Tuşu zor basan mouse çözüm.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Kullanmış olduğum eski kablosuz farenin sol tuşu sert basmadan algılamıyordu.
Pillerini çıkarıp tuşun üst kapağını da çıkarıp balata spreyi sıktım ve üfledim . Kurumasını bekledim şu anda çok hassas oldu iyi çalışıyor. Balata spreyi şu anda pahalı olabilir ama elinde olan için masrafsız çözüm olabilir.

IMG_20211206_181456.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Tam benim kafadansın, bir çok durumda kullandığım yöntemdir hatta 404 eski tip sprey derim hep ,çünkü onlar plastiğe zarar vermiyorlar :ok
Ve hatta şunu da yazayım,yolum oto sanayiye düşünce dükkanlara "havası bitik 404 var mı" diye sorar ve varsa alırdım,çünkü atıyorlardı havası bitikleri , ben de onları alıp ,bir çivi ile delip ,içindeki sıvıyı püskürtmeli kutuya koyup kullanırdım (mesela bitik oda havalandırmasına)

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Aynen, gerçek 80 derece kolonya da alkol nedeniyle iş görür.
Sadece içerdiği su nedeniyle paslanma yapabilir, işlem sonrası kurutmak lazım. :hihi
De evde her zaman bulunmaz ki yoğun alkol oranı ile uçup gideceğinen risk taşımaz zaten tuzlu su da olmayacağı için gayet kullanışlı bence. Hep kullandım birsey olmadı. Bende eski tv tamircisiyim?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fazla işe yaramıyor eski mausların switch söküp onunla değiştiriyorum sıkıntı olmuyor eskileri daha sağlam yapmışlar switchlerini yeniler çabuk bozuluyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Fazla işe yaramıyor eski mausların switch söküp onunla değiştiriyorum sıkıntı olmuyor eskileri daha sağlam yapmışlar switchlerini yeniler çabuk bozuluyor
Aslında en güzeli ,de kim yapacak onu bizden başka yıldırım :) ,ev bir ara fare doluydu,hanım kızdı bana"ev fare dolu" diye ,ona "dua et canlı değil" demiştim :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
De evde her zaman bulunmaz ki yoğun alkol oranı ile uçup gideceğinen risk taşımaz zaten tuzlu su da olmayacağı için gayet kullanışlı bence. Hep kullandım birsey olmadı. Bende eski tv tamircisiyim?
Özellikle baskı devre ile temas etmesi, lehin noktalarından paslanma yapabiliyor. Alkol uçuyor da, su hemen uçmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri