TürkNET, Netspeed Alternatif Servis Sağlayıcıları

• Konbuyu başlatan m.menguc
  • Başlangıç tarihi
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar merhaba.
Mevcut türknet kullanıcısıyım.hız 5mbit geçmiyor.istanbulun merkezinde yıl olmuş 2020 bizde altyapı bu kadarmış. Neyse 64 tl fatura. netspeed le görüştüm onlarda 4 mbit destekler diyor.şimdi ben 8 mbit olan paketi alsam (44 tl)yine aynı hızı alabilirim dimi.bunlarda en fazla 4 deyip 2 hız vermesinler.birde benim alt yapının yapa olduğunu nasıl anlarım.yapa değilse iotalle uğraşmadan geçiş yapıyorlarmış.

Hizmet numaran 18 veya 88 ile başlıyorsa direkt geçiş yapabilirsin.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Hizmet numaran 18 veya 88 ile başlıyorsa direkt geçiş yapabilirsin.
Sagol kardeşim bumudur.şimdi kapamayla uğrasmadan geçiş yapabilirmiyim.şunlara bi gol atayım
Screenshot_20180906-190014.png

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sagol kardeşim bumudur.şimdi kapamayla uğrasmadan geçiş yapabilirmiyim.şunlara bi gol atayım
Screenshot_20180906-190014.png

Netspeed e bu hizmet numarasını söyle. Yeni bir bağlantıya gerek olmadan geçiş yapıp yapamayacağını söylerler.
Benim bildiğim kadarıyla yapabilirsin.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Günceleme:

Merhaba arkadaşlar,

İnternetim dün bağlandı fakat fırsat bulup bağlantı yapamadım, testi bugün yapabildim. Sonuçlar aşağıda;

Turkcell Superonline -Paket: 16 Mbps Download 50 GB AKN Limitsiz İnternet 24 Ay Taahhütlü 65 TL

27.08.2018.jpg

Netspeed -Paket: 75 Mbps Download 4 Mbps Upload 200 GB AKN (AKN sonrası 24 Mbps Download 4 Mbps Upload) Limitsiz İnternet Taahhütsüz 65 TL

05.09.2018.jpg
Alt yapınız destekliyormuymuş?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Kablonet+kablotv 70tl oduyorum
Internet hizim 25mbit 50gb akn

Akn sonrasi 16mbit dusuyor
hiz olarak aknsiz 16mbit diyebiliriz akn cok cabuk doldurduğum icin

Tv yayini 1tl halledip internetide netspeed alirsam guzel bir kombinasyo olacak benim icin.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Alt yapınız destekliyormuymuş?
Evet şuan bu paketi kullanıyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada modem olarak ASUS DSL AC-51 aldım. Daha gelmedi ama işimi göreceğini düşünüyorum.

imagesqtbnANd9GcQLkY6StPNh-wcVTIfSPD5Ax3qY0vnoiMByeShf-cA0hLvWBnTzuZwhtegrbQ.jpg

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Yeter ki İstesinler, Canım Ulkede Yapılamayacak Hıcbır Sey Yok
Fıber Anaomurga, Bakır Hatlar, Bınlerce Baz Istasyonu Ellerınde

Taşra Dıye Oraya Fıber Goremıyorsan. Kurarsın Radyo Lınk Sıstemını, Zaten Baz Istasyonu Dıregın Var Enerjın Var.

Mılleti 3-5mbit Hızındakı Bakır Hattakı Internetten Kurtarırsın. Dıyeceksınız kı Malıyet 3-5 Bın tl Gecmez.

Kendi Radiolink mi 1000tl Mal Ettım. 600mbit Ağ Kapasitesi Var

Ben Sıradan Vatandasım Bunlar Aklıma Gelıyor Yada Gucum Yetıyorsa Koca Kurum Yapamaz mı Yeter ki İstesinler.

n4iqlv.png

Adem, bizde durum daha beter tahmin edersin. Ben Turkcell evde 4g 50 GB kotalı kullanıyorum. Herkese vermiyorlar bu tarifeyi. Adsl alt yapısı olmayanlar yararlanabiliyor. Gece 2 den sonra kotadan düşmüyor. Ücret 82 TL civarı. Aklında olsun derim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yanlışlıkla Sota'dan alıntı yapmışım özür :gul beceremiyorum bir türlü bu işleri. Yaşlandım sanırım. Bu arada Asus modemi tavsiye etmem bir ara kullandım 2 günde iade ettim. Herkes kendi işini yapacak, anakartta, ekran kartında iyiyim diye atlamayacak her şeye :sirit

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Netspeed e 2 defa aranmam için başvuru yaptım. ne arayan var ne soran.ben arayınca beklemek için 1 e bas diyor ne açan var ne açtıran.neyse evrakları hazırladım göndericem türknetten geçiş yapayım diyorum.fakat bunlarda palazlanınca türknet gibi tüm müşteri hizmetlerini işten çıkarmasın sonra araki derdine deva bulasın.64 tl türknet 44 tl netspeed
Eldeki kuş daldaki kuştan daha iyidirmi desem :ara

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Netspeed e 2 defa aranmam için başvuru yaptım. ne arayan var ne soran.ben arayınca beklemek için 1 e bas diyor ne açan var ne açtıran.neyse evrakları hazırladım göndericem türknetten geçiş yapayım diyorum.fakat bunlarda palazlanınca türknet gibi tüm müşteri hizmetlerini işten çıkarmasın sonra araki derdine deva bulasın.64 tl türknet 44 tl netspeed
Eldeki kuş daldaki kuştan daha iyidirmi desem :ara

O başvurudan dönüş geç oluyor/olmuyor sanırım. Ben telefonla aradım lakin operatörde ilk başvuru için 2 ye basmanı söylüyor. 1 mevcut abone işlemleri için. Valla ben bugün de aradım. 1 dk sürmüyor müşteri temsilcisine bağlanmam. Son 10 günde 10 defa aramışımdır. Sadece bir keresinde beni ilgili birime bağlayacaklarını söylediklerinde beklerken hat düştü sonra tekrar aradım ve yine beklerken hat bir daha düştü. Ben de sonra ararım diyerek aramadım. 5 dk sonra onlar beni aradılar. İletişim kurmakta sıkıntı yaşamadığım ve en hızlı sonuç aldığım müşteri temsilciliği bu firmada oldu. Acaba mesai saatinden sonra mı aradınız? Sanırım 7/24 çağrı merkezleri mevcut değil. Mesai saatlerinde arayın bence. Operatöre bağlanınca 2 ye basın. Evrakları göndermeden önce mutlaka görüşün derim.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
@m.menguc,
Dediğin gibi 2 ye basıyorum.bekletiyor aranmak istiyorsanız 1 basın deniyor.fakat arayan olmadı.ha görüşmedimmi görüştüm ben düşürdüm tabi.25 yıldır satış işindeyim hal tavırlardan anlarım. bunlar acemilik kokan hareketler.ve dediğim gibi palazlansınlar kazanamıyoruz diye müsteri hizmetlerini lav ederler.son sözüm.ulan karekter yoksunu ttnet ne iş yaparsın nede başkasına iş yaptırırsın kim yapacak alt yapıyı daldan dala konduruyorsun bizi. 30 da versem 200 de versem 5 mbit geçmiyor internet

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar bugün yeni limitsiz tarifelerini gördüm netspeed'in. Konuyu hortlatayım dedim.

Screenshot_2018-12-13-14-05-51-367_com.android.chrome25ff6a0739e92141.jpg

Önceki yorumlarda da bahsettiğim gibi daha önce mevcut Superonline aboneliğimi cezasını ödeyip iptal ettirmiş, netspeed e geçiş yapmıştım.

Mevcut netspeed tarifem 75Mbps Download 4Mbps Upload 200GB AKK sunuyor. Aşım sonrası 24Mbps Download 4Mbps Upload oluyor. Bu paketi 65 TL'ye kullanıyorum.

Bugün 75Mbps download hızı olan ve AKK olmayan tarifeye (HIPER PRO 75) geçirmek için aradım. Yeni kotasız paket 76 TL şuan. Kotalı tarifeme göre 11 TL'lik fazla ücret ödeyecektim. Aradığımda 1 yıl sabit fiyat garantisi sunduklarını ve yeni yıl ile birlikte bu pakete fark ödemeden geçeceğimi söylediler. Müşteri memnuniyetini kazanmak böyle birşey oluyor demek ki. Helal olsun.
2.5 aydır kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Böyle devam eder umarım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt