TV BOX ÖNERİSİ

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
hocam benım televızyonda wifi yok bu mı boxı nasıl kurarız usb ethernet aparatı alarak mı?
hdmi yok mu tv 'de onunla bağla tamam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bende TÜRKNET kullanıyorum 35 mbps suan ssıptv de kullanıyorumda sıktı artık cok kasma yasıyorum program cok randıman vermıyor bana
Onlarca program var değiştirin.
TiviMate, Smart iptv iptv Extreme Pro.

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Peki sizce bu tv box nasıldır. Bunu almayı düşünüyorum ben de Wechip A95x F1 Tv Box.

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
Selamlar, İPTV kullanımı mükemmel, harici HDD 'den yüksek kalite filim/dizi izleyebileceğim 500-1500 arası android TV BOX önerebilir misiniz...
Bu ürünlere baktım biraz : webchip , roku, xiaomi mi box.... Teşekkürler...

F Çevrimdışı

Fenerbahce

Yeni Üye
15 Eyl 2020
21
47
Selamlar, İPTV kullanımı mükemmel, harici HDD 'den yüksek kalite filim/dizi izleyebileceğim 500-1500 arası android TV BOX önerebilir misiniz...
Bu ürünlere baktım biraz : webchip , roku, xiaomi mi box.... Teşekkürler...

Ugoos am6 pro kullanıyorum. Çok memnunum

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
pro.musun yoksa yeni/amatör misin?
albanez Hocam, Sizin etkinizle Panasonic neo plazma almıştım (2012 Lara TERRA CİTY den.. )...Bunun için öncelikle çok teşekkür ediyorum..Çok memnunum.. İnşallah OLED tv almayı düşünüyorum ilerde... Ancak bundan sonra o keser :) Neyse Prizma Mod yüklü Vu solo2 hd cihazım var. 2 iptv üyeliğim var... Onda kanalları bulmak epey mesele... Kanalları kategorili olarak görmek için düşünüyorum android TV BOX 'u... Aynı zamanda film/dizi izlenecek yüksek kalitede.. pro muyum bilmiyorum ama az çok bu işlerle uğraşırım uğraşmayı severim... Amatörce kullanacağım diyelim...ilk defa android box kullanacağım...Şu an TVİX media player, harici hddyi TV ye direkt takarak ya da Monster dizüstü bilgisayarımı tv ye uzaktan bağlayarak izliyorum filmleri... Biraz baktığıma göre en az 4 gb ram olması gerekiyor herhalde...İşlemcisi iyi olmalı...Android sürümü 9 olmalı...Şimdiden teşekkürler...

OKANTÜRK Çevrimdışı

OKANTÜRK

Aktif Üye
21 Mar 2020
150
48
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
albanez Hocam, Sizin etkinizle Panasonic neo plazma almıştım (2012 Lara TERRA CİTY den.. )...Bunun için öncelikle çok teşekkür ediyorum..Çok memnunum.. İnşallah OLED tv almayı düşünüyorum ilerde... Ancak bundan sonra o keser :) Neyse Prizma Mod yüklü Vu solo2 hd cihazım var. 2 iptv üyeliğim var... Onda kanalları bulmak epey mesele... Kanalları kategorili olarak görmek için düşünüyorum android TV BOX 'u... Aynı zamanda film/dizi izlenecek yüksek kalitede.. pro muyum bilmiyorum ama az çok bu işlerle uğraşırım uğraşmayı severim... Amatörce kullanacağım diyelim...ilk defa android box kullanacağım...Şu an TVİX media player, harici hddyi TV ye direkt takarak ya da Monster dizüstü bilgisayarımı tv ye uzaktan bağlayarak izliyorum filmleri... Biraz baktığıma göre en az 4 gb ram olması gerekiyor herhalde...İşlemcisi iyi olmalı...Android sürümü 9 olmalı...Şimdiden teşekkürler...
kardeş o zaman hiç uğraşma ve de acele de etme git direk NVidia-Shield al:ok
RAM-ROM filan takılma!

pahalı dersen,o zaman para biriktir:haha
zaten iyi bir BOX Çin den getirsen G.Vergisi v.s derken bugün bu kurlarla 1200/1600 kağıt gibi yaw!

Shield bence pek de pahalı değil

IPTV kullanmak için de GPlayStore dan bir dünya ilgili programlar var,ben onlarca denedim
hala kafama göre bulamadım desem yeridir,şuanda TiViMate ile IPTV-Pro programlarını
kullanıyorum fena sayılmazlar,ben de şimdi iki ayrı IPTV server kullanıyorum ve iki ayrı
programla bunları izliyorum,ama burada asıl iş IPTV aldığın yer,benim ikisi de biraz hikaye gibi!

ext.HDD yi haybeye panele filan takma,en kötü BOX bile daha iyidir!

RAM+ROM+Chipset+GPU filan bunlar sonra gelen işler olur sana
örneğin bir kaç sene öncesine kadar BOX ların Kralı Rockchip3399 chip ler vardı,ben hepsini tek tek aldım
kullanıp hepsini sattım sanırım 10/12 ayrı markaydı bunlar,resim kalitesi Shield gibi olan bir tek bunlardı:ok

MALI860 GPU vardır bunlarda:ok ama işin en kötü tarafıda bu Box lar yazılım konusunda ciddi kötülerdi!
Box çıkıyor bir daha destek filan hak getire,elinde patlıyordu!
şimdi 3399 devri bitti ama bunu geçen Box hala yok ortalıkda Shield bu bakımdan bir tek bu iyi zaten

3399 lardan sonra ben fazla Box almıyorum artık,elimde iki tane bana göre dandik sayılacak Box var
MediaPlayer gibi kullanıyorum artık bunları sadece,IPTV için kullanıyorum sayılır

BOX işi bence tıkandı artık 2 senedir tık yok Çin lilerden,ama yinede TV lerin Smart ları filan dersen
bunlar hepten hikaye,en dandik Box bile çok çok daha iyidir

IPTV içinde en dandik olanları(RAM-2Gb)yaramaz ama 3Gb harbi RAM varsa OK dir
4Gb genel de olmaz ama bakarsan 4Gb dır bunlar ya hilelidir(yazılım olarak) yada kırpılmışdır
yani dışı 4Gb içi 2/3 gibidir:haha1 bende böyle bir tane var hesapda 4Gb ama 2Gb veya 2.5Gb gibi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yukarıda bizim Fenerli arkadaş "UGOOS" demiş,bakınız Çin deki çok az sayıdaki gerçek
BOX üreticilerden olan bunlar sıkı cihazlar yapıyor destek v.s gayet iyidir,yazılımlarını
Ukraynalılar yapar her zamanki gibi,sürekli firmware gelir v.s ben de bunu da kullanmıştım
Pro ve Plus olanlarını hatta ilk modelleri olan düz seriyi de RAM2Gb idi!! onuda test etmiştim
bir ara sitelerinden yazıyordum bunlarla ve Test için cihaz istemiştim bana vermediler!
çünkü yazacaklarımı veya yazdıklarımı bildikleri için beni Tester hiç bir zaman yapmadılar:hihi
ben cihazlarını zaten parayla alıp kullandım sonrada satmıştım

Çoğu BOX ların bir yazılım sorunları vardır Ukrayna/Rus işidir bunlar ve bu herifler bir tuhaf oluyorlar
bir görünüyorlar bir kayboluyorlar sonra bizim Antalya dan çıkıyorlar ortaya:haha1

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Çok fazla seçenek var... Zor seçimler...

1-
2-
3-
4-
5-
hepsini ya kullandım yada test ettim!

4. ve 5. bir süre kullandım

bu beşi içinden GT-King alınabilir,diğerlerini ele
ben Beelink den daha öncede GT1-Ultimate kullanmıştım,Internet kötüydü bu Box da(Ethernet ve WiFi olarak)

Beelink de ana üreticidir ve FORUM ları da vardır tavsiye ederim

bee-link.com

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri