TV TAVSIYELERI DEV REHBER

Her Açıdan Sizi En Çok Tatmin Eden TV Hangisiydi/ Hangi Marka Fiyat Performansda Tercihi Unsurdur

• Kullanılan toplam oy
    17
TheWitcherLord Çevrimdışı

TheWitcherLord

Yeni Üye
29 Kas 2018
3
Merhabalar forumu YouTube üzerinden Adem Abi’nin kanalını incelerken keşfettim uzun zamandır bu tarzda bir forum arıyordum şimdiden herkese teşekkürlerimi arz ederim. Forumda dikkatimi çeken ilk şey forumda TV arayanlar ve tavsiye isteyenler ciddi bir kitleye sahip fakat buna karşın tam bir rehber bulamadım neredeyse hiçbir bilgim yok. Bu bağlamda detaylı bir rehberin sizin paha biçilmez deneyimleniniz ve tavsiyeleriniz ile çok daha yararlı bir duruma geleceğine inanıyorum. Azıyla fazlasıyla 5000 tl civarında kişselleştirilebilme açısından yazılımın yapım aşamasındaymış hissiyatını verebilecek kadar (sadece gerçekten detaylı derin bir ayar menüsüne sahip olmasının benim için önemli olduğunu belirtmek istedim) kullanışlı bir arayüze sahip, renk doğruluğu yüksek keskin, gerçekçi ve yenilikçi bir tv arıyorum ve bu özelliklerin diğer fiyat segmentlerinde de örneklerinin bilinmesinin TV arayışı içinde olanlara yol göstereceğini düşünüyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz neler fiyat açısından, özellik açısından her türlü öneriye değişikliğe açığım ne olursa olsun en küçük bilginiz bile birine yardımı dokunacaktır hepinize teşekkür ederim.

Herkes kendi tavsiyelerini bütçelere göre söylerse çok yardımı dokunur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar forumu YouTube üzerinden Adem Abi’nin kanalını incelerken keşfettim uzun zamandır bu tarzda bir forum arıyordum şimdiden herkese teşekkürlerimi arz ederim. Forumda dikkatimi çeken ilk şey forumda TV arayanlar ve tavsiye isteyenler ciddi bir kitleye sahip fakat buna karşın tam bir rehber bulamadım neredeyse hiçbir bilgim yok. Bu bağlamda detaylı bir rehberin sizin paha biçilmez deneyimleniniz ve tavsiyeleriniz ile çok daha yararlı bir duruma geleceğine inanıyorum. Azıyla fazlasıyla 5000 tl civarında kişselleştirilebilme açısından yazılımın yapım aşamasındaymış hissiyatını verebilecek kadar (sadece gerçekten detaylı derin bir ayar menüsüne sahip olmasının benim için önemli olduğunu belirtmek istedim) kullanışlı bir arayüze sahip, renk doğruluğu yüksek keskin, gerçekçi ve yenilikçi bir tv arıyorum ve bu özelliklerin diğer fiyat segmentlerinde de örneklerinin bilinmesinin TV arayışı içinde olanlara yol göstereceğini düşünüyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz neler fiyat açısından, özellik açısından her türlü öneriye değişikliğe açığım ne olursa olsun en küçük bilginiz bile birine yardımı dokunacaktır hepinize teşekkür ederim.

Herkes kendi tavsiyelerini bütçelere göre söylerse çok yardımı dokunur.
Ankete vestel yazılmaması üzdü beni. :sirit

TheWitcherLord Çevrimdışı

TheWitcherLord

Yeni Üye
29 Kas 2018
3
Sony’nin 65 inçlik f/p ürünleri gerçekten çok başarılı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sharpın özellikle Avrupa ve diğer ülkelere sattığı ürünler de hisense isimli ikinci kalite Çinli bir üretici tarafından üretiliyor sharp alınacak ise bence Japonya’dan ana ürerim yerinden alınmalı diye düşünüyorum

Bu makaleden yararlandım Sony’nin 65 inçlik modellerine kendim de baktım başarılı buluyorum çoğu pasta yapmadım :sirit

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
her koşulda sony derim ben. bunun ileri teknoloji ile pek alakası yok ama, sağlamlık kalite marka algısı deyince diğerlerinden farklı bir kategoridedir bütün ürünleri. liseliler bilmez eskiden sony kasetçalar walkman şimdiki iphoneden daha itibarlıydı, hey gidi günler hey :cigara

gerçi televizyonlarıda çok güzel , ses sistemleride güzel , o değilde herşeyi güzel bu sonynin :hihi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
her koşulda sony derim ben. bunun ileri teknoloji ile pek alakası yok ama, sağlamlık kalite marka algısı deyince diğerlerinden farklı bir kategoridedir bütün ürünleri. liseliler bilmez eskiden sony kasetçalar walkman şimdiki iphoneden daha itibarlıydı, hey gidi günler hey :cigara

gerçi televizyonlarıda çok güzel , ses sistemleride güzel , o değilde herşeyi güzel bu sonynin :hihi
Hala saklarım 95 de almıştım. Kulaklık 2002 de almıştım. Birde mini hifi anlage setim vardı. MHC 771. Ev Sinema sistemi sevdasına kapılıp satmıştım. Pişman olmuştum. Ama şimdiki sony lerin eski sony olduğunu sanmıyorum.

DSC_0038.jpg

Anket yanlış olmuş bence. Hangisiydi dersek olmaz. Ben sharp derdim. F/p olarak vestel görüyorum ama şıkta yok.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Arkadaşım da gördüğüm ve ondan edindiğim izlenime göre Sony Tvler çoğu alanda, listedekilerden daha ileride, daha sorunsuz, daha kaliteli ve daha pahalı. Çevremde Sony TV kullanıpta, üzülen pek duymadım, onun dışında sorunsuzlukta genelde LG/Samsung geliyor, aynı segmentteki 2 marka, bunlar dışında ben yeni Philips TV aldım, kullandıkça deneyimlerimi paylaşırım...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Hala saklarım 95 de almıştım. Kulaklık 2002 de almıştım. Birde mini hifi anlage setim vardı. MHC 771. Ev Sinema sistemi sevdasına kapılıp satmıştım. Pişman olmuştum. Ama şimdiki sony lerin eski sony olduğunu sanmıyorum.

DSC_0038.jpg

Anket yanlış olmuş bence. Hangisiydi dersek olmaz. Ben sharp derdim. F/p olarak vestel görüyorum ama şıkta yok.

Walkmanı gorunce ergenlik anilarim depresti :kiskis

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

DSC_0038.jpg

vay vay vay, bunun bir önceki serisini 1998 senesinde lisede çantamdan çalmışlardı bizde ajan gibi 4 koldan araştırıp çalan çocuğu bulduk hem aleti geri almıştım hemde eşek sudan gelinceye kadar dövmüştük hırsızı , bu olaydan 1 hafta sonra sınıfça günnücek ormanına (marmaris) pikniğe gidip orada tekel biralarıyla kafayı bulunca kaybetmiştim aleti , demek ki nasip değilmiş. sonra bunun aynısından aldım üniversitedeyken, okul bitince kardeşime vermiştim, oda saklıyor hala.

birde memleketteki evde bunun tel kulaklıklı (kulaküstü) çok eski bir modeli var dayımdan almıştım, vitrinde durur öyle, memlekete gidersem atarım resmini.

hediye olmadığı sürece saklama huyum yok benim maalesef, malımın kıymetini kullanırken biliyorum, bozulunca, atıl duruma düşünce yada sıkılınca kıymetsizleşiyor, ya birisine veriyorum yada eski malzemelerin içinde çürüyüp gidiyor, sonrada kaldırıp atıyorum. bu yüzden senin gibi böyle saklayan insanlara çok imreniyorum ve saygı duyuyorum :clap2

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar;

Oy kullanmadım zira liste yetersiz ve objektif değil :)

Bu arada bu bir hata da değil zira bazı markalar arasında klasman farkı olmakla birlikte, Kaliteli markanın kendi üretimleri içerisinde de klasman farkı var.

Size bir örnek vereyim.

Ben listede PANASOİNC işaretleyecektim diyelim.

Peki Hangi Panasonic?

Veya Phılıps işaretleyeceğim diyelim, Hangi Phılıps?

Her iki markanın da giriş seviyesi bir çok üretimini Vestel yapıyor. O zaman neye göre karar vereceğiz?

TV dünyası çok derin bir çukur arkadaşlar, maalesef 1-2 anket ve birkaç satır yazı ile her şeyi çözemiyoruz :kiskis

Kardeşim Hoşgeldin bu arada :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
vay vay vay, bunun bir önceki serisini 1998 senesinde lisede çantamdan çalmışlardı bizde ajan gibi 4 koldan araştırıp çalan çocuğu bulduk hem aleti geri almıştım hemde eşek sudan gelinceye kadar dövmüştük hırsızı , bu olaydan 1 hafta sonra sınıfça günnücek ormanına (marmaris) pikniğe gidip orada tekel biralarıyla kafayı bulunca kaybetmiştim aleti , demek ki nasip değilmiş. sonra bunun aynısından aldım üniversitedeyken, okul bitince kardeşime vermiştim, oda saklıyor hala.

birde memleketteki evde bunun tel kulaklıklı (kulaküstü) çok eski bir modeli var dayımdan almıştım, vitrinde durur öyle, memlekete gidersem atarım resmini.

hediye olmadığı sürece saklama huyum yok benim maalesef, malımın kıymetini kullanırken biliyorum, bozulunca, atıl duruma düşünce yada sıkılınca kıymetsizleşiyor, ya birisine veriyorum yada eski malzemelerin içinde çürüyüp gidiyor, sonrada kaldırıp atıyorum. bu yüzden senin gibi böyle saklayan insanlara çok imreniyorum ve saygı duyuyorum :clap2
Sıkılıp satılan cep telefonu gibi aslında bu durum.... Daha sonra önceden kullandığın telefonu görünce aslında iyiymiş niye sattım ki diyorsun...
Bende birde Minolta marka fotoğraf makinesi var. Onuda saklıyorum. Zamanın kral makinesiydi. Ben saklamayı severim mümkün olduğunca... Teşekkür ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Renk doğruluğu bakıyorsanız VA panel'e bakmalısınız diye düşünüyorum.

Sony olabilir tercihim. :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt