TURKSAT ULTRA HD 8K TEST YAYINI YAPTI!

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
"
Türksat 4B haberleşme uydusu üzerinden Ultra HD 8K test yayını başladı.
Türksat AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Ultra HD 8K test yayını, Türksat, Kızıl Elektronik, Vestel ile Socionext firmalarının iş birliğiyle gerçekleştirildi. Çalışmalar sırasında İstanbul'un tarihi ve doğal güzellikleri, Ultra HD 8K formatında çekilerek gerçeğe çok yakın yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edildi.
HD yayınının 16 katı çözünürlüğe sahip olan Ultra HD 8K teknolojisine geçiş yapılması, bu tür teknolojilerin yaygınlaştığı dönemlerde, yerli firmalara söz konusu teknolojiyi dünyayla rekabet edecek şekilde ürün sunabilme imkanı verecek. Bu teknolojiye ait ürünlerde milli teknoloji üreticilerinin vereceği olası katkılar, ithalatın azaltılmasını ve ihracatın artırılmasını sağlayacak.
Öte yandan 1-3 Kasım'da İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek Global SatShow etkinliği kapsamında Ultra HD 8K yayın teknolojisi ziyaretçiler tarafından Türksat standında deneyimlenebilecek."

Gelecek güzel mi gelecek dersiniz? Bence çok güzel bi gelişme bizim için :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kamera olduktan sonra çekim yapılır.
Uydu da bu test yayını için ayırılabilecek kapasite de varsa, o da yapılır.
4K'nin gelip gelemeyeceğini bilmiyorken, 8K için konuşma gereği duymuyorum.
Gerçek 4K içerik sayısı anca artıyor, 4K biraz hazırlıksız geçilen bir altyapı oldu bence.
4K panel alanlar düşünsün. Ben hep FHD alıyorum, aldırıyorum. :hihi

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Kamera olduktan sonra çekim yapılır.
Uydu da bu test yayını için ayırılabilecek kapasite de varsa, o da yapılır.
4K'nin gelip gelemeyeceğini bilmiyorken, 8K için konuşma gereği duymuyorum.
Gerçek 4K içerik sayısı anca artıyor, 4K biraz hazırlıksız geçilen bir altyapı oldu bence.
4K panel alanlar düşünsün. Ben hep FHD alıyorum, aldırıyorum. :hihi

4K aldım kaliteden oldukça memnunum, 4K ne varsa onlarla mutluyum :hoba1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt