Tv kulaklık girişinden SES ÇIKIŞI nasıl sağlanır ?

U Çevrimdışı

unforgivem

Yeni Üye
7 Ağu 2019
1
25
Merhaba iyi günler

Vestel 40fa5050 modelinde smart olmayan bir tv ye sahibim. Eski bir laptopumuz var bunu tv ye bağlayıp bir şeyler izlemek istiyoruz vga ile bu işlemi sağlamak zorundayız çünkü laptop ta vga çıkışı var sadece, bunu gerçekleştirdik ve sorun yaşamadık fakat ses kısmında büyük sorun yaşıyoruz laptop kulaklık girişinden AUX kablosu ile tv ye bağlantı gerçekleştirdi normalde vestel tv lerde menüden ses kısmından SES ÇIKIŞI seçeneği ile gerçekleştirilen işlem bizim tv de ne yazık ki yok ses kısmında ayarlanabilen AVL ve SAYISAL ÇIKIŞ haricinde hiçbir ayarlama mevcut değil. Yazılım atınca değişen bir menü olmayacak sanırım bundan dolayı yazılım atmanın bir nedeni yok diye düşünüyorum. Yardımcı olunabilecek işlem tavsiyeniz nedir nasıl işlem sağlayabilirim ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Siz laptop tan sesi TV ye mi aktarmaya çalışıyorsunuz doğru mu anladım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Onun için ses kablosunu video ses girişlerine takacaksınız hocam.
3.5 MM şeklinde Side-AV girişi mevcutsa, şu dönüştürücüden kullanmanız gerekebilir,

av.jpg

Doğrudan RCA girişler var ise, kırmızı ve beyaz renkte olana şu kablo ile takmanız yeterlidir;

61RCfoSgcNL. SL1000

Kablo;

999999-669716344657.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Onun için ses kablosunu video ses girişlerine takacaksınız hocam.
3.5 MM şeklinde Side-AV girişi mevcutsa, şu dönüştürücüden kullanmanız gerekebilir,

av.jpg

Doğrudan RCA girişler var ise, kırmızı ve beyaz renkte olana şu kablo ile takmanız yeterlidir;

61RCfoSgcNL. SL1000

Kablo;

999999-669716344657.jpg
Ama arkadaş VGA girişi kullanıyorsa ondan görüntü alıyorsa ypbr yada fav diye TV de belirtilen kaynak secilmiyorsa bunu nasıl alabilir ? Yani ya ypbr seçilmeli yada VGA , VGA görüntü verecektir ypbr ye geçince bu seferde sadece ses alabilir diye düşündüm. He TV de sadece in girişi mevcut ve bağımsız çalışıyorsa bu sefer sıkıntı. Bence ses sistemi alıp PC den ona bağlamali

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ama arkadaş VGA girişi kullanıyorsa ondan görüntü alıyorsa ypbr yada fav diye TV de belirtilen kaynak secilmiyorsa bunu nasıl alabilir ? Yani ya ypbr seçilmeli yada VGA , VGA görüntü verecektir ypbr ye geçince bu seferde sadece ses alabilir diye düşündüm. He TV de sadece in girişi mevcut ve bağımsız çalışıyorsa bu sefer sıkıntı. Bence ses sistemi alıp PC den ona bağlamali

Vestel TV'lerde PC sesi o şekilde alınabiliyor.
VGA dan görüntü, Side AV'dan da ses girince TV ses veriyor.:kiskis

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Şöyle bir yöntem deneyin... Scart girişine aparat ile deneyin. Ben çıkış için yapmıştım gerçi. Scart her zaman aktif çünkü :ok

DSC_000340446fa76f84b97e.jpg

DSC_0004.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şöyle bir yöntem deneyin... Scart girişine aparat ile deneyin. Ben çıkış için yapmıştım gerçi. Scart her zaman aktif çünkü :ok

DSC_000340446fa76f84b97e.jpg

DSC_0004.jpg

Önce dediğim yöntemi denemesini tavsiye ediyorum çünkü Vestel TV'lerde PC sesi dediğim şekilde alınabiliyor.
Ben bizzat kullanım kılavuzunda okuyup kullandım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt