Turkcell VoWifi (HD Ses Kalitesi) İle Çekmeyen Yer Kalmasın

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Arkadaşlar 1 yıldır kullandığım Turkcell VoWifi servisini telefonunuz destekliyor ise tavsiye ediyorum, sonradan Vodafone da desteklemeye başlamış. Benim ev kot altında ve cam kenarı haricinde çekmiyor malesef. O nedenle VoWifi servisi çıktıktan sonra evin heryerinde Telefon ile rahatlıkla kesilme olmadan konuşabiliyorum.
Servisi Wifi ile bağlı olduğunuz heryerde kullanabilirsiniz, yerin 5 kat altıda olsa Wi-Fi üzerinden ulaşılabilirsiniz, arama yapabilirsiniz, uçak modunda olsanız bile Wifi açık ise ulaşılabilirsiniz.
*Abonelik ücretsizdir
*VoWifi ile konuştuğunuz tarifenizden eksilir, hiç bir ek ücret yoktur.
*HD ses kalitesinde konuşursunuz.

Abonelik; Turkcell için SMS ile HDSES yazıp 2200’a gönderiyorsunuz, telefonunuz destekliyorsa aktif ediliyor.

HD Ses (VoWifi) teknolojisini destekleyen cihazlar:
* iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, SE, 8, 8 Plus, X
* Samsung S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, S8, S8 Plus, S9, S9 Plus, Note 5, Note 8, A3 2017, A5 2016-2017, A7 2016-2017, A8, A8 Plus, On7, J3 Pro, J5 Pro, J7 Pro, J7 Core, J7 2016, Grand Prime Pro
* LG K10 (2017 model), G4, G5, G6, V20, Q6
* General Mobile 5 Plus, GM 6
* Turkcell T80
* Vestel Venus Z10
* Casper Via G1 Plus

iPhone da aktif etme;
*Ayarlar/Telefon/Wi-fi ile aramayı aktif edin.

img_3972-jpg.jpg

SMS gönderip aktif ettikten sonra Üst satırdaki ayarıda yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın. Açıldıktan sonra denemek için telefonunuzu Uçak Moduna alıp Wi-Fi yi açın. Eğer başarılı olduysa aşağıdaki resimdeki gibi Turkcell Wi-Fi yazısı görünecek.

img_3973-jpg.jpg

Artık uçak modundan çıkıp normale dönebilirsiniz.

Aşağıdaki resim ise Evdeki Camdan uzaklaştığım için sinyal kalitesi düştüğü için otomatik VoWifi ye geçtiği an, kendisi otomatik bu işlemi yapmaktadır.

son-jpg.jpg

Ben bunu sadece iPhone da deneyimledim, Diğer modellerin ayarlarını Turkcell sitesindeki PDF dosyasından alabilirsiniz.
Adresi ;
Takıldığınız yer olursa yardım etmeye çalışırım.
Saygılar..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri