Türk Telekom Upload Hızlarını Arttırdı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Screenshot_2020-04-29-20-50-52-624_com.android.chrome.jpg

Turknet de Upload hızını arttırmış.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
neyse ki upload ile hiç işim olmuyor

işin bu kısmındaki upload için teknik durumu bilemiyorum zira TR de düşük değil adeta çok kötü yaw
neden böyle bilen birisi anlatsın derim?

download bence iyi sayılır ama upload kötü

geçen bir tes videosu izlemiştim şimdi unutttum hangi marka TVBox idi ama adam D/L da sanırım
80MB leri gördü(hızı normalde 100Mb) ama U/L de ise 20Mb gördü yaw!!

şimdi bu hızlar BOX dan çıkışlı ama bunu örneğin PC den Ethernet ile yaparsan 100Mb/95Mb D/L alırsın
U/L içinde Box dan 20 aldıysan PC de belki 30MB alacaksın demektir işte iyi bir U/L değeri budur

biz 5/ lere filan seviniyoruz yaw:hoba1

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Türk Telekom tarafının yükleme hızlarını artırması aslında aylardır beklenen bir durum. Ufak bir duyuru yapılmıştı ve bir tablo paylaşılmıştı fakat aylardır bir gelişme olmayınca insanlar umudunu kesmişti. Fakat bugün yapılan duyuruyla birlikte bu durumun yaşanan üzücü deprem felaketi nedeniyle uzadığı bilgisi verildi. Pilot bölge çalışmalarının bittiğinin ve bu kalıcı upload hızı artışının 7 Nisan 2023 tarihinden itibaren başlayacağı ve kademli olarak 1 ay içerisinde tamamlanacağın planlandığı söylenmiş. Yükleme hızlarında yapılan artışla birlikte yükleme hızları artık biraz daha kabul edilebilir kademelere gelmeye başlayacak, bu da yıllardır süren yükleme hızı sorununda yapılmış en önemli hamlelerden biri olacak. Hatta bu artış bazı abonelerde başladı bile, siz de Türk Telekom altyapısına sahip bir internete sahipseniz kontrol etmeyi unutmayın.

Screenshot_20d12df64a3824433.png

Bu artış hem VDSL hem de FTTH yani fiber bağlantıları kapsıyor olacak. VDSL tarafının es geçilmemiş olması umut verici, çünkü ülkenin hâlâ azımsanamayacak bir kısmı VDSL kullanmakta. Bu güzel haberlerle birlikte fiber altyapının da artık iyice yaygınlaşmasını umut ediyoruz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Millete 10-15 upload gelmiş benim hala 8.5 :kiskis sözde Merkezde göbekte oturuyorum lüks site içerisinde değilsen fiber yok 😂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri