Tüketicisini Mahkemeye Veren Marka DAIKIN

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Olası bir durum doğru yada yanlış kendilerince bir yola girmişler onlarında vardır bir bildikleri. Önemli olan çıkacak sonuç. Bizlerin mahkemeye verme hakkı olduğu kadar onların da var.
Elbette var ancak doğru suçlamalar ile olması lazım. Bu ithamlardan direkt olarak anlaşılan bu bir hırs dosyası.
Dolandırıcılık nedir abi?
Avukatlık kanununa muhalefet nedir?

Her şeyi geçtim, başından beri aynı şeyi dile getiriyorum. Beni vermelerini anlarım da tüketiciyi ne diye veriyorlar mahkemeye?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunu Vestel servisi yapmış olsa elinden servisliği gider . Bence Daikin üretici firma ya durumu iletmek lazım.Distribütörün kulağını çekmeleri gerekiyor
Ustacım bu konu olalı oldu birkaç gün. Ben ifademi verdim geldim konu benim için bi sonraki çağrılarına kadar kapandı ama genel olarak herkes, bu konudan yönetimin haberi yoktur, sen yine de bilgilendir sonucu çıkınca o nedenle yazdım twitter da zaten.

Bakalım bu gün yarın bir tepki/cevap gelecek mi göreceğiz ve anlayacağız bakalım gerçekten haberleri mi yokmuş yoksa arka planda zaten bu işi körükleyenler onlar mı? ;)

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Elbette var ancak doğru suçlamalar ile olması lazım. Bu ithamlardan direkt olarak anlaşılan bu bir hırs dosyası.
Dolandırıcılık nedir abi?
Avukatlık kanununa muhalefet nedir?

Her şeyi geçtim, başından beri aynı şeyi dile getiriyorum. Beni vermelerini anlarım da tüketiciyi ne diye veriyorlar mahkemeye?
Mahkeme en güzel cevabı verecektir onlara ?

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Savcılığın soruşturma aşamasında ifade verdik şimdilik.
Suçlamaları gördüğüm kadarı ile Avukatlık kanununa muhalefet-Hakaret-Haksız Rekabet ve Dolandırıcılık.
Bu iş Kovuşturma aşamasına geçer mi bilemiyorum.

Zaten sahte avukatlık ile suçlanıyorken şimdi burada yine hukuktan ahkam kesmeyeyim :kiskis
3-4 ay sonra elinize Kovuşturmaya yer olmadığına... (takipsizlik) kararı geçecek ve bizler gülüyor olacağız Adem Bey, merak etmeyin :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
3-4 ay sonra elinize Kovuşturmaya yer olmadığına... (takipsizlik) kararı geçecek ve bizler gülüyor olacağız Adem Bey, merak etmeyin :)
Yukarıda da belirttiğim üzere inanın beklentim o, firmanın geri adım atması değil, bizim AKLANMAMIZ benim asıl tercihim elbette ki :ok

Neticede yolumuzun ne kadar doğru olduğunun ispatı ve Yüce Devletimizin de yanlış bir şey yapmadığımızı tescil ederek yanımızda olduğunu hissettirmesinin bana vereceği haz çok daha farklı olacak :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Suçlamaları gördüğüm kadarı ile Avukatlık kanununa muhalefet-Hakaret-Haksız Rekabet ve Dolandırıcılık.

Zaten sahte avukatlık ile suçlanıyorken şimdi burada yine hukuktan ahkam kesmeyeyim :kiskis
Avukatlık kanunana muhalefet,
Hakaret,
Haksız rekabet,
Dolandırıcılık...
Bu ne ya,rezaletin daniskası ,şaka gibi.Gır gır olsa bunu twetterden yazmazdın adem ,gerçi elinde süper veri var,sindirmeye çalışıyorlar muhtemelen.Avukatlık kanunu ,dolandırıcılık ha,lahavleeee,metni okumak isterdim doğrusu.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Takipsizlik çıkar büyük ihtimal de bunu normal, sıradan vatandaş göze alabilir mi. Çoğu insan polis diye elindeki avucundaki birikimini kaptırıyor korkudan. Bu bence başkalarına gözdağı olması adına atılmış bir adım.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Takipsizlik çıkar büyük ihtimal de bunu normal, sıradan vatandaş göze alabilir mi. Çoğu insan polis diye elindeki avucundaki birikimini kaptırıyor korkudan. Bu bence başkalarına gözdağı olması adına atılmış bir adım.
Haksızlığa, hukusuzluğa ve "küçük dağları ben yarattım" edalarına karşı cesur bir duruşumuz olmalı ve bilinçlenmeliyiz.

Kanunlarımız sırf ifade versin yargılansın diye ithamlarda bulunmayı "suç uydurma suçu" başlığında cezai müeyyideye bağlamıştır ayrıca.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40

Böyle bir dönüş olursa adem abim hemen peşine karalama marka imajını zedeleme haksız suçlama dolandırıcılık ile suçlama kişiyi karalama vs bunlarla ilgili karşı dava açabilir mi peki

Abi gidelim hepsini dövelim sonra bi çöp konteynerına atıp dönelim bazen valla hakediyorlar ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bürokrasi ile uğraşmasın, klimasına erkenden kavuşsun diye iyilik yaptığımızı zannettiğim vatandaşın uğraştığı şu bürokrasiye bakın.

Bu kadar yaygarayı inanın ben vatandaş adına kopartıyorum yoksa benim adıma bunlar sorun değil, kaldı ki vatandaşa doğruları göstermenin uygulamalı yolu oluyor benim adıma.

Adamlara twitterdan yazıp diyorum ki ''beni verin yahu taam da adamın günahı ne?''

Cevap dahi dönmüyorlar dostlar bundan daha rezili ne olabilir ki?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben o tüketici yerinde olsam vidyo çeker sosyal medyada yayınlarım.Sanayi ve Tic. bakanlığı vs nekadar devlet kurumu varsa etiketlerim .
Usta bu gün aradı beni tüketici, biz genelde kakara kikiri gülerek konuşuyoruz bu konuyu zira aslında bu bir komedi.

Kendisi rica etti ve dedi ki ''Adem abi biz sessiz kalıp bekleyelim, şu süreç bir bitsin, ben sonra biliyorum nereleri ayağa kaldıracağımı''

Ben de kendisine benim mücadelemin kendimle ilgili olmadığını, öğretmen adamın enerjisini zamanını bunlara ayırması yüzünden mahcubiyet duyduğumu o nedenle biraz uğraştığımı belirttim.

''Benim açımdan hiç sorun yok Adem abi, birlikte girdik birlikte çıkacağız bu işten, ekstra hiç bir şey yapmana gerek yok'' dediği için bu gün çok daha rahatladım ne yalan söyleyeyim.

O nedenle bu günden sonrası benim için Daıkın ile ilgili ''koy ...tüne rahvan gitsin'' modu aktif oldu :kiskis

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Böyle bir dönüş olursa adem abim hemen peşine karalama marka imajını zedeleme haksız suçlama dolandırıcılık ile suçlama kişiyi karalama vs bunlarla ilgili karşı dava açabilir mi peki

Abi gidelim hepsini dövelim sonra bi çöp konteynerına atıp dönelim bazen valla hakediyorlar ?
onlar alışıktır döversin yarabbi şükür derler yorulduğuna zarar gördüğüne değmez... 3kg çekiçle dövmeniz gerek...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt