Tv nin sesini ev sinema sistemine aktarma sorunu

N Çevrimdışı

Nuri Şafak

Yeni Üye
10 Tem 2021
19
57
Philips 58 pus8505 tv yi Sony dav dz280 ev sinema sistemine hdmi kablo ile bağlayınca ses aktarılmıyor. Tv nin sesini hoparlör sistemine aktarmak istiyorum. Ev sinema sisteminde optik giriş yok öylede bağlayamıyorum.Nasıl bir dönüştürücü kablo alayım. Nasıl bağlanabileceğim konusunda bilgisi olan var mı?

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
tv üzerinde hdmi arc yazan porta 4k hdmi kablosu ile bağlarsan ses alırsın, hdmi kablosu üzerinde parazit önleyici manyetik sarmallar olanı tercih edersen daha iyi olur (böyle ufak topuz gibi bir parça olması iki tarafında veya tek tarafında kablonun). ayrıca tv nin ses ayarlarından seçim yapman lazım.

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Aynı sorun bende de var Kullandığım HDMI kabloda oldukça kaliteli bir ürün. TV nin tüm çıkışarı arc destekli.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
burası boş mu?

117b95b22e0e3174de.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Ev sinema sistemi bağlantıları böyle. Ama tv de digital ses çıkışı var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nasıl açılıyor bulamadım. Dördüde HDMI ARC.
bana yazdıysanız "Ev sinema sisteminde optik giriş yok " yazmıştınız. tv için de "Dijital ses çıkışı (optik)" diyor philips sitesi. bir anlaşmazlık var gibi.

N Çevrimdışı

Nuri Şafak

Yeni Üye
10 Tem 2021
19
57
bana yazdıysanız "Ev sinema sisteminde optik giriş yok " yazmıştınız. tv için de "Dijital ses çıkışı (optik)" diyor philips sitesi. bir anlaşmazlık var gibi.

Tv de digital çıkış var ev sinema sisteminde digital giriş yok. HDMI bağlantı ile tv nin sesini aktaramıyorum. Tv nin optik çıkışını kullarak bir dönüştürücü kablo ile ev sinema sistemine tv nin sesini aktarabilirmiyim? Ev sinema sistemi Sony dav dz 280.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tv de digital çıkış var ev sinema sisteminde digital giriş yok. HDMI bağlantı ile tv nin sesini aktaramıyorum. Tv nin optik çıkışını kullarak bir dönüştürücü kablo ile ev sinema sistemine tv nin sesini aktarabilirmiyim? Ev sinema sistemi Sony dav dz 280.
Olabilir tabii,bunu yapan donanım var piyasada sevgili Nuri Şafak :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Daha ucuz bir ilan da gördüm şimdi :ok

Bu ürünle alakalı bir de şöyle bir uyarı da var.
Ürünün özellikleri arasında "Elektromanyetik gürültüsüz aktarım rahatlığı" yazmasına rağmen cihazda rahatsız edici seviyede uğultu buzzzzz - vuhuuu gibi mevcut ve hiç kesilmiyor, 5 volt adaptörün kablosu kısa, amper değerini ölçmedim ama voltaj değerini ölçtüm 4.8 volt seviyesinde, adaptör üzerinde 2 amper olduğu yazıyor, amper değerinin yüksek olmasından şüphelenerek 500 mAh değerinde 4,8 volt eski cep telefonu adaptörünü taktığımda uğultu seviyesi azaldı ancak uğultu kesilmedi. İster kulaklık takın, ister amplifikatöre bağlayın uğultu her iki halde de mevcut olup, bu şekilde kullanılması en azından benim için çok zor ayrıca 3 adet hediye denilen rca kablo gönderilmiş bu kabloların iki ucu da erkek rca kablo şeklinde, bir tarafta R/L rca ve diğer tarafta stereo dişi veya erkek kablo şeklinde değil satın almadan önce bu konuda emin olmamakla birlikte elimde bir ucu stereo çıkışlı rca kablo olduğu için önemsememiştim, elinde böyle bir kablo mevcut olmayanlar bu durumu göz önünde tutsunlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bravia Sync'i açmayı deneyin.
Ama şunu diyeyim ARC desteği yok sanırım.
Tek kumanda ile kontrol istiyorsanız HDMI ve optik beraber bağlayacaksınız.
TV'den CEC'i açın, ses sisteminden Bravia Sync'i açın, o zaman CEC çalışacaktır.
Ses için optik çıkışı kullanırsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt