TV Askı Aparatı Montajı Hk Lütfen Acil Biraz.

F Çevrimdışı

ferdigecici

Yeni Üye
11 Kas 2017
24
Selamunaleyküm.
Evde ufak bir çocuğum var ve sağolsun TV'yi vura vura halletti. Canı sağolsun yeni tv aldım. Bu TV'yi resimde ki gibi askı aparatı alsam bu aparatı sağa sola değilde yan taksam yukarı aşağı hareket etme olsa olmaz mı. Normalde sağa sola dönüyor ama orda sanırım civata var onu iyice sıksam ve yukarı şekilde bıraksam çocuk biraz büyüyünce gevşetip aşağı indirsem olmaz mı. O Civata sıkılır mı acaba ?

10383542583346.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Öncelikle aparatın aynısından kullanıyorum ve 50" civarı cihazlarda sınır değer olarak kullanılabilir. Daha ağır cihazlarda güven vermiyor. ( Hatta 49" cihazda bile bir süre sonra bel verdi.) Asıl sorunuza gelince sizin düşündüğünüz gibi bir özellik ( Kullanırken indirme, sonra kaldırma) bu aparatta mevcut haliyle çok mümkün değil. Kolları sabitleyen bir vida v.s. yok. O işlevi ya bunu modifiye edip uygun bir hidrolik kol (Mutfak dolaplarındaki gibi mesela) ekleyip sabitleme noktası yaparak ya da bu işlem için üretilmiş orjinal bir askı aparatı ile sağlayabilirsiniz. Son bir seçenek olarak ekran koruyucu pleksi paneller düşünülebilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Sevgili slowfood slowfood a katılıyorum,pleksi panel olabilir ,veya tvana asılı teleskopik tv askı aparatı da olabilir,eğer düşündüğünü yaparsan bir süre sonra tv tekrar afacanın elinin altında olur :)
Örnek olarak aşağıdaki link:

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Sevgili slowfood slowfood a katılıyorum,pleksi panel olabilir ,veya tvana asılı teleskopik tv askı aparatı da olabilir,eğer düşündüğünü yaparsan bir süre sonra tv tekrar afacanın elinin altında olur :)
Örnek olarak aşağıdaki link:

Evet bu çok daha güvenli görünüyor. Aparatı birebir kullandığım için biliyorum. Düşünülen şekilde sadece vidanın sıkışıklığı TV ağırlığını taşımaz. Hatta kendiliğinden düşüverirse daha yazık olur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Evet bu çok daha güvenli görünüyor. Aparatı birebir kullandığım için biliyorum. Düşünülen şekilde sadece vidanın sıkışıklığı TV ağırlığını taşımaz. Hatta kendiliğinden düşüverirse daha yazık olur.
Kesinlikle katılıyorum :ok +1

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
32inç,e kadar rahat taşır daha büyük inç ler için olanlarıda var yukarı aşağı,da rahatlıkla kaldırıp indirebilirsin arka bağlantıdaki vidasının çift somunlarını iyice sıkarsın aşağıya sarkma olmaz bu aparatın büyüğünden aldık çift kollu şuan halen takılı 70inç ekranı taşır halde kullanıyoruz bilginize.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
32inç,e kadar rahat taşır daha büyük inç ler için olanlarıda var yukarı aşağı,da rahatlıkla kaldırıp indirebilirsin arka bağlantıdaki vidasının çift somunlarını iyice sıkarsın aşağıya sarkma olmaz bu aparatın büyüğünden aldık çift kollu şuan halen takılı 70inç ekranı taşır halde kullanıyoruz bilginize.
Vavvv,180cm panel ,sinema perdesi gibi mübarek :)
Sağlıklı olmaz sevgili osmanke, neden dersen,sanırım ufaklık ellemesin diye her gün paneli tavana baktıracak,ve sıkacak,akşamları eve gelince de açıp normal tv izlenecek (başkası aklıma gelmiyor),aslında en iyisi ,linkini verdiğim aparat gibi bu şartlarda :ok

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
Vavvv,180cm panel ,sinema perdesi gibi mübarek :)
Sağlıklı olmaz sevgili osmanke, neden dersen,sanırım ufaklık ellemesin diye her gün paneli tavana baktıracak,ve sıkacak,akşamları eve gelince de açıp normal tv izlenecek (başkası aklıma gelmiyor),aslında en iyisi ,linkini verdiğim aparat gibi bu şartlarda :ok
aynen sineme perdesi gibi sevgili teraspy taktığımızda ufaklık yoktu ama çocuklar oturdukları yerden istedikleri tarafa çevirsinler diye yaptık ama tabii şimdi ufaklık var daha ellemiyor tv,yi zaten o uyanıkken tv açmıyorlarşu an göz seviyesinde ama biraz daha büyüdüğünde ister,istemez biraz yukarı kaldıracaklar gündüz saatinde en azından

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
aynen sineme perdesi gibi sevgili teraspy taktığımızda ufaklık yoktu ama çocuklar oturdukları yerden istedikleri tarafa çevirsinler diye yaptık ama tabii şimdi ufaklık var daha ellemiyor tv,yi zaten o uyanıkken tv açmıyorlarşu an göz seviyesinde ama biraz daha büyüdüğünde ister,istemez biraz yukarı kaldıracaklar gündüz saatinde en azından
Allah bağışlasın,ufaklık torun sanırım :)

F Çevrimdışı

ferdigecici

Yeni Üye
11 Kas 2017
24
Merhabalar herkese teşekkürler yorumlar için.
Resimde ki ürün botech 27-42 modeliydi buldum ve aldım. Sağa sola dönen mekanizma ve ileri geri giden mekanizma Allahtan civatalıyıdı ve. Ben bu aparatı yan dönderip yukarı aşağı şekilde yapıp arada ki civataları 15 anahtar ile sıktım ve işime yaradı.
Şu an arada ki civatayı gevşetip tv yi yukarı ve aşağı hareket yapabiliyorum. Tv ağırlığı 11 Kg aparat 20 Kg taşıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri