TV Tavsiyesi REGAL 8560-7020-6020? Hangisi?

S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
Merhabalar REGAL 49R6020U ile ilgili BURADA gerekli özellikler belirtilmiş. Fakat regalin sitesinde bu model gözükmüyor ama internet aramalarında var bu TV.

Şimdi sorum şu

REGAL 55R8560U ile 55R7020U arasındaki farklar nedir? Birbirlerine olan üstünlükleri nedir? 8560-7020-6020??? Hangisi seçilmeli???

HDR var mıdır? Panel ve anakart nedir? Sizce hangisi tercih edilmeli? Varsa başka markada alternatifi nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar REGAL 49R6020U ile ilgili BURADA gerekli özellikler belirtilmiş. Fakat regalin sitesinde bu model gözükmüyor ama internet aramalarında var bu TV.

Şimdi sorum şu

REGAL 55R8560U ile 55R7020U arasındaki farklar nedir? Birbirlerine olan üstünlükleri nedir? 8560-7020-6020??? Hangisi seçilmeli???

HDR var mıdır? Panel ve anakart nedir? Sizce hangisi tercih edilmeli? Varsa başka markada alternatifi nedir?
selam forma hoş geldiniz.

https://tavsiyeforumu.com/uye/ado.363/page-2#profile-post-21

sağ en üsteki arama butonuna basıp ararsanız, yorum öneri cihaz bilgisi hakkında yazılanları bulabilirsiniz. bir sürü yorum almış ürün olduğu için bütün linkleri yapıştırmadım

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
F fikoloji, çok haklısınız arama ile bazı bilgilere ulaşılabiliyor ama o kadar çorba olmuş durumdaki konular içinden çıkamadım :alala
Mesela 7020'nin bi sorunundan bahsedilmiş ama öylece kalmış, yazılım ile düzelme olmuş mu belli değil. Rahatsızlık verdiysem af ola.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, çok haklısınız arama ile bazı bilgilere ulaşılabiliyor ama o kadar çorba olmuş durumdaki konular içinden çıkamadım :alala
Mesela 7020'nin bi sorunundan bahsedilmiş ama öylece kalmış, yazılım ile düzelme olmuş mu belli değil. Rahatsızlık verdiysem af ola.
estağfurullah ne rahatsızlığı imzamda olduğu gibi tv tavsiyesinde bulunmuyorum ado bi kaç gündür rahatsız sende bekleme diye yönlendirme yaptım.
aklında bulunsun 0 hata hiç bir cihazda olmaz. 2 modelde güzel
2 si mb 130 şase vestelin en güzel kartı mevcut 49R6020U ise mb130s şase mevcut yani kartın en güncel modifiyeli hali
55R7020U hdr yok lg ıps panel
55R8560U hdr var samsung va panel var
49R6020U hdr var 2 üretim olmuş genelde lg ıps panel kullanılmış 49R6020U yeni bir model daha 1 ay olmuş çıkalı
evin durumuna isteğinize göre seçebilirsiniz.
dersen fikoloji sen neyi alırdın ben 49r6020u alırdım. tabi fiyata göre değil model yılı ve özelliklere göre

eğer bilgin yoksa diye va ve ıps panel açıklaması : https://tavsiyeforumu.com/konu/va-panel-ips-panel-aci-farki-testi.1599/

S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
va ve ips paneller ile ilgili bilgim var. hatta bu kadar kafamın karışma nedeni de artık o kadar çok şey okudum ki çorba olmaya başladı (az çok elektronik ile ilgili bilgimde var) burada kafa karıştıran olaylardan biride özellik bazı markalarda model numarası arttıkça artıyor bazılarında düştükçe artıyor. Mesela A markasında 7xxx serisi 6xxx serisinden iyiyken B markasında 4XXX serisi 5XXX serisinden daha iyi olabiliyor. Regalde sanırım bu iş her iki yönde de mevcut. 8560 7020 den daha iyiyken 6020 daha yeni bir model.
55R6020u bakıyorum, incelemede de var ama regalin kendi sitesinde yok. 49R6020u da yok işin garibi. GG, N11 vs güvenlimidir acaba?(Site baabında değilde ürünler geri dönüşüm revize iade vs olması açısından)

Ado ya geçmiş olsun. Muğla dayım bende, keşke bi görüşme şansım olsa ☺ Sanırım Fethiye de ado usta.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
va ve ips paneller ile ilgili bilgim var. hatta bu kadar kafamın karışma nedeni de artık o kadar çok şey okudum ki çorba olmaya başladı (az çok elektronik ile ilgili bilgimde var) burada kafa karıştıran olaylardan biride özellik bazı markalarda model numarası arttıkça artıyor bazılarında düştükçe artıyor. Mesela A markasında 7xxx serisi 6xxx serisinden iyiyken B markasında 4XXX serisi 5XXX serisinden daha iyi olabiliyor. Regalde sanırım bu iş her iki yönde de mevcut. 8560 7020 den daha iyiyken 6020 daha yeni bir model.
55R6020u bakıyorum, incelemede de var ama regalin kendi sitesinde yok. 49R6020u da yok işin garibi. GG, N11 vs güvenlimidir acaba?(Site baabında değilde ürünler geri dönüşüm revize iade vs olması açısından)

Ado ya geçmiş olsun. Muğla dayım bende, keşke bi görüşme şansım olsa ☺ Sanırım Fethiye de ado usta.
aynen öyle, benim tavsiye vermeme sebebimde o dur. herşey farklı sonundaki harf bile farklı.
sana şöyle bir örnek vereyim aynı şekilde vestelde de mevcut 55UD9650 modeli vestel sitesinde yok, bunlar zincir mağzalara özel üretimdir. bana kalırsa test içindir gelecek dönüşlere göre devamı yapılabilir yada bazı lisans nedenleri ile kendisi satmayıp firmalara satıyor. ama hiç pişman olacağını sanmam. aldırdığım eş dost bu tarz cihazlardan memnun her gördüklerinde lg ye samsunga 2 katı para vermeyip daha uyguna daha iyi bir cihaz aldıkları için teşekkür edeler
benim aklıma yatan 49r6020u oldu. pişman olacağını sanmam bu büyük internet siteleride sıkıntı yapımıyor hatta internetten alman iade konusunda daha rahatlık, bayiden aldığın ürünü iade edemiyorsun sıkıntı çıkartırlar ama internetten alınca ücretiz iade seçeniği var memnun olmadığını yazar bi kaç resim çeker paylaşırsın hoop iade :mutlu

S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
aynen öyle, benim tavsiye vermeme sebebimde o dur. herşey farklı sonundaki harf bile farklı.
sana şöyle bir örnek vereyim aynı şekilde vestelde de mevcut 55UD9650 modeli vestel sitesinde yok, bunlar zincir mağzalara özel üretimdir. bana kalırsa test içindir gelecek dönüşlere göre devamı yapılabilir yada bazı lisans nedenleri ile kendisi satmayıp firmalara satıyor. ama hiç pişman olacağını sanmam. aldırdığım eş dost bu tarz cihazlardan memnun her gördüklerinde lg ye samsunga 2 katı para vermeyip daha uyguna daha iyi bir cihaz aldıkları için teşekkür edeler
benim aklıma yatan 49r6020u oldu. pişman olacağını sanmam bu büyük internet siteleride sıkıntı yapımıyor hatta internetten alman iade konusunda daha rahatlık, bayiden aldığın ürünü iade edemiyorsun sıkıntı çıkartırlar ama internetten alınca ücretiz iade seçeniği var memnun olmadığını yazar bi kaç resim çeker paylaşırsın hoop iade :mutlu
tavsiye konusunda çok haklısınız, çekincelerinizi anlıyorum. duruma göre tavsiye vermek çooooook sıkıntılı bir şey, zaman zaman benimde bazı tavsiyelerden dolayı başım ağrımıştır.

sanırım 49R6020u yu sipariş verecek gibiyim. 8560 a niyetlenmiştim 6020 ye karar verdim gibi, 8560 da cazip olan kasa inceliği, hdmi ve usb sayılarının +1 olması ve samsung panel olmasıydı. nedense lg panellere ısınamadım. 6020 yi sempatik kılan ise 2019 olması ve mb130s şase olması (yani sanırım diğer modellerde 120 de gelebiliyor ama 6020 de üretimin tamamı mb130s, yanlış anlamamışımdır umarım)
son olarakta 55" mi 49" mi diye sorsam? sanırım 49 olanı kullanıyorsunuz, 55 de görüntü bozar mı?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
kendi evimde 55 inç var tekrar toparlayacak olsam 49 alırdım bi tık büyük bazen aksiyonu kaçırıyorum :) ama mera gibi oda varsa 55 de alabilirsin.
diğer konuların hepsinde haklısın. usb konusu aynen öyle ama ben hiç 2.sini bu zamana kadar aramadım

W Çevrimdışı

Wildwachsend

Yeni Üye
22 Şub 2019
30
31
kendi evimde 55 inç var tekrar toparlayacak olsam 49 alırdım bi tık büyük bazen aksiyonu kaçırıyorum :sirit ama mera gibi oda varsa 55 de alabilirsin.
diğer konuların hepsinde haklısın. usb konusu aynen öyle ama ben hiç 2.sini bu zamana kadar aramadım
Merhaba hocam regal 55R6020U da kullanılan anakart ve panel nedir bilginiz var mı ?

W Çevrimdışı

Wildwachsend

Yeni Üye
22 Şub 2019
30
31
Ben almaya karar verdim ? muhtemelen salı günü filan gelir, haftaya resimli, videolu vs bi değerlendirme yaparım gari.
Hocam 55 inç düşünüyorum yarın bir gün büyük eve taşınrmıym diye çünkü şimdi alacağım seneye kullanacağım evlilik için. Lakin sorun yaşarmıyım emin olamıyorum. Bi Regal bi samsung bakıp duruyorum inanın bakmaktan bıktım. Allah rızası için bi anlatm veya görsel ekleyin :sirit bu arada tv alıp yanına tv box atacağım
Edit : Gg de 2750 TL ye düştü yav

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
Hocam 55 inç düşünüyorum yarın bir gün büyük eve taşınrmıym diye çünkü şimdi alacağım seneye kullanacağım evlilik için. Lakin sorun yaşarmıyım emin olamıyorum. Bi Regal bi samsung bakıp duruyorum inanın bakmaktan bıktım. Allah rızası için bi anlatm veya görsel ekleyin :sirit bu arada tv alıp yanına tv box atacağım
Edit : Gg de 2750 TL ye düştü yav
Evet o 2749 TL olan yerden aldım (100 tl de chip puan ile 2649 a geldi) şimdi kargoyu bekleyeceğim :ara, senin yaşadığın gelgitleri bende yaşadım en sonunda cesaret edip bilinen markalara o kadar para vermemeye karar verdim. Aynı satıcıdan bu tv yi alan kişiye mesaj attım bana gelen cevabı aynen ekliyorum; "evet 3 yıl garantisi, televizyon harika ışık sızması,ölü pixel,banding gibi problemler yok panelde gayet güzel 4k performansı çok iyi. smart özellikleri tam yerinde bir eksik hissetmiyorsnz. şiddetle öneririm " bunun üzerine verdim siparişi.
Ama sana tavsiyem seneye evleneceksen şimdiden alma, alıyor gibi parasını bir kenara at seneye al, 1 yıl kısa bir süre değil o zamana kadar hem garantini eksilmemiş olur hem de yeni kim bilir ne modeller çıkacaktır.

Tv gelip kurulunca daha detaylı inceleme atacağım.

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Merhabalar, uygun fiyata 49 yada 55 inç boyutlarında televizyon alacağım.
Regal 55r6020u televizyonu araştırıyorum.
Regal 556020u paneli ıps mı yoksa va panel mi?
Televizyonun görüntü kalitesi, smart özelliği nasıl, kanal geçişleri nasıldır?

X Çevrimdışı

xxxgoker

Yeni Üye
3 Ocak 2019
5
49
A Ado usta 55r6020u konusunda bi
vereceğiniz ayrıntılı bilgilerle bizlere yardımcı olursanız çok sevinirim...
Mümkünse kullanma kılavuzu koyabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt