TV seçimi konusunda takıldım

T Çevrimdışı

tb00t

Yeni Üye
8 Nis 2018
14
34
Arkadaşlar merhaba,
TV almayı düşünüyoruz ve şu modeller arasında kaldık siz olsanız hangisini tercih edersiniz ve neden, teknik olarak ta bildiklerinizi yazarsanız rica etsem çok memnun olurum, atıyorum kullananı vardır kronik sorunu vardır vs.
Samsung 55MU7400
Lg 55UM7450PLA
Lg 55SM8200
Sony 55XF7596BAEP
Philips 55PUS8602

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Zevk meselesi ama bana tv tercihinin smarttan dolayı yapmak çok mantıklı gelmiyor. Görüntü kalitesi asıl önemli kısım. Tv boxlar bu işi artık kotarmaya başladı ve daha çok özgürlük sunuyorlar. Samsung x bir model beğendin ama sırf webosu sevdiğin için lg almak ya da tam tersi çok garip bir durum. Tabi derse bir kullanıcı ben zaten çok umursamam ghostingi, renk kontrastı ya da doğruluğunu, detay göstermesi falan umrumda değil derse, bari smartı kullanışlı olsun diyebilir.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Zevk meselesi ama bana tv tercihinin smarttan dolayı yapmak çok mantıklı gelmiyor. Görüntü kalitesi asıl önemli kısım. Tv boxlar bu işi artık kotarmaya başladı ve daha çok özgürlük sunuyorlar. Samsung x bir model beğendin ama sırf webosu sevdiğin için lg almak ya da tam tersi çok garip bir durum. Tabi derse bir kullanıcı ben zaten çok umursamam ghostingi, renk kontrastı ya da doğruluğunu, detay göstermesi falan umrumda değil derse, bari smartı kullanışlı olsun diyebilir.
Haklısınız fakat tv nin hızlı olmasıda önemli. Belki inanmazsınız ama evimizdeki arçelik 8840 tv webos lg uh610v ve kullandığım başka bir model lg tv den (oda webos) daha hızlı ve komuta anında tepki veriyor. Lg de liste tuşuna basıyoruz açması 10 saniyeyi buluyor. Webos un üstünlüğü uygulama silip yükleme ve uygulama çeşidi. Keşke bu özellik arçelik smarta da gelse.

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Haklısınız fakat tv nin hızlı olmasıda önemli. Belki inanmazsınız ama evimizdeki arçelik 8840 tv webos lg uh610v ve bir model lg tv den (oda webos) daha hızlı ve komuta anında tepki veriyor. Lg de liste tuşuna basıyoruz açması 10 saniyeyi buluyor. Webos un üstünlüğü uygulama silip yükleme ve uygulama çeşidi. Keşke bu özellik arçelik smarta da gelse.
Hocam inanırım niye inanmayayım ?. Smart olayları tv nin asıl işini gölgeliyor. Bakın webos iyi diye lg alıyorsunuz ama sorun var bi de görüntü kalitesinden memnun değilseniz bitti iş. Ama görüntüden memnun iseniz ilerde smartınız donsada takılsada çözümü var. Sırf smart için görüntüde problem olmayan tv yi güncelliyorlar sonra görüntüyle ilgili tonla şikayet oluşuyor. Bu arada geçen arkadaşa lg tv kurdurduk. Servis şöyle bir öneride bulundu. Smartın yavaşlamaması için tv ye usb bellek takın dedi. Özellikle tarayıcıdan arama ile izleyeceğiniz filmlerde arka planda inen dosyaların tvdeki belleğe değil usb belleğe kaydetsin yoksa ilerde smart donuyor diye fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kalırsınız dediler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Haklısınız fakat tv nin hızlı olmasıda önemli. Belki inanmazsınız ama evimizdeki arçelik 8840 tv webos lg uh610v ve kullandığım başka bir model lg tv den (oda webos) daha hızlı ve komuta anında tepki veriyor. Lg de liste tuşuna basıyoruz açması 10 saniyeyi buluyor. Webos un üstünlüğü uygulama silip yükleme ve uygulama çeşidi. Keşke bu özellik arçelik smarta da gelse.
Hadi gençlere karışmayayım dedim ama yine dayanamadım,webos benim kayınbiraderde var,geçenlerde oturmaya gitmiştik,adam sinirden kumandayı fırlattı attı,hatta bir konuda yazmıştım bana" bunu al sendeki tvyi bana ver" bile dedi :)
Hadi bu kadar yeter,sustum,sizi okuyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt