TTNet Taahhüt Bozma Bedeli Öğrenme

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
552
55
Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır TTNet HiperNet 50Mbps'e kadar hız kullanıyorum. 22.07.2022 tarihinde taahhüdüm bitecek. Bu taahhüdü şimdi bozarsam ne kadar cayma bedeli öderim?
TürkTelekom online işlemlerden ve diğer uygulamalardan ne kadar ceza ödeyebileceğimi göremiyorum.

Bu konuda bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
Müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz ya da paketinizin taahütsüz tutarı ve yapılan indirim tutarı faturanızda yazar bu tutarı kalan ay ya da kaldığınız ay boyunca (hangisi daha az ise) çarparak bulabilirsiniz. Tabi pakete ek modem aldıysanız bu tutarı da eklemeniz gerekir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
M.hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz size söylenenden biraz fazla taahhüt bozma bedeli çıkabilir söylenen bedel çıkmıyor,

Bana 10 gün kalan bedel için 30-40 arası fazla ödeme yaparsınız demişlerdi 180 kitlediler itiraz etttim btk ya yazınca 80 e düşürdüler

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
552
55
M.hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz size söylenenden biraz fazla taahhüt bozma bedeli çıkabilir söylenen bedel çıkmıyor,

Bana 10 gün kalan bedel için 30-40 arası fazla ödeme yaparsınız demişlerdi 180 kitlediler itiraz etttim btk ya yazınca 80 e düşürdüler
Müşteri hizmetlerini aradım. 6 ay için 1010TL cayma bedeli çıkardılar. 6 ay daha bu rezilliği çekeceğiz demekki. :(

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Müşteri hizmetlerini aradım. 6 ay için 1010TL cayma bedeli çıkardılar. 6 ay daha bu rezilliği çekeceğiz demekki. :(
Eskiden hep ttnet kullanırdım şimdi TurkNet Kullanıyorum TT den daha yüksek hız daha stabil bağlantı veriyorlar,

TT nin altyapısı ile TT'den daha iyi hizmet yüksek hız veriyorlar tek sıkıntı arıza olduğunda TT geç müdahale ediyor birde canlı mh yok

Fazlada sıkıntı olmuyor senede 1-2 kere arıza oluyor bazen 3 gün bazen 15 sürüyor giderilmesi taahhüt yok sıkıntı yok ,

Tek eksi yönü canlı mh birde geç müdahele edilen arızalar bu ara TT kendi müşterilerine de geç müdahale ediyor ..

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
2 yıllık sözleşmelerde 1 yıl dolunca cayma olmadan çıkılabiliyor.

K Çevrimdışı

karadavut

Yeni Üye
9 Haz 2020
31
35
2 Yıllık

Ama bana müşteri hizmetleri böyle bir şey demedi. Bugün çıkarsanız 1.010.-TL cayma bedeli çıkar dedi.:bilmiyom
Yasa süresi 1 yıldan uzun sözleşmelerden hiçbir cezai şart ödemeden dönülebilir diyor fakat burda karşı taraf savunmasında istediği bedelin ceza değil uyguladığı indirimlerin geri alınması olduğunu söylüyor. Daha önce thh'lerine bu konuyla ilgili başvurularda tüketici aleyhine sonuçlar çıkmış. Ben uğraşırım diyorsanız belki hakkinizi alırsınız. Ben olsam taahhüt süremi beklerdim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
2 Yıllık

Ama bana müşteri hizmetleri böyle bir şey demedi. Bugün çıkarsanız 1.010.-TL cayma bedeli çıkar dedi.:bilmiyom
12 aydan faza süre ile yapılan taahhütler için cayma bedeli cezai ücret alınmaz diye bir kanun çıktı da ,

Cayma bedeli çıkarıyor firmalar çıkan cayma bedelini ödeyip THH ye başvuru yapacaksınız THH sizi haklı bulursa,
Sizden alınan cayma bedeli iade edilecek işiniz THH vereceği karara kalıyor karar ne çıkar orası şüpheli,

Bağlı bulunduğunuz hakem heyetine giderek durumu ve taahhüt sürenizi söyleyip detaylı bilgi alın

cayma bedeli tarafınıza iade ederler mi ne sonuç alırsınız en doğru bilgiyi THH verebilir cayma beli iade edilir derlerse

THH yolu ile cayma bedelini iade alırsınız firmalar cayma bedelini çıkartıyor böyle bir kanun var demiyorlar

Hakkını ararsan şikayet yolu ile iade alabilirsin THH den bilgi almak önemli yoksa ödediğin cayma bedeli ile kalırsın..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Geçeceğiniz kurum bazen belli bir tutara kadar bu cayma bedelini ödüyor, geçeceğiniz yere bir sorup o şekilde hareket edin derim.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
552
55
12 aydan faza süre ile yapılan taahhütler için cayma bedeli cezai ücret alınmaz diye bir kanun çıktı da ,

Cayma bedeli çııkaryıyor firmalar çıkan cayma bedelini ödeyip THH'ye başvuru yapacaksınız THH sizi haklı bulursa,
Sizden alınan cayma bedeli iade edilecek işiniz THH'nin verceği karara kalıyor karar ne çıkar orası şüpheli,

Bağlı bulunduğunuz hakem heyetine giderek durumu ve taahhüt sürenizi söyleyip detaylı bilgi alın

cayma bedeli tarafınıza iade edlirmi ne sonuç alırsınız en doğru bilgiyi THH verebilir cayma beli iade edilir derlerse

THH yolu ile cayma bedelini iade alırsınız firmalar cayma bedelini çıkartıyor böyle bir kanun var demiyorlar

Hakkını ararsan şikayet yolu ile iade alabilirsin THH'den bilgi almak önemli yoksa ödediğin cayma bedeli ile kalırsın..
Neyse şunun şurasında bir kaç ay kaldı. Biraz daha sabır edelim. Dün TTNet aradı, sözleşmenizi uzatalım gibisinden bende taahhüt bitsin bakarız dedim. Taahhüt bitsin kimse tutamaz beni :deli1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Neyse şunun şurasında bir kaç ay kaldı. Biraz daha sabır edelim. Dün TTNet aradı, sözleşmenizi uzatalım gibisinden bende taahhüt bitsin bakarız dedim. Taahhüt bitsin kimse tutamaz beni :deli1
Altyapı ne adsl mi vdsl mi ne hız alıyorsun şikayetin ne ona göre yeni İSS belirlemen lazım altyapı sıkıntılı ise başka ISS de yine sorun olur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt