TV Box ikilemde kaldım

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
"IPTV" yine de günümüz için en doğru yol gibi görünmektedir!
gerek kanal sayısı gerekse de seçmeli filmler,spor v.s ne ararsan var yaw:kiskis

bunun için üst seviye bir BOX gerekmiyor hatta 1Gblık dandik Box da iş görür
yani kağıt üstünde özellikle IPTV için böyledir,ama işin doğrusu tam böyle değildir!

o dandik Box lar bir şekilde ilgili iptv uygulama programlarıyla uyumlu çalışmayınca
kaldır at cihazı oluyor:kiskis

RAM2 mi yoksa 4mü bence buna takılmayın zaten çoğunlukla o RAM değerlerinde de değildir!
ROM da önemli değildir 16 da olur

örneğin 2/16 lık bir BOX IPTV işinde sorun çıkarmaz ve diğer işleri de oldukça iyi yapar!
Youtube desteği her Box da değişir 720 de çıkar veya max 1080 olur veya 4K gibi!

bu işleri bilmeyenler bence ucuz yollu vasat bir cihaz alsınlar+iptv de alsınlar baksınlar manzaraya!
sonra öğrendikçe başka cihazlar alarak devam edersiniz

bugün benim diğer Box ı aylar sonra kutusundan çıkardım yeniden kurdum,update ler çıkmış
bunları yaptım tekrar kutusuna kaldırdım yedek tutuyordum ama yolcu etmeyi düşünüyorum:hmm
yerine başka bir cihaz alacağım!

Not;tavsiyem Çin den getirmeyin,lisan yoksa veya sorun çıkarsa v.s başınız ağrır,burada yani TR de
bulunuyor F/P cihazlar,rakamlar 400/600 arasıdır ki bana göre bunlara F/P diyebiliyorum
300/400 kağıt gibi cihazlar bence pek alınmaz!

Vergisi artık(Temmuz 2019 dan beri)%20 değil %40 olmuştur ve düşük faturayı artık "yemiyorlar"
başınız buradan da ağrıyablir! %90 yemiyorlar diyebilirim hatta 95,zira bu herifler de BOX getiriyorlar aynı yerlerden
fiyatları biliyorlar!

n11 ve benzeri yerden alınız,sorun olursa aynen geriye şutlarsınız! ben en son "n11" den UGOOS un en yeni modelini almıştım
sanırım Mart başında(AM6 Pro serisi>>
1200 kağıda,ama cihaz ben de tam bir hayal kırıklığı olunca ertesi gün geriye gönderdim!

yerine sahibinden.com dan A95X F3 aldım ciddi iyi bir cihaz çıktı,şimdi Çin den getirseydim Ugoos u ki aylardır
düşünüyordum! elimde patlayacaktı,adamlar beni tanıyor ve geri de sallardım ama Gümrüklü bu tür ürünler
geri gönderilemiyor yaw!

450 kağıda aldım bu yeni cihazı,bence 1000/1200 lik cihazlardan daha bile iyi çıktı diyebilirim!
satacağım cihazda fena sayılmaz parasına göre bu da 4/64 ama yersen 4/64 onu da yazayım! bence
taş patlasın 2GB bu cihaz! ki çoğu 4 diye gördükleriniz aynen böyledir! yaw çakal Çin li bunlar
adamı ayakta yerler!

X96H (bu ingilizi tanırım herif sağlamdır,"marketing" işleri yapmaz,YT de gördüğünüz bu tür sözüm ona yorumlar
çoğu marketing işleridir dalgaya düşmeyin!)

İngiliz görürseniz harbidir! RUS larda harbidir!
diğerlerini sallayın geçin

>>

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şuanki televizyonum smart olmadığından dolayı Iptv, youtube, film bu tarz hocam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Görüşünüz için teşekkür ederim. Transpeed siparişi vermek üzereyim :)

Evet haklısınız dediğiniz doğru. Transpeed 4/64 modelde karar kıldım onu alacağım. Teşekkür ederim.

Hocam yani 4 olmasına inanmayın diyorsunuz sanırım. Ama yapacak bir şeyim yok maalesef diğer ürünlerin fiyatları bütçem dışına çıkıyor. Dediğiniz doğrudur, benim için iptv film dizi yeterlidir hocam. Değerli yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Evet hocam doğrudur. Bütçem 250-300 arası. İki ürünü de baya araştırmıştım fakat işin doğrusu pek de anlayamadım ve karar da veremedim sizlere sormanın kafamda bir fikir oluşturması açısından iyi olacağını düşündüm. Öylede oldu. Teşekkür ediyorum.

Hangisinden ve nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Yorumlara istinaden 4/64 siparişi vermeye karar kıldım :)
Çin'den sipariş geçeceksen ötv , kdv , trt payı , gümrük vergisi bunları iyi araştırıp sipariş vermek lazım , yani uygun fiyata alayım derken hemen hemen burada satılan ürünlerle aynı fiyata gelme , hatta geçme olasılığıda vardır. Paket açılmadan sadece gümrüğe sunma ücretiyle de sana gelebilir ama dediğim gibi tam bir kumar ?

Bu aralar Çin'den sipariş gelir mi , gelirse gelmesi ne kadar sürer bunları da hesaba katmak gerekir arkadaşım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
artık TR ye pahalı ve nisbeten iyi BOX lar gelmiyor! sebebi en başta vergisinin %40 lara çıkmasıdır
ikinci sebeb artık paketlerin mal bedelleri rakamlarını "yemiyorlar"!!! eskiden 2 katı kafadan koyup
satıyordu bu satıcılar şimdi o da fiyatları iyice yükselttiği için bu tür mallar getirilmiyor!

bazı iyi denebilecek(kısmen pahalı Box lar da maliyetine veya zararına veriliyor! örneğin ben böyle bir tane aldım
aynen Çin fiyatına ama beğenmedim ve iade ettim!

TV lerin özellikle IPTV desteği de olunca çoğu insanBox yerine TV den izliyor IPTV yi buda üçüncü etken oldu
daha da var!

Ben 20 kadar cihaz getirdim en az son 3 senede hatta daha da fazla olabilir artık sayısını unuttum:kiskis
bu işinde tadı kaçt,örneğin adam iptv istiyorsa mutlaka panel de ilgili uygulama var ve oradan izliyor

dördünce nedeni de Kodi den Apps.ların tadı kaçtı,Apk lerin çalışması eskisi gibi rahat ve stabil değil!
daha çok Premium tarzı hesaplar gerekiyor bende bunların iki tanesi de vardır ama programlar yine de stabil
çalışmıyor! 50MB net hızı var,ya ilgili program sıkıntılı yada ilgili programın Trafik durumu yoğun bende bu yüzden
Premium hesap kullanıyorum Trafiği aşabilmek adına ama o da yetmiyor bazen!

bütün bunları da işi bilip yapamıyorsa normal bir kullanıcı BOX ı malıpda ne yapacak?? o zaman o hiç beceremeyecek gibi
BOX ların bir sürü sıkıntıları vardır

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
15.numaralı mesajımda ki TV Box ı satıyorum

Fiyat;400TL dir
Hocam istersen bir başlık aç ilgili sayfada. Cihazın ayrıntılı biilgilerini de paylaşarak ?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
TV box işine yaklaşımım şu şekilde; çok fazla sivrilen çok iyi bir model yoksa, Amlogic'in güncel çipsetini taşıyan modellere bak. (AndroidTV OS'in referans çipset üreticisi olması sebebiyle.)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
TV box işine yaklaşımım şu şekilde; çok fazla sivrilen çok iyi bir model yoksa, Amlogic'in güncel çipsetini taşıyan modellere bak. (AndroidTV OS'in referans çipset üreticisi olması sebebiyle.)

bu doğru çünkü zaten BOX işinde AML den başka adam gibi üretici yok sayılır
pazarın mutlak hakimi AML:ok

ancak bu en iyisi olduğunu da göstermiyor! sadece pazarı dolduruyor!

Bizim piyasa işi BOX lar da "Shield" bir kenara bırakılırsa;en iyisi RK3399 dır:ok
hem işlemci gücü hem de özellikle "resim kalitesi" olarak çok ciddi öndedir ama
bir o kadar desteksiz ve de çok kötü yazılımlara sahiptir! bundan dolayı AML ler
her zaman öne çıkmaktadır

AML nin en son güncellerinin de hepsini kullandım ve hepsini de aynen şutladım:kiskis
922 version var zaten en güncel ve üst(KHADAS daki A911 i saymazsam)
bildik markaların tüm 922 lerini ya aldım ya da denedim,HIZ olarka ve işlemci
gücü stabilite v.s olarak en iyileri zaten bunlardır,ancak iş görüntüye gelince(resim)
maalesef herifler hala bu konuda sıkıntılı,zaten ben de bu yüzden sattım bu
cihazları,ancak çoğu insan beğeniyor bunları! MALI nin orta seviye GPU ları var ve bazıları da
en yeni model v.s ama bir 820/860 Maliler gibi değiller ve bunları koymuyorlar(sanırım
OS+uyum sorunu+CPU yemiyor v.s)

Bu işte min 820/860 MALI olması gerekiyor en son version Mali ler(ucuz yollu olanlar)
resim iyi ama beni kesmedi açıkçası,yine 4k/1080 ler iyi aşağı indikçe res.falso vermeye
başlıyor ama örneğin paso 1080/4k izleyecek adam için bu durumda bir şey farketmeyecektir!

Ben 2 senedir RK3550 bekliyorum herifler bunu adam gibi işletecek(özellikle Yazılım olarak)
bir RUS bulamadılar gitti yaw:hihi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
bu doğru çünkü zaten BOX işinde AML den başka adam gibi üretici yok sayılır
pazarın mutlak hakimi AML:ok

ancak bu en iyisi olduğunu da göstermiyor! sadece pazarı dolduruyor!

Bizim piyasa işi BOX lar da "Shield" bir kenara bırakılırsa;en iyisi RK3399 dır:ok
hem işlemci gücü hem de özellikle "resim kalitesi" olarak çok ciddi öndedir ama
bir o kadar desteksiz ve de çok kötü yazılımlara sahiptir! bundan dolayı AML ler
her zaman öne çıkmaktadır

AML nin en son güncellerinin de hepsini kullandım ve hepsini de aynen şutladım:kiskis
922 version var zaten en güncel ve üst(KHADAS daki A911 i saymazsam)
bildik markaların tüm 922 lerini ya aldım ya da denedim,HIZ olarka ve işlemci
gücü stabilite v.s olarak en iyileri zaten bunlardır,ancak iş görüntüye gelince(resim)
maalesef herifler hala bu konuda sıkıntılı,zaten ben de bu yüzden sattım bu
cihazları,ancak çoğu insan beğeniyor bunları! MALI nin orta seviye GPU ları var ve bazıları da
en yeni model v.s ama bir 820/860 Maliler gibi değiller ve bunları koymuyorlar(sanırım
OS+uyum sorunu+CPU yemiyor v.s)

Bu işte min 820/860 MALI olması gerekiyor en son version Mali ler(ucuz yollu olanlar)
resim iyi ama beni kesmedi açıkçası,yine 4k/1080 ler iyi aşağı indikçe res.falso vermeye
başlıyor ama örneğin paso 1080/4k izleyecek adam için bu durumda bir şey farketmeyecektir!

Ben 2 senedir RK3550 bekliyorum herifler bunu adam gibi işletecek(özellikle Yazılım olarak)
bir RUS bulamadılar gitti yaw:hihi
hocam saygılar.
genel kullanıcı olarak, 720p, 1080p seyirlikleri takip edebiliyorum. bunların üstüne çıkmaya çalıştığımda internetim olsun saklama ünitelerim olsun, bana küfür ediyorlar. :clap
demem o ki; aml çipsetli 4gb ramli cihaz gerek ekonomik olarak gerekse de iş görme babında bana yetiyor. çoğunluğun da bana katıldığını varsayıyorum. yoksa benim de canım nvdia shild istiyor, rk3399 istiyor, s922 istiyor vb. ama hayaller bunlar, gerçekler s905x2-3 falan . sevgi ve saygılar tekrardan.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
hocam saygılar.
genel kullanıcı olarak, 720p, 1080p seyirlikleri takip edebiliyorum. bunların üstüne çıkmaya çalıştığımda internetim olsun saklama ünitelerim olsun, bana küfür ediyorlar. :clap
demem o ki; aml çipsetli 4gb ramli cihaz gerek ekonomik olarak gerekse de iş görme babında bana yetiyor. çoğunluğun da bana katıldığını varsayıyorum. yoksa benim de canım nvdia shild istiyor, rk3399 istiyor, s922 istiyor vb. ama hayaller bunlar, gerçekler s905x2-3 falan . sevgi ve saygılar tekrardan.

Başka bir proje için aldığım, proje bitince de evde kullanmaya başladığım s905y2 çipsetli, 2gb ram'li çubuk şeklinde bir "box" kullanıyorum.

Eğer detaylı tarayıcı kullanımı ve oyun beklentiniz yoksa, 2gb ram multimedya için her türlü yeterli geliyor.

albanez albanez Görüntü kalitesinde asıl belirleyici etken video motoru değil midir? Mali sadece grafik hızlandırma kısmını üstleniyor, video hızlandırma (denoise, interlace vs) işini VPU yapıyor diye biliyorum.

Bir de Realtek ve Himedia çipsetli box'lardan deneme şansınız oldu mu? Görüntü kalitesi olarak beğenilen işlemciler bunlar.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Alın yıllarca tepe tepe kullanın.

Sadece Netflix 540p

İçine Stemio, SeyirTürk, Kodi, Tea Tv kur doya doya izle.
İptv 'de zevkine kalmış.

İzmirde eski bir arkadaşa rastladım. Uydu, android box vs şeyler satıyor.
Her gelen malı bana gönderiyor test ediyorum.
Hiçbir yerli şu verdiğim videodakiler kadar iyi değil.
Arkadaşa hiremco aldık cihaz zırt pırt çinli oluyor. ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Başka bir proje için aldığım, proje bitince de evde kullanmaya başladığım x905y2 çipsetli, 2gb ram'li çubuk şeklinde bir "box" kullanıyorum.

Eğer detaylı tarayıcı kullanımı ve oyun beklentiniz yoksa, 2gb ram multimedya için her türlü yeterli geliyor.

albanez albanez Görüntü kalitesinde asıl belirleyici etken video motoru değil midir? Mali sadece grafik hızlandırma kısmını üstleniyor, video hızlandırma (denoise, interlace vs) işini VPU yapıyor diye biliyorum.

Bir de Realtek ve Himedia çipsetli box'lardan deneme şansınız oldu mu? Görüntü kalitesi olarak beğenilen işlemciler bunlar.

evet daha incesi budur tabiki,ancak VPU sadece kağıt üstünde bir şeyler yapabiliyor ki ben 20 tane Box kullanmış
50 tane Box test etmiş ve yıl içinde en az 3/4 Box alıp şutlamış birisi olarak bunları rahatça yazıyorum

VPU tamamen hikaye,yaw senin muhatabın Çin li çakalı,herif 6K yok 8K filan diye kataloglar da yazıyor
VPU su şöyle uçuruyor diyor v.s ama alet çakılıyor yaw:hihi
ama sen kağıt üstüne bakarsan alet uçuyor video konusunda!

Konu BOX ise en iyi resim RK3399 Chipli cihazlarda vardır(ben her markasını tek tek kullandım bu meretlerin
atladığım varmı bilemiyorum şimdi)MALI 860 ile:ok

Shield TIGRA var,açıkçası ben Tigra nın bu konuda 3399 ları video da geçtiğini göremedim!
ancak Zidoo/HiMedia/Zappiti/Dune v.s gibi Realtek/Sigma v.s chiplerin de çok iyi olduklarını
biliyorum ama hiç birisi RK3399 dan dan aman aman iyi değil hatta geri bile kalıyor!

Bu "MARKA" box lar(senin de belirttiğin cihazlar gibi)zaten piyasanın da en iyileridir:ok
benim piyasa işi Box lar olarak söylediğim zaman da RK3399 lar da bunlar kadardır hatta
daha iyidir v.s ancak tek sorun hiç bir "yazılımcının" RK3399 ları eline alıpda adam gibi destek vermemesidir!

Söylenti olarak 2017 den beri RK3550 çıkacak/çıktı v.s tantanasıyla bu işin gittiğidir!
Anlamadığım neden RUS ların 3399 lara destek vermediğidir bu herifler yapıyor zaten işin bu kıskını ama
RK3399 her ne varsa cihazlar süper çıkıyor sonra destek v.s bitiyor ve cihaz da elinde patlıyor yaw

Hatta bazıları MediaPlayer olarak bile su koyveriyor en başta veya daha sonra! halbuki resim kalitesi süper!
ne iş çözemedim,bugün bir tane RK3399 Box çıksa ben yine gidip alırım,nasılsa alıştık haybeye para bayılmaya
neyseki aldığım Çin liler beni tanıyor ve "sus payı" gönderiyorlar bana:haha abi "review" yap gönder diyorlar
gönderiyorum ama yayınlamıyorlar çakallar! ne Ali ne Geek nede Gear v.s,ismimi gören aynen kaçıyor yaw

Youtube dakilerin çoğu çakal,zaten çoğunu tanıyorum! kimisi firma elemanı ama hesap da almış da review veriyor!
kimisi al-satçı v.s Rus ve İngilizler çok iyidir(hepsi olmasa da genel de bunları okuyun)

"RAM" olayını da anlattım bir çok defa

örneğin "MARKA"(bunlar belli dir bilen bilir) bir box alırsanız 2GB fazlasıyla yetiyor!
dandik Box alırsanız 4GB bile yetmiyor!

DDR4 olması özellikle bizim AMLogic lerde yazılım/donanım vs olarak fazla bir artısı olmaz
sadece o boxa ederinden fazla ödemiş olursunuz DDR3 OK dir

4GB derler içini söker bakarsanız 2/3 görebilirsiniz!

Benim şu an kullandığım AllWinner chipli alırsanız daha fazla RAM yer ama 4GB görürsünüz
bilinki 2 dir veya 3 dür!! nasıl anladın diye sormayın şimdi:kiskis

DDR4 diye koyu renkli filan yazarlar gözüne sokar gibi ama hikaye!

RK3399 chipset DDR4 OK dir:ok %20/30 performans artışı verir tabi bir tane RUS bulup da arkasında
biraz durursa o da olur yoksa unutun gitsin

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Alın yıllarca tepe tepe kullanın.

Sadece Netflix 540p

İçine Stemio, SeyirTürk, Kodi, Tea Tv kur doya doya izle.
İptv 'de zevkine kalmış.

İzmirde eski bir arkadaşa rastladım. Uydu, android box vs şeyler satıyor.
Her gelen malı bana gönderiyor test ediyorum.
Hiçbir yerli şu verdiğim videodakiler kadar iyi değil.
Arkadaşa hiremco aldık cihaz zırt pırt çinli oluyor. ?

Ben Ugoos un ilk önce AM6 2/16 sını kullandım(20 gün kullanıp satmıştım)fazla bana hitap etmedi
zaten çabuk sattım! ancak Ugoos ana üreticidir,yazılımları oldukça iyidir ve doğru dürüst bir üreticidir
kaliteli H/W kullanırlar v.s ama ben cihazı fiyatına da baktığım zaman zaten beğenmedim resim kalitesi de
yeterli gelmedi v.s

devam ediyorum ardından Ugoos AM6 Pro ve Plus larında tek tek alıp kullandım,özellikle PRO anında şutladım!
Mrs.Nancy ile de çok görüştüm "hayalkırıklığı" olarak bildirdim!

Not ilk sorun 10/15bin resim olan USB stick den tanıyıp düzenlemesi v.s o kadar uzun sürdü ki bekle bekle
bu nedir ülen dedim,en danidk boxların bile 1/bilemedin 2dk da yaptığı işlemi 30dk.bitiremedi!
ikincisi ext.HDD lerin bazıların hiç tanımadı! 3 tane HDD denedim 1Tb hepsinde zor tanıdı veya zorlandı v.s

Trafo güç yetmemesi de oldu(ben de yedek daha güçlü Trafolar vardır 3/4/5 Amperlik ve bunlarla deneyince bir kısmını
hemen tanıdı ama Toshiba Canvio larda faalse verince anında geri şutladım!

şimdi buraya kadar yazdıklarım daha prof.kullanıcı yorumlarıdır ancak normal bir kullancı için bunlar sorun olmaz!!!

Ancak ben Ugoos un mallarını genel de beğenirim,her yeni seri de canlı chat hatlarıyla onlarla görüşüyoruma ama artık
beni sıktı bunlar çünkü bir sürü sıkntıları oluyor prof.anlamda yaptığım yorumları da beğenmiyorlar haliyle hep sorun
buluyorsun diyorlar...

Örneğin şu anda kullandığım vede fiyatına göre çok iyi çıkan 905X3 chipli OTA destekli Box A95X F3 box bunların hepsinden
daha iyi çıkmıştır! öyle olmasaydı hemen satardım ama 3 aydır duruyor :hihi

diğer yedeğe çektiğim cihaz(X96H) ise Allwinner da 720 Mali ile öne çıkan işleri olsa da(Gamer lar için pek uygun değildir!!!)
F/P olarak iyi sayılır(bunu da satıyorum)

MagicSEE de beni iyi tanır,özellikle heriflerin RK3399 lu Box ı olan N6 MAX beni en çok hasta eden cihaz da budur!
aylarca yazıtım sonun da bıktım yaw neyseki Gearbest $ 42 geri ödeme yaptı da sustum:haha1

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Kendime Nvidia shileds alacağım ama şimdilik xf55 9005 sony televizyonum yetiyor.
Birde 32 gb usb bellek taktım mı yetersiz kalacak hafıza sorununa çözeceğim.
Google playdan uygulamaları kendi hafızasına.
Aptoide ve dışardan apk ları ise usb belleğe kuruyor.
Evde çok eski bir 8gb bellek buldum onunla bile sorunsuz çalıştı.
Dün televizyona usb bellek ile güncelleme yaptım 1.8 güncelleme sonucu ana hafıza 'da 1gb yer açıldı.
Nasıl bu olur bilmiyorum ama iyi oldu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt