TV USB BOOT [ÇÖZÜLDÜ]

A Çevrimdışı

ali_kilic06

Yeni Üye
4 May 2020
1
28
Cihaz: Dijitsu DJT50S
Cihazımın yazılımı elimde mevcut. Android sistemi doğru olarak başlatılamıyor, sürekli bir döngü içerisinde. Usb bellek ile başlatıp yazılım güncellemesi yapmak mecburiyetindeyim. Ancak cihazı bir türlü usb bellek ile başlatamıyorum veya paneldeki tuşlar ile sıfırlayamıyorum. Benzer modeller veya belirttiğim model cihazlar hakkında bilgisi olan veya daha önceden bu işlemi bu tür cihazlarla gerçekleştirmiş olan biri yardımcı olursa çok bahtiyar olurum. Cihazı hangi tuşlarla frimware update yapacak şekilde boot edebilirim veya hangi şekilde fabrika ayarlarına sıfırlayabilirim?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rastgele bir şekilde defalarca denedikten, sayısız farklı tuş kombinasyonu yaparak tesadüfen boot etmeyi başardım ve yazılımı güncelledim. Konu kapanabilir. Herkese iyi forumlar dilerim.

G Çevrimdışı

gokseler

Yeni Üye
21 Ara 2020
5
40
A ali_kilic06 aynı sorunu ben de yaşıyorum ve 3 gündür hiç bir yerde bu tuş kombinasyonuyla ilgili bir bilgi bulamadım. hangi tuşlar ile ve tam olarak nasıl boot ettiniz? paylaşır mısınız?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
tvnin fişi çekili iken flash belleğinizi takın ve tvdeki stand by tuşuna
aynı anda basılı tutun.Basılı tutarken Tvnin fişini takın ve yaklaşık olarak
5-10 sn sonra ışık yanıp sönmeye başladığında yazılım başlamış olacaktır.
Yazılım tamamlandığında cihaz kendi kendine açılacaktır.
Kanal taratırken‘’Varsayılan tarama’’ seçin ve ekranın sağ tarafında bulunan
dyzec 1.0 olanı 1 yapın mutlaka. Daha sonra mavi tuşa bastığınızda 400-500 arası
kanal bulacaktır.

G Çevrimdışı

gokseler

Yeni Üye
21 Ara 2020
5
40
tvnin fişi çekili iken flash belleğinizi takın ve tvdeki stand by tuşuna
aynı anda basılı tutun.Basılı tutarken Tvnin fişini takın ve yaklaşık olarak
5-10 sn sonra ışık yanıp sönmeye başladığında yazılım başlamış olacaktır.
Yazılım tamamlandığında cihaz kendi kendine açılacaktır.
Kanal taratırken‘’Varsayılan tarama’’ seçin ve ekranın sağ tarafında bulunan
dyzec 1.0 olanı 1 yapın mutlaka. Daha sonra mavi tuşa bastığınızda 400-500 arası
kanal bulacaktır.
hocam çok sağol ayrıntılı anlatımın için ama bu yöntem işe yaramıyor maalesef. ilk güncellemeyi dediğin şekilde yapmıştım zaten. yazılım yüklendi ve tv tekrar açılmadı. şu an usb yi görmüyor. panele hafiften ışık geliyor, açılır gibi oluyor ama açılmıyor. dikkatlice dinleyince "eski çevirmeli modem sesi" gibi bir ses geliyor televizyondan.
tek yol recovery mod dan usb'yi göstererek başlatmak gibi duruyor ama recovery mod a nasıl geçiliyor onu bilmiyorum. belki 50 tane tuş kombinasyonu denedim ama başaramadım.
servis öyle bir tuş kombinasyonu bilmiyorum diyor. dijitsu merkezden bir teknik arkadaş ile de görüştüm o da recovery mod yok diyor. android sistemde kurtarma modu nasıl olmaz anlamadım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
hocam çok sağol ayrıntılı anlatımın için ama bu yöntem işe yaramıyor maalesef. ilk güncellemeyi dediğin şekilde yapmıştım zaten. yazılım yüklendi ve tv tekrar açılmadı. şu an usb yi görmüyor. panele hafiften ışık geliyor, açılır gibi oluyor ama açılmıyor. dikkatlice dinleyince "eski çevirmeli modem sesi" gibi bir ses geliyor televizyondan.
tek yol recovery mod dan usb'yi göstererek başlatmak gibi duruyor ama recovery mod a nasıl geçiliyor onu bilmiyorum. belki 50 tane tuş kombinasyonu denedim ama başaramadım.
servis öyle bir tuş kombinasyonu bilmiyorum diyor. dijitsu merkezden bir teknik arkadaş ile de görüştüm o da recovery mod yok diyor. android sistemde kurtarma modu nasıl olmaz anlamadım.
Android sistemde kurtarma modu olmazmı hayret, bulursan burada paylaş bari ,kullanıcılara yardım olur :ok

G Çevrimdışı

gokseler

Yeni Üye
21 Ara 2020
5
40
Bir çözüm bulamadım maalesef. Bugün servis gelip tv nin anakartını aldı. Merkeze gönderecekler. Tekrar yazılım yüklenip geri gelecek.

A Çevrimdışı

akursatozkan

Yeni Üye
13 Eyl 2020
3
48
Bir çözüm bulamadım maalesef. Bugün servis gelip tv nin anakartını aldı. Merkeze gönderecekler. Tekrar yazılım yüklenip geri gelecek.
sorununuz çözüldü mü. Bende de aynı sorun var servis 3 aydır geliyor anakartı sokup gönderecekler ama işleri güçleri yalan, kurumsallıktan uzaklar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt