S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberi almayalım. Türk Telekom Fiber internet paketlerine zam yapmış. Zam yeni ve taahhütu biten müşterileri etkileyecek.

Altyapının sahibi zam yapınca aynı altyapıyı kullanan Netspeed, Turknet vb.'de yakında zam bekliyorum.

16 Mbps: 105 TL
Eski fiyat: 89,90 TL

24 Mbps: 119 TL
Eski fiyat: 99,90 TL

35 Mbps: 134 TL
Eski fiyat: 109,90 TL

50 Mbps: 149 TL
Eski fiyat: 124,90 TL

100 Mbps: 165 TL
Eski fiyat: 154,90 TL

Zame24eecfaad1eb015.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Zamların bu yönetim ile alakası yok, İnsanlari pahalı piyasaya alıştırma politikası bu.

Nasıl olsa bir daha asla düzgün bir yönetim gelmeyecek bir kere bunu anlayalım artik. Denge ve denetlemenin bu kadar etkisiz (yok) olduğu bir yerde maalesef herkes kendince kral oldu, diyelim ki paramız değerlendi "maliyetler azaldi" falan filan bu fiyatların aşağı inmeyecegine karakterim uzerine yemin edebilirim.

Bir şey 150 liradan milyon alıcı buluyorsa bir daha asla makul fiyatlara inmeyecektir ve böylece Dünyanın en pahali internetini kullanmaya ebediyete kadar devam edeceğiz.

Yazık hakikaten hem üzülüyorum hem üzülemiyorum.

Bende dejavu oldum artık hep ayni şeyleri duymaktan...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TT nin bu zam haberinin ardında bizim internet uçtu.
29 kasımdan bügüne internet kesik TT genel arıza varmış sözde 12 gündür bir arıza çözülmezmi zammı
Yaptı TT internet kesildi birşeyler dönüyor ağızımı bozdurdular birde sakin olun diyorlar dedim kol gibi mobil fatura girdi nasıl sakin kalayım üzgünüz efendim diyorlar bizim yapabileceğimiz birşey yok
TT den haber bekliyoruz diyorlar asabım iyice bozuldu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Zamların bu yönetim ile alakası yok, İnsanlari pahalı piyasaya alıştırma politikası bu.

Nasıl olsa bir daha asla düzgün bir yönetim gelmeyecek bir kere bunu anlayalım artik. Denge ve denetlemenin bu kadar etkisiz (yok) olduğu bir yerde maalesef herkes kendince kral oldu, diyelim ki paramız değerlendi "maliyetler azaldi" falan filan bu fiyatların aşağı inmeyecegine karakterim uzerine yemin edebilirim.

Bir şey 150 liradan milyon alıcı buluyorsa bir daha asla makul fiyatlara inmeyecektir ve böylece Dünyanın en pahali internetini kullanmaya ebediyete kadar devam edeceğiz.

Yazık hakikaten hem üzülüyorum hem üzülemiyorum.

Bende dejavu oldum artık hep ayni şeyleri duymaktan...
Bu görüşe katılmıyorum maalesef.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tersi olursa 3 ay faturani ben yatıracağım.
Bir gün olur belki. :sirit
Kur düşüşüne rağmen fiyat indirmeyen esnaf ve firmalar var doğru ama güvensizliği ortadan kaldıran da yok.
Adam yarın ne olacağını da biliyor, hak veriyorum indirim yapmamasına.
ISS'ler zaten yatırım yapma konusunda oldukça yetersiz de, bir denetleyen olsa böyle davranmazlardı zaten.
Neyse, insanlar oy verirken iyi düşünüp taşınmadıkça bu böyle devam eder.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bir gün olur belki. :sirit
Kur düşüşüne rağmen fiyat indirmeyen esnaf ve firmalar var doğru ama güvensizliği ortadan kaldıran da yok.
Adam yarın ne olacağını da biliyor, hak veriyorum indirim yapmamasına.
ISS'ler zaten yatırım yapma konusunda oldukça yetersiz de, bir denetleyen olsa böyle davranmazlardı zaten.
Neyse, insanlar oy verirken iyi düşünüp taşınmadıkça bu böyle devam eder.
Sevgili Umut bu yaşıma kadar onlarca hükümet gördüm, bu ülkede fiyatlar genel seviyesi çıktığı yerden aşağı inmez, bunlara özgü bir durum yok her dönem böyleydi.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
16mbps fiber nedir ya ... şaka gibi... 0 yatırım .. işleri güçleri sağmak bu memleketi..
Ben 2020 başında Hollandaya göç etmeden önce Superonline fiber abonesiydim .. 50mbps en düşük hız.. iyi hatırlıyorum ... 69TL veriyordum.

bu arada yanlış anlaşılmak istemem ama bir ISP nin kurun böyle uçtuğu ve asla geri de gelmeyeceği bir ortamda zam yapmasına neden şaşırıyoruz onu anladım. İş gücünü geç, ama kullandıkları yazılımlar, lisansları, aldıkları bulut hizmetleri, donanımlar.. her şeyleri dövizle.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
16mbps fiber nedir ya ... şaka gibi... 0 yatırım .. işleri güçleri sağmak bu memleketi..
Ben 2020 başında Hollandaya göç etmeden önce Superonline fiber abonesiydim .. 50mbps en düşük hız.. iyi hatırlıyorum ... 69TL veriyordum.

bu arada yanlış anlaşılmak istemem ama bir ISP nin kurun böyle uçtuğu ve asla geri de gelmeyeceği bir ortamda zam yapmasına neden şaşırıyoruz onu anladım. İş gücünü geç, ama kullandıkları yazılımlar, lisansları, aldıkları bulut hizmetleri, donanımlar.. her şeyleri dövizle.
Kazandıkları paranın yanında devede kulak kalıyordur bence.
Sürekli kapasite yükseltseler 16 diye bir tarifeleri olmaz.
Bu devirde en az 100 download 20 upload olması lazım.
Bana kalsa simetrik olmalı ama o da olmasa olur.
Online eğitim dediler, gördük halini.
Upload rezil halde, millet 720P'yi göremiyordu.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Vodafone fiber kullanıyorum 100/20mbps, Vodafone kendi alt yapısı, modem kirası dahil 108tl. Ödüyorum memnunum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt