TV alacağız da...

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
İşlerim gerçekten çok yoğun. Bu yüzden giremiyorum.
Şimdi de oğlana acil TV gerekti, o bana soruyor doğal olarak, ben de belki Adem Helvacı üstat ya da bu konulara vâkıf birisi görür de bir çöpe para vermeyiz diye yazdım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Şenol hocam şu şablonları göz gezdirin kafanızda modeller şekillenir. :ok

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Adam köyden şehire giderken çocuğunu da götürmüş, şehirde çocuğu hocaya vermiş ve "Hocam, ben pazara gideceğim, öğleden sonra gelir çocuğu alırım, o zamana kadar sen ona bildiğin bütün ilimleri öğret" demiş. Talebin saçmalığına karşılık yapacak bir şey olmadığından hoca "hiç değilse bir ilmin adını öğreteyim" demiş ve çocuğa "fıkıh" demeyi öğretmiş.
Adam gelip çocuğu almış, geri giderken çocuk unutmamak için tekrarlasa da ikinci heceyi unutmuş ve "fık fık fık" diye tekrarlıyormuş.
Bunu duyan babanın göğsü kabarmış: "Bizim oğlan ağzına kadar ilim doldu, fıkırdıyor"
Bu hesap ben de fıkırdamaya başladım aşırı bilgiden ama
1- Servis kalitesi / firma tutumu
2- Yeni teknik terimlerin ve anlamına hakim olmadığım değerlerin değerlendirmekteki zorluğum hatta imkansızlık
3- Ürünlerin genel kalitesi
gibi konulara da hakim olanlardan "Ben olsam şunu alırdım" diyecek olan olursa bu benim için çok değerli olacak.
Benim için "akıllı tv" özelliği önemsiz. Bir tane MiBox4K ya da benzer bir şey alınca hepsi akıllı zaten. HDMI-CEC desteklemeyen de yoktur zaten artık.
Bütçe de 50 bin liraya kadar çıkabilir. Tabii 10 bine çok iyi bir şey olsa onu tercih ederiz.
Bunu baktık mesela ama sonra bir videosunu izledim, odanın perdeleri ve ışıklar kapalı değilse ayna olarak kullanmaya uygun gibi geldi :)
Belki videodandır, ya da Elektrostatik koruyucu sökülmediğinden öyledir, bilemiyorum.
Bu yüzden sizlere güveniyorum.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Adam köyden şehire giderken çocuğunu da götürmüş, şehirde çocuğu hocaya vermiş ve "Hocam, ben pazara gideceğim, öğleden sonra gelir çocuğu alırım, o zamana kadar sen ona bildiğin bütün ilimleri öğret" demiş. Talebin saçmalığına karşılık yapacak bir şey olmadığından hoca "hiç değilse bir ilmin adını öğreteyim" demiş ve çocuğa "fıkıh" demeyi öğretmiş.
Adam gelip çocuğu almış, geri giderken çocuk unutmamak için tekrarlasa da ikinci heceyi unutmuş ve "fık fık fık" diye tekrarlıyormuş.
Bunu duyan babanın göğsü kabarmış: "Bizim oğlan ağzına kadar ilim doldu, fıkırdıyor"
Bu hesap ben de fıkırdamaya başladım aşırı bilgiden ama
1- Servis kalitesi / firma tutumu
2- Yeni teknik terimlerin ve anlamına hakim olmadığım değerlerin değerlendirmekteki zorluğum hatta imkansızlık
3- Ürünlerin genel kalitesi
gibi konulara da hakim olanlardan "Ben olsam şunu alırdım" diyecek olan olursa bu benim için çok değerli olacak.
Benim için "akıllı tv" özelliği önemsiz. Bir tane MiBox4K ya da benzer bir şey alınca hepsi akıllı zaten. HDMI-CEC desteklemeyen de yoktur zaten artık.
Bütçe de 50 bin liraya kadar çıkabilir. Tabii 10 bine çok iyi bir şey olsa onu tercih ederiz.
Bunu baktık mesela ama sonra bir videosunu izledim, odanın perdeleri ve ışıklar kapalı değilse ayna olarak kullanmaya uygun gibi geldi :)
Belki videodandır, ya da Elektrostatik koruyucu sökülmediğinden öyledir, bilemiyorum.
Bu yüzden sizlere güveniyorum.
Ben olsam Tv olarak 75NANO916PA veya 75LS03B alırdım. Box olarak ise Apple TV 4K 128gb 3. Nesil. İşlem gücü olarak çok hızlı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Arada yokluyorum ama hiç olumlu geri bildirim alamıyorum. 😀
Bizdeki tv vestel 9090 ,bir ara tv değiştirelim ,şöyle kocaman ekran tv alalım demiştim ,bizimki çok kızmıştı "paran çok herhalde" diye ,ben bazen dizi izleme sırasında tvye telnetten reset atıyorum,bizimki bilmediğinden "işte,alacağın tvyi de böyle bozacaksın" diyordu sonra reset atma işi biraz arka arkaya olmaya başladı ( :hihi ) ,diziyi izleyemez oldu ya ,bana "alo kaç ekran alacaksın buraya,bu tv iyice gitti artık" demeye başladı ,şaka değildir bu yazdıklarım :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri