TV Box ikilemde kaldım

U Çevrimdışı

Umbrella0

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
TV Box almayı düşünüyorum ve araştırmalarım sonucu 2 ürün arasında gelgitler yaşıyorum çok kararsız kaldım ikisinden birini kullanan var mı acaba?

Ürün linkleri;

1-
2-

İkisi hemen hemen aynı ürünler gibi ikisinden birini kullanan varsa yazabilir mi?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
abi neyi ezip geçiyor yaw:kiskis

çoğunu zaten bunların aynı üretici üretiyor!

4GB "DDR4" bile olsa hikaye zaten DDR4 esprisi de "AmLogic" lerde olmaz/olmuyor !
sadece istisna Rockchip3399 larda oluyor o da çok az

Not;bu bilgilerin çğu kağıt üstüdür,uyarayım sizi!

geçenlerde bir Box aldım hala da duruyor,kızağa çektim yenisi gelince şimdilik

4GB alet,ülen bir bakıyorum boşta 1,2/1,4Gb yiyor,olmaz aslında hatta bazen daha da fazla 2 GB gibi gidiyor
bu da mümkün değil,iyiki 4GB diyorum hesapda,yani "yemedim" çünkü 2 veya 3GB alet ama 4 diye gazlıyorlar!
normalde boşta bu tip bir cihaz 0,7/1 yer 1,1 bile pek yemez,3GB da bana kalması gerekiyor
ama bana pek bir şey kalmıyor,sonra bir yabancı dostum var ona sordum bana şunu yazdı ....:kiskis:kiskis:kiskis
yani güldü!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ama şunu yazarsanız tam doğru olur

örneğin Shield 3GB dır DDR3/4 bunları geçin şimdi,bu ezer alayını 4GB derseniz doğru olur
yani bir diğer ifadeyle 3>4 formülü çıkar!

devam ediyorum Zidoo 2>4 dersem hiç de abartmamış olurum

BOX dünyası yalan dolanla yürür!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

4GB "DDR4" bile olsa hikaye zaten DDR4 esprisi de "AmLogic" lerde olmaz/olmuyor !

4GB alet,ülen bir bakıyorum boşta 1,2/1,4Gb yiyor,olmaz aslında hatta bazen daha da fazla 2 GB gibi gidiyor
bu da mümkün değil,iyiki 4GB diyorum hesapda,yani "yemedim" çünkü 2 veya 3GB alet ama 4 diye gazlıyorlar!
normalde boşta bu tip bir cihaz 0,7/1 yer 1,1 bile pek yemez,3GB da bana kalması gerekiyor
ama bana pek bir şey kalmıyor,sonra bir yabancı dostum var ona sordum bana şunu yazdı ....:kiskis:kiskis:kiskis
yani güldü!

örneğin Shield 3GB dır DDR3/4 bunları geçin şimdi,bu ezer alayını 4GB derseniz doğru olur

rk3318 in karşısında Allwinner H6 ezer hocam.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Bütçe belli iki seçenek sunulmuş hangisinin daha iyi olabileceği sorulmuş ve kısa basit bir cevabı var ?sunulan seçeneklere baktığımızda 250 - 300 TL arası bir ürün arıyor arkadaş , şimdi biz bu arkadaşa boşver bunları napacan alayı fııss bunların , git 2000 TL ye Shield al dersek nasıl olacak abi :bye

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
rk3318 in karşısında Allwinner H6 ezer hocam.

evet ezer derim buna ama abartma dan örneğin ben RK3x serilerinin bazılarını da kullandım
3399 harç hepsi hikaye,ancak Allwinner aman aman değildir hatta elimde şu anda bir tane de
bundan vardır(X96 H)yedeğe çektim bunu tek artısı GPU Mali 720 olmasıdır!
Piyasadaki tüm AML lerden biraz ya da çok daha iyi resim kalitesi vardır! ben zaten sadece
bunun için almıştım,ama yazılım kısmı biraz sıkıntılı(hangisi değilki??)fazla hızlı işlem yapamıyor!
biraz ısınma sorunu vardır,Gamer lar için pek uygun değildir 4/64 ama 4 hikayeden 4(2 dir büyük ihtimalle)

sanırım satacağım bunu aldığım fiyata yine,ancak bir sorunu var ondan dolayı satmayabilirim,Youtube
da neyi yapmıyordu valla unuttum şimdi buna takmıştım yaw,aylardır kutusunda durduğu için umuttum
neydi diye:kiskis

U Çevrimdışı

Umbrella0

Yeni Üye
28 Mar 2020
13
Hangi amaç ile kullanacaksınız

Şuanki televizyonum smart olmadığından dolayı Iptv, youtube, film bu tarz hocam.

Kararsız kalınacak bir durum yok hocam , eğer bu iki cihaz arasında seçim yapacaksak , tabikide Transpeed cihazı tercih edilmeli.

Görüşünüz için teşekkür ederim. Transpeed siparişi vermek üzereyim :)

duruma göre yetebilir de, yetmeyebilir de. yarını da düşünüp, almışken 4gb ramli almak daha mantıklı bir karar olur.

Evet haklısınız dediğiniz doğru. Transpeed 4/64 modelde karar kıldım onu alacağım. Teşekkür ederim.

yani güldü!

Hocam yani 4 olmasına inanmayın diyorsunuz sanırım. Ama yapacak bir şeyim yok maalesef diğer ürünlerin fiyatları bütçem dışına çıkıyor. Dediğiniz doğrudur, benim için iptv film dizi yeterlidir hocam. Değerli yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Bütçe belli iki seçenek sunulmuş hangisinin daha iyi olabileceği sorulmuş ve kısa basit bir cevabı var ?sunulan seçeneklere baktığımızda 250 - 300 TL arası bir ürün arıyor arkadaş , şimdi biz bu arkadaşa boşver bunları napacan alayı fııss bunların , git 2000 TL ye Shield al dersek nasıl olacak abi :bye

Evet hocam doğrudur. Bütçem 250-300 arası. İki ürünü de baya araştırmıştım fakat işin doğrusu pek de anlayamadım ve karar da veremedim sizlere sormanın kafamda bir fikir oluşturması açısından iyi olacağını düşündüm. Öylede oldu. Teşekkür ediyorum.

2 gb yetersiz kalıyor ben hemen geri sattım

Hangisinden ve nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Ram En önemli unsurlardan birisi.

Yorumlara istinaden 4/64 siparişi vermeye karar kıldım :)

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt