Türkiye'nin İngilizce İle İmtihanı - 140journos

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Derin Ironi Icerir :kıskıs:

1300 Saat Zorun Ders Olarak Okutulsun

Toplam Ogrenilen 3 Kelime Var

Yes, No , Ok , Davay :kop:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Derin Ironi Icerir :kıskıs:

1300 Saat Zorun Ders Olarak Okutulsun

Toplam Ogrenilen 3 Kelime Var

Yes, No , Ok , Davay :kop:

Davay Rusça ama hocam. Onu başka okulda mı öğrettiler?  :kıskıs:

O yazılım firması sahibiyim diyen adama fena koptum. Fuarlara gitmek istiyorum ama yanımda çevirmen ile gitsem kimse beni iplemez diyor.  :kıskıs:

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
acikcasi turklerin ingilizce ile imtihani dusuncesine katilmiyorum. kardesim biz turkuz. turkcede sorun olursa o zaman imtihan olur.

hic elin ingilizi, fransizi gidip turkce ogrenemedim, mogolca ogrenemedim, japonca ogrenemedim diye uzuluyor mu? :bilmiyom:

ha dert ingilizce egitiminin kalitesizligi ise onu degistirirsin. elin adami ingilizce ogretmek icin 12 kur belirlemis. sen de herseyi bir yilda ogretip aynisini diger senelerde de tekrarlamak yerine her yil bir ya da iki kur ogretip gecersin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Jeopol' Alıntı:
acikcasi turklerin ingilizce ile imtihani dusuncesine katilmiyorum. kardesim biz turkuz. turkcede sorun olursa o zaman imtihan olur.

hic elin ingilizi, fransizi gidip turkce ogrenemedim, mogolca ogrenemedim, japonca ogrenemedim diye uzuluyor mu? :bilmiyom:

ha dert ingilizce egitiminin kalitesizligi ise onu degistirirsin. elin adami ingilizce ogretmek icin 12 kur belirlemis. sen de herseyi bir yilda ogretip aynisini diger senelerde de tekrarlamak yerine her yil bir ya da iki kur ogretip gecersin.

Yani akademisyen olup da başlığa takılan birine ne desem bilemedim. 

Orada eleştirilen şey kalite. Sanırım izleyemediniz tamamını.  :bilmiyom:

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Umut Barış' Alıntı:
Jeopol' Alıntı:

akedemisyen olan kim acaba? :kıskıs:

elestirilen sey ile de yorumumu yazdim. 

ancak ingilizce ogrenilmesi, ingilizce konusulmasi en onemli sorunlarimizdanmis gibi gorunmesi beni cok sinir ediyor. elimden gelse turkce disindaki tabelalari yasaklar, okullarda en agir sekilde bilim dili neyse onu ogrettirir ama egitim dilini sadece turkce olacak sekilde degistirirdim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Jeopol' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

ancak ingilizce ogrenilmesi, ingilizce konusulmasi en onemli sorunlarimizdanmis gibi gorunmesi beni cok sinir ediyor. elimden gelse turkce disindaki tabelalari yasaklar, okullarda en agir sekilde bilim dili neyse onu ogrettirir ama egitim dilini sadece turkce olacak sekilde degistirirdim.

Bu yaşa kadar askerlik erteleyen siz değil misiniz? Ne yapıyorsunuz akademide?  :alala::kıskıs:

Bilim dilinin Türkçeleştirilmesi konusuna ben de katılıyorum fakat bire bir çeviri gerçekten zor gibi. 

İngilizce öğrenme zorunluluğu saçma gibi gelse de dünyaya açılabilmek için dil bilmek gerekli maalesef.

İngilizce bilmeden ABD'ye adımınızı atabilir misiniz?  :kıskıs:

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Umut Barış' Alıntı:
Jeopol' Alıntı:

Bu yaşa kadar askerlik erteleyen siz değil misiniz? Ne yapıyorsunuz akademide?  :alala::kıskıs:

Bilim dilinin Türkçeleştirilmesi konusuna ben de katılıyorum fakat bire bir çeviri gerçekten zor gibi. 

İngilizce öğrenme zorunluluğu saçma gibi gelse de dünyaya açılabilmek için dil bilmek gerekli maalesef.

İngilizce bilmeden ABD'ye adımınızı atabilir misiniz?  :kıskıs:

yok yav, ben kitin tekinde yuksek muhendislik yapiyorum :evillol: 

evet dunyaya acilmak icin dil gerekli. ama gidip bir iki gunluk turist olacaksan yes no bile yeterlidir. yoksa gidip baska ulkede yasayacaksan elbette o ulkenin dilini ogrenmelisin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Jeopol' Alıntı:

Jeopol Akıllı Insanın Halı Bır Baska

Tebrık Edıyorum Senı  :rock:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt