Türksat merkezli çanak antene azarbaycan uydusu kurulum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Gerçi vestel tvlerde çanak ayarlarında motor kısmı yok (aslında mb97 yazılımında görünüyor,sadece uygulaması yok) ama tvnin LNB çıkışının DiseqC motoru çeviremez anlamına gelmez sevgili umut,yani motor için güç çıkışına gerek yok, A101den aldığım 49 tlik mini (küçücük yani) receiverle bile motorumu yönlendiriyorum(dışarıdan 12v-1A adaptörle çalışıyor minik),LNB çıkış gerilimi de 300ma :smile:
Yani istenilse yapılır,yapılırdan öte yapılmış bence,tvye de yazılım olarak aktarılmış ama nedense uygulaması yok, belkide çinliler motorla kullanıyorlardır :sneaky:
Sevgili Yusuf3227'nin de verilerine bakmak için istedim,bakalım onun yazılıma da eklenmişmi:smile:

Aramızdan fedakâr biri LNB çıkışından motor çevirmeyi deneyebilse güzel olur bence.:kiskis:hihi
Açamaz mısın o özelliği hocam? :kas

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bir arkadaşımda pozisyoner vardı,telefon ettim,sordum "attım alocum,bu zamanda işe yaramaz diye düşündüm" dedi,hani denemek lazım güç-müç istemezdi,en azından denemiş olurdum,çanağı ve motoru bile atmış,nasıl kızdım bilemezsin,yüzüne de söyledim ,hani buradan "arkasından" yazmıyorum:)

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Gerçi vestel tvlerde çanak ayarlarında motor kısmı yok (aslında mb97 yazılımında görünüyor,sadece uygulaması yok) ama tvnin LNB çıkışının DiseqC motoru çeviremez anlamına gelmez sevgili umut,yani motor için güç çıkışına gerek yok, A101den aldığım 49 tlik min motorumu yönlendiriyorum(dışarıdan 12v-1A adaptörle çalışıyor minik),LNB çıkış gerilimi de 300ma :smile:
Yani isteni
Gerçi vestel tvlerde çanak ayarlarında motor kısmı yok (aslında mb97 yazılımında görünüyor,sadece uygulaması yok) ama tvnin LNB çıkışının DiseqC motoru çeviremez anlamına gelmez sevgili umut,yani motor için güç çıkışına gerek yok, A101den aldığım 49 tlik mini (küçücük yani) receiverle bile motorumu yönlendiriyorum(dışarıdan 12v-1A adaptörle çalışıyor minik),LNB çıkış gerilimi de 300ma :smile:
Yani istenilse yapılır,yapılırdan öte yapılmış bence,tvye de yazılım olarak aktarılmış ama nedense uygulaması yok, belkide çinliler motorla kullanıyorlardır :sneaky:
Sevgili Yusuf3227'nin de verilerine bakmak için istedim,bakalım onun yazılıma da eklenmişmi:smile:
Merhaba hocam pc olmadığı için mobilden bakabildim dayzek motor hakkında birşeyler yazıyor daha doğrusu çok şeyler yazıyor ?

Screenshot_2019-01-07-18-57-15-030_by.androld.app.dbreader4ca1ff641d10a333.png
Screenshot_2019-01-07-08-44-19-401_cn.wps.moffice_engf60f4d1a81636bbf.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Xiaomi Yusuf3227 ,tahmin etmiştim zaten ,ondan istedim ayrıca tekrar teşekkür ederim dataları yolladığın için,yazılıma eklenmeden ,dışarıdan biz birşey yapamayız,ama var,neden menüye atmazlar bilmiyorum,ayrıca ben tv içinden de baktım,büyük ihtimal aurora içindedir maalesef.

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Xiaomi Yusuf3227 ,tahmin etmiştim zaten ,ondan istedim ayrıca tekrar teşekkür ederim dataları yolladığın için,yazılıma eklenmeden ,dışarıdan biz birşey yapamayız,ama var,neden menüye atmazlar bilmiyorum,ayrıca ben tv içinden de baktım,büyük ihtimal aurora içindedir maalesef.
Teşekkür ederim hocam konuyla ilgilendiğiniz için herşey için sağolun ?

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
Ben 1.80 Metre anteni pozisyonerle kullanıyorum. Başka bir uydu cihazı var, ip tv, cccam server her şey mevcut:bye:bye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Pozisyoner yazınca anlamıştım kollu motor kullandığını :)
1.80 cm parabol çanak (gençler hemen bol paralı mı demeyin :smile:) sanırım hispasatı da alıyorsundur.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
1.80 cm parabol çanak (gençler hemen bol paralı mı demeyin :smile:) sanırım hispasatı da alıyorsundur.
Evet alıyorum. :giggle:
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

:smile:
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet alıyorum. Çanak anteni bir arkadaşımdan almıştım. Yeni müstakil ev yapınca çatıya monte ettim. Yaklaşık bir haftada ancak ayarını yapabildim çünkü daha önce hiç kollu motorlu anten kurmamıştım. Şuan 30 derece batıdan 90 derece doğuya kadar dönüyor ama kış mevsimi olduğu için şuan kullanamıyorum bizim buralarda kış çok sert geçtiği için motora bir zarar verebilirim. :smile:

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yer olarak neredesin,gerçi arkadaşın çatıya kurmuştum,amma zahmetli çıkartmıştık çatıya,koca anteni,apt yöneticiden zor izin almıştık :) güle güle kullan,benim için artık esprisi yok farklı uydular,ama sadece müzik için farklı dereceye lnb taktım tabii :))

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
545
55
Yer olarak neredesin,gerçi arkadaşın çatıya kurmuştum,amma zahmetli çıkartmıştık çatıya,koca anteni,apt yöneticiden zor izin almıştık :) güle güle kullan,benim için artık esprisi yok farklı uydular,ama sadece müzik için farklı dereceye lnb taktım tabii :))
Afyonkarahisardayım ustam, evet bizde epey zahmet çektik çatıya çıkarmaya, üç kişi urgan ipiyle zor çıkardık. Epey korkmuştum antene zarar vereceğiz diye, bilirsiniz çok hassastır bu antenler, bir tarafı bükülürse ayar tutmaz. Şükür kazasız çıkardık.
Evet doğru söylüyorsunuz uyduların da çok fazla bir espirisi kalmadı, bu ip tv çıkalı, artık internet üzerinden tüm kanallar evinde, hatta cebinde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri