Trt kanalları acilmiyor. Vestel

H Çevrimdışı

hawk255 

Yeni Üye
4 Şub 2020
8
37
Merhaba arkadaslar yeni bir eve tasindik. Ortak uydu sistemi var. Sadece turksat uydusu var. Dunden veri ne yaptiysam bir turlu trt kanallarini acamiyorum diger tum kanallar sorunsuz ama trt ler acilmiyor. Manuel eklemeye calisiyorum ordada sembol orani 7000 uzerine cikmiyor. Tv vestel 55u9500

H Çevrimdışı

hawk255 

Yeni Üye
4 Şub 2020
8
37
Verdiginiz kanal listesini yukledim fakat yine calismiyor trt ler. Sanirim ortak uydu sisteminde sorun var. Yan dairem de ayni sekilde trt nin normal kanallari calisiyor ama hd kanallarin hicbirisi calismiyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Verdiginiz kanal listesini yukledim fakat yine calismiyor trt ler. Sanirim ortak uydu sisteminde sorun var. Yan dairem de ayni sekilde trt nin normal kanallari calisiyor ama hd kanallarin hicbirisi calismiyor

Diseq ayarına bakmanızda yarar var.
İlk kurulum yapıp diseq sırasını değiştirmeyi deneyin.

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Sorun merkezi uydu sisteminde. Benzer sorunu yaşadım. Daha sonra ayrı çanak kurdum sorun kalmadı. Bilginize

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Sorun merkezi uydu sisteminde. Benzer sorunu yaşadım. Daha sonra ayrı çanak kurdum sorun kalmadı. Bilginize
Ayrı çanak her apartmanda olmuyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Trt göstermese bile sinyal varmı
Komşularınızda aynımı aynıysa sorun adaptör veya beslemede olabilir 150 tl aldı adaptör değişime
Çanağa diseg ayarına bakmalı.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Çanak ayarında sorun olabilir yada LNB de

hayripotur Çevrimdışı

hayripotur

Yeni Üye
9 Şub 2021
16
47
aynı sorun bende de var tv geldi kurulum yapildi cillop tüm kanallar açarken daha sonra trt hd , trt spor hd , 4k,belgesel vs kanalların açılmadıgını ancak trt2 hd ve trt avaz hd açıldıgını gördüm ne yaptımsa açamadım tv yi yeniden kurdum yine olmadı. Aynı hatta internet var sorun yok tüm hd ler açılıyor ama trt hd lerin büyük kısmı yok. Tv hitachi vestel üretimi bu arada.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
aynı sorun bende de var tv geldi kurulum yapildi cillop tüm kanallar açarken daha sonra trt hd , trt spor hd , 4k,belgesel vs kanalların açılmadıgını ancak trt2 hd ve trt avaz hd açıldıgını gördüm ne yaptımsa açamadım tv yi yeniden kurdum yine olmadı. Aynı hatta internet var sorun yok tüm hd ler açılıyor ama trt hd lerin büyük kısmı yok. Tv hitachi vestel üretimi bu arada.

Bahsettiğiniz Trt hd kanallarının frekansı ne,11054 v 30000 mi?Ayrıca sinyal var mı?Türksat'ta Trt kanalları bir çok frekanstan yayın yapıyor.https://www.flysat.com/turksat42.php

hayripotur Çevrimdışı

hayripotur

Yeni Üye
9 Şub 2021
16
47
selamlar frekans doğru ama sinyal seviyesine gelince %42 gösteriyor sanırım çanakta bir oynama var apartmanda oldugum için yöneticiye iletmem gerekiyor sanırım ilginize teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt