Türk telekom T11B ERİŞİM KABİNİ

F Çevrimdışı

fkopmazkaya

Yeni Üye
15 May 2023
4
46
Selamlar 34 daireli binamıza ekteki fotoğraflarda da görüldüğü gibi türk telekomun t11b fiber kutusu konulmuş ama fiber daha sonra bakır kabloya çevrilerek dairelere vdsl olarak dağıtılıyor .binanın içine kadar fiber gelmişken fiber alt yapısı görünmüyor sistemde bu sistemi yüksek hızlı fibere donusturmek için nasıl bir yöntem izlemeliyim lakin müşteri temsilcisine ve bölge müdürlüğüne (istanbul şişli) durumu anlatmaya calıstım anlamamakta direniyorlar saha ekipleri binada fiber kutusu yok binaya fiber gelmiyor diye sürekli yalan söylüyor ben fotografları paylasınca hemen olayın takipcısı olacagız diyorlar ama ilerleme olmuyor bu konuda neler yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim

IMG_1040.jpg
IMG_1039.jpg
2e424edf-65a3-43da-be3d-a9960ef75d16.jpg
IMG_0995.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,878
Ulaşamadım bende nasıl alabilirim onu öğrenmee çalısıyorum
Ttelekom T11 kabinleri VDSL altyapı için DSLAM içeren kabinlerdir. Fiber bağlantı dağıtımı için değil, DSLAM' a kadar fiber gelen bağlantıyı VDSL' e dönüştürerek aktarmak için kullanılırlar. O yüzden o kabinden doğrudan fiber bağlantı alamazsınız.

F Çevrimdışı

fkopmazkaya

Yeni Üye
15 May 2023
4
46
Ttelekom T11 kabinleri VDSL altyapı için DSLAM içeren kabinlerdir. Fiber bağlantı dağıtımı için değil, DSLAM' a kadar fiber gelen bağlantıyı VDSL' e dönüştürerek aktarmak için kullanılırlar. O yüzden o kabinden doğrudan fiber bağlantı alamazsınız.
Binaya fiber kablosu geldiğine göre peki fibere dönüşüm ve uygun kabin konulması için ne yapmamız gerekiyor

F Çevrimdışı

fkopmazkaya

Yeni Üye
15 May 2023
4
46
Fibere çevirebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
merhaba bulunduğunuz bölgenin telekom müdürlüğüne binanızın altyapısının GPON alt yapıya çevrilmesini istediğiniz bir dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.
Hatırladığım kadar Bina yönetici karar defterine yapılması gereken işlemi yazıp imzalayıp.
Dilekçeyle beraber ISS firmasına başvurması gerekiyordu.

Yönetim karar alınmadan binaya tadilat uygulanamaz.

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
Hatırladığım kadar Bina yönetici karar defterine yapılması gereken işlemi yazıp imzalayıp.
Dilekçeyle beraber ISS firmasına başvurması gerekiyordu.

Yönetim karar alınmadan binaya tadilat uygulanamaz.
doğrudur. bina sitemi yoksa 4-5 daireli apartman mı bu durumlar farklı sonuçta daire içine kadar fiber çekilmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt