Türknet Artık 139.90 TL

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Altyapım vdsl destekliyor.Vodafone net vdsl konusunda nasıl olduğuyla ilgili bilginiz

Vdsl'de iki çeşit sistem var.

Birincisinde bildiğimiz klasik adsl gibi evden santrale kadar bakır kablo üzerinden gidiyor.

İkincisinde ise binadaki veya sokaktaki kutuya kadar fiber gidiyor. Bu kutuda sinyal dönüştürülüp bakır telefon kablosu ile evlere dağılıyor. Dairelere fiber ya da ethernet kablosu çekmek zor geldiği için bu şekilde kutu ile hazır bakır kabloya çevirip vdsl sunuyorlar. Superonline falan bildiğim kadarıyla bu yola pek tevessül etmiyor ama Telekom'da çok fena vdsl sevdası var.

İkincisi teorik olarak daha iyi (sinyal kaybı vs az olmalı). Ama her durumda telekom altyapısına bağlısınız, zira TT dışında hiçbirinin klasik bakır altyapısı yok. Vodafone da binaya kadar fiber getirdiyse devamını neden bırakmış o da ayrı konu. O nedenle her durumda zayıf halkanın TT altyapısı olduğunu düşünüyorum.

Bence siz evinize gelecek vdsl'nin yapısını bir öğrenin önce.

K Çevrimdışı

kronik1907 

Yeni Üye
23 Nis 2022
44
34
İnternette bir video izlemistim.
Eskisi gibi olmayacak
Ne kadar hız o kadar ücret
Fiyat artışı olacak diyordu. .
bende şöyle bir içeriği hatırlıyorum

eski abone yeni gelen abone
bu tarz aboneliklerle ilgili fiyatlandırma sorusunda
bizde eski abone yeni abone diye bir ayırdım yok
bizde herkes eşit alabildiği en yüksek hız ne ise standart tek fiyattan yararlanır dediler

şimdi ne oldu

haziran 2023 e kadar zam yok diyen bir şirket ceosu
sonrasında sırf biz bu açıklamayı yaptık diye1 mart ile 1 mayıs arasında gelenler eski fiyattan yararlanmaya devam edecekler
ama eski üyelere zammmm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri