Tv garanti sorunu

G Çevrimdışı

glycaz

Yeni Üye
5 Nis 2020
20
29
Merhaba arkadaşlar
iki gün önce bu adresten 58u9500 model tv aldım. Ürünü vestel canlı desteğe sorduğumda yetkili satıcıdan alındıysa 3 yıl garantili dedi. Bu adresi attım ve yetkili satıcımız dedi. Hepsiburada ya sorduğumda garanti 2 yıl diyor. İade edip normal vestel servisinden mi almalıyım? Buradan aldığımda kurulum vs desteği yok mu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2 yıl diyen 2 yıl diye yazılan ekrandan okumuştur. Yani bir şey bilmiyordur.
Hepsiburada Vestel televizyonu Vestel'den sipariş etmek yerine X ticaretten alsa neyse.
Doğrudan üreticiden almıştır herhalde malı. :alala

G Çevrimdışı

glycaz

Yeni Üye
5 Nis 2020
20
29
Arada kaldım şimdi iade edip vestel servisinden alsam 1 ay sürecek. Bende doğrudan üretici satıyordur burada diye düşündüğümden ve indirimli aldım. 100-200 lira ucuz aldık diye Kurulum ücreti istemesinler yeter. Net bir bilgi alamadım iki canlı destekten de.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunu anlamak gayet kolay, vesteli arayarak sizin adınıza bir montaj kaydı açılıp açılmadığını sorgulayın, Montaj kaydı açıldı ise zaten o kayıt içerisinde AHB belge numarası otomatik oluşur, bu şekilde ücretsiz nakliye + montaj + 3 yıl garantili olur.

Eğer adınıza bir montaj kaydı açılmadı ise satıcıyı arayarak mont
Arada kaldım şimdi iade edip vestel servisinden alsam 1 ay sürecek. Bende doğrudan üretici satıyordur burada diye düşündüğümden aldım. Kurulum ücreti istemesinler yeter. Net bir bilgi alamadım iki canlı destekten de.

Bunu anlamak gayet kolay, vesteli arayarak sizin adınıza bir montaj kaydı açılıp açılmadığını sorgulayın, Montaj kaydı açıldı ise zaten o kayıt içerisinde AHB belge numarası otomatik oluşur, bu şekilde ücretsiz nakliye + montaj + 3 yıl garantili olur.

Eğer adınıza bir montaj kaydı açılmadı ise satıcıyı arayarak montaj kaydı açılmasını talep edin :ok

TELEFERİKSs Çevrimdışı

TELEFERİKSs 

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
42
Arada kaldım şimdi iade edip vestel servisinden alsam 1 ay sürecek. Bende doğrudan üretici satıyordur burada diye düşündüğümden ve indirimli aldım. 100-200 lira ucuz aldık diye Kurulum ücreti istemesinler yeter. Net bir bilgi alamadım iki canlı destekten de.
Bilgidigim kadarıyla 40 inç altı TV lerde kurulum ücretli. Zaten bunu hepsi burada da yaziyor. Mesela ben dün itibari ile 32 inç Regal sipariş verdim hepsi burada dan. Servis cagirir isem ücret alıcak. Ama kendim kuracağım için sıkıntı yok.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bilgidigim kadarıyla 40 inç altı TV lerde kurulum ücretli. Zaten bunu hepsi burada da yaziyor. Mesela ben dün itibari ile 32 inç Regal sipariş verdim hepsi burada dan. Servis cagirir isem ücret alıcak. Ama kendim kuracağım için sıkıntı yok.
40 inç ve altı vestel- regal -toshiba-jvc ücretli. üstü ise ücretsizdir.
seg markası 48 inç üstü ücretsiz.
HI-LEVEL, NEXON, TVSION,LUXOR, TELEFUNKEN, TECHWOOD her cihaz ücretlidir.
FINLUX, HITACHI bazı modeller ücretsizdi.

Tabi en son atırladığım :) bu liste değiştimi değişiyor mu takip yapmak zor ama arkadaşın sorusu 3 yıl mı sorusudur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
G glycaz hepsiburada dan alınan ürünler 3'e ayrılıyor desek yeridir.
1.si A Adem Helvacı bahsettiği gibi satıcı yetkili bayi mi ? yetkili ise senin adına servise kayıt oluşturur garantisi 3 yıldır hiç sorun yoktur.
2.si satcı hepsiburada.com mu? yani kendi mağazası ise sorun yok garanti 3 yıldır.
3. satıcı spotçu mu ? spotçu dan ziyade yani yetkili bayi değil ise servis faturaya istinaden ahb dediğimiz vestelin ürünü kimden alındığını belirten bir kod girer. Bu kodu girmez ise ücretli olacaktır. Servis vestelden para almak için kendisi ahbye ''kurumsal'' yazar ve otomatik man cihazda ahb numarası olduğu için garanti 3 yıla döner.

sonuç servis uğraşmaz her türlü 3 yıldır. :hihi

G Çevrimdışı

glycaz

Yeni Üye
5 Nis 2020
20
29
G glycaz hepsiburada dan alınan ürünler 3'e ayrılıyor desek yeridir.
1.si A Adem Helvacı bahsettiği gibi satıcı yetkili bayi mi ? yetkili ise senin adına servise kayıt oluşturur garantisi 3 yıldır hiç sorun yoktur.
2.si satcı hepsiburada.com mu? yani kendi mağazası ise sorun yok garanti 3 yıldır.
3. satıcı spotçu mu ? spotçu dan ziyade yani yetkili bayi değil ise servis faturaya istinaden ahb dediğimiz vestelin ürünü kimden alındığını belirten bir kod girer. Bu kodu girmez ise ücretli olacaktır. Servis vestelden para almak için kendisi ahbye ''kurumsal'' yazar ve otomatik man cihazda ahb numarası olduğu için garanti 3 yıla döner.

sonuç servis uğraşmaz her türlü 3 yıldır. :hihi

Satıcı olarak hepsiburada.com görünüyor yani kendileri. Fakat canlı desteğine sorduğumda 2 yıl diyor. Orası kafamı karıştırdı. Geldiğinde göreceğiz artık.
Destek için teşekürler.

Eğer adınıza bir montaj kaydı açılmadı ise satıcıyı arayarak mont

Eğer adınıza bir montaj kaydı açılmadı ise satıcıyı arayarak montaj kaydı açılmasını talep edin :ok
Desteğiniz için teşekkürler hocam.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Satıcı olarak hepsiburada.com görünüyor yani kendileri. Fakat canlı desteğine sorduğumda 2 yıl diyor. Orası kafamı karıştırdı. Geldiğinde göreceğiz artık.
Destek için teşekürler.

Desteğiniz için teşekkürler hocam.
Yasal olarak bütün cihazlar 2 yıldır. +1 yılı veya daha fazla garantileri firmalar verir. :cak

Moderatör tarafında düzenlendi:
O Çevrimdışı

oates55

Aktif Üye
13 Kas 2018
55
53
merhaba aldığım 32 inc regal televizyonu kendim kursam garantisi bozulur mu acaba

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bence TV'lere garanti vermelerine gerek yok. Çünkü bir sıkıntı olup servisi aradığınızda onda bişe yok bunlar böyle 2-3 tane ölü piksel garanti kapsamına girmiyor bilmem ne bilmem ne... Eee niye garanti verdin o zaman... Sonra mahkemelerde sürün mağdur ol... Olan tüketiciye oluyor..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt