz özel mesaj atın, Teamviewer ile bakayım.
Flash takıp denedim. Görüyor. Sadece bunu görmedi.

Eve geçtiğim de bakayım, hiç denemedim HDD, belki TV nin beslemesi yetmiyor olabilir. Peki siz taktığınızda HDD ışığı yaniyormu, yada çalıştığına dair titreşim hissediyormusunuz

Işık yanıyor fakat tv görmüyor. 2 tane usb girişi var ikisi ile de denedim

Geri
Üst Alt