Türksat - Bazı Kanallarda Görüntü yok

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Bu akşam Türksat uydusunda bulunan TRT kanalları ve Beyaz Tv görüntü vermiyor. "İ" tuşuna basınca sinyal seviyesi sıfır olarak gösteriyor...Otomatik arama, sıfırdan ilk kurulum, tkgs, manuel araba gibi şeyleri denedim ama olmadı. Diğer kanallarda görüntü var ancak Fox tv 2 kat daha geç açılıyor. Sorun çanaktan olabilir mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kanallarda bir sıkıntı yok bende,gerçi şimdi baktım trt belgesele,yayınlar var .Çanaktan olabilir,LNB olabilir,F konnektörden olabilir(bağlantılardan) ,DiseqC olabilir(varsa) , diğer kanalların sinyal seviyesi nasıl acaba ,onları baz al bence,hatta bir uydu alıcın varsa onda da deneyebilirsin :ok

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Kastettiginiz TRT'nin HD kanalları ise Beyaz Tv ile frekanslari aynı polaritede. Trt 11054Mhz V 30000 Beyaz Tv 12380Mhz V 27500. Tgrt Belgesel, Tele1, Dream Tv,Power Hd kanallarına bakın. Onlarda çalışmıyorsa ya tv'nin yada harici receiverin tuner katı arizali yada lnb'de problem mevcut.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yada teraspynin dediği gibi birden fazla canagınız varsa diseqcden de yapabilir.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Fırtınadan çanak dönmüş ayarlanması gerekiyor ya da hava yağmurdan kapalı olduğunda geçici olarak düşük sinyal seviyeli kanallar gidebiliyor :ok

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Yakınlarda uyducu var onu çağıracağım bugün çalışan kanalların sinyal seviyeleri düşük.

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Sorun çözüldü. Kablonet kullanıyorum onda hem tv hem de internet aynı girişten geliyor ama bölücülerle ayrılıyor sorun onlardaymış.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İlk soru:
Bu akşam Türksat uydusunda bulunan TRT kanalları ve Beyaz Tv görüntü vermiyor. "İ" tuşuna basınca sinyal seviyesi sıfır olarak gösteriyor...Otomatik arama, sıfırdan ilk kurulum, tkgs, manuel araba gibi şeyleri denedim ama olmadı. Diğer kanallarda görüntü var ancak Fox tv 2 kat daha geç açılıyor. Sorun çanaktan olabilir mi?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Şimdiki :
Sorun çözüldü. Kablonet kullanıyorum onda hem tv hem de internet aynı girişten geliyor ama bölücülerle ayrılıyor sorun onlardaymış.
:)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt