TRT 4K Çanak Anten Tavsiyesi

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Arkadaşlar malum Haziran ayında Dünya kupası var. Kablo TV kullandığım için TRT4 K yayın alamıyorum. O nedenle çanak takmam gerekiyor,
2005 Yılında Uydular ile çok içli dışlı idim, ama artık uğraşmadığım için Uydudan koptum. Çanak Anteni bahçeye koyacağım, ama göz önünde olacağı için şikayet sebebi olmaması için bana asgari kaç cm lik çanak anten TRT 4K da sorun yaratmaz bir tavsiyeniz var mıdır? Sadece TRT 4K seyretmek için kuracağım. Konum ANKARA, Digitürk ün antenlerinin hem sağlam hem iyi olduğunu duydum.
Saygılar

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Cebeci deyim Can Abi,
Bahçeye çünkü, bahçe katında oturduğum İçin
Can Abi aslında elimde Dreambox zamanından kalma 120 cm Technisat anten var ama çok büyük olur, depoda duruyor öyle.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Türksat da kullanacağın için 90lık anten yeterlidir
ister bahçeye ister çatıya koy ama önü yeterli açıklığa sahip değilmi?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
ezik vuruk gibi değilse onu takabilirsin tabi ki 20 kağıda bir tane LNB tak olur biter

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
abi 4K için bilmem ne LNB si gerekiyor bilmem ne kablosu filan diyebilir uyducu çakallık yaparsa
salla geç onu sen!

benim sistem 10 senelik ve 4K da dahil her bir şeyi izlerim!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
4K yayını da biliyorsun ya panelin dahili DVB sin den alacaksın ya da 4K lı bir Receiver la izlemen gerekiyor

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
benim panellerin ikisi de FHD,takılmıyorum maçlar 4K olur veya olacak diye,zaten elimde 4K Receiver da yok
hem Humi yi hem Techni yi geçen sene satmıştım biraz yolsuz kalınca yaw:hoba1

TRT için bir şey daha yazayım;TR de en iyi FHD/UHD yayını bu herifler veriyor çünkü bit-rate değerleri
oldukça yüksek yani iyi,ama süper de değil dir! diğer TR kanallarından bu konuda daha iyiler

Ancak herifler standardı arada kaçırıyor gibi;geçen Liverpool-RM maçını açtım(HD) görüntü bana hemen düşük geldi!
anında Alman ZDF ye zapladım,yayın 4K gibi geldi bana! gerçi o da HD içi ama epeyi fark vardı,böyle olursa
maçları direk ZDF den izlerim artık,ama onlar da her maçı vermiyor,reklam meklam filan da pek arada bizimkilerin
zırt pırt verdiği altdan sürekli bir şeyler geçiyor sinir oluyorum yaw:hayir arada ekranın 1/3 kısmı kapanıyor!
devre oluyor herifler 1 saniye bile beklemeden reklama gidiyorlar alaman ise sahada dolanıyor röportaj yapıyor v.s!!
maç bitiyor bizimkiler anında kaçıyor bunlar ise sahaya girip çeşitli görüntüler veriyor en az yarım saat!
sonra canlı yayın stüdyo yapıyorlar orada dan canlı veriyorlar kısaca maçı komple herşeyiyle veriyorlar!

Gerek 4K gerekse de HD olarak izlemek isteyenler varsa uygun çanak sistemleri HotBird ve özellikle Astra19.2 de olan
çanakları buralardan izlesinler(şifresiz olan yayınları tabi ki!)
ZDF aklınızda dursun!

Almanca filan olması hiç önemli değil yaw,futbol bu lisanı filan yok ki:mutlu
ben,bizim bazı sunucuların gerek ses tonlarına gerekse yanında ki o abuk tipli adamların yorumlarına filan illet olduğum için
sesi zaten tamamen kısıyorum maçlar da!! hele Ömer Üründül yalakasını hiç sevmem!

Hadi iyi seyirler

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
90 CM yeterli olur fakat önünün yeterli düzeyde açık olması gerek.
Yok kamyon park ettiydi, yok komşu çamaşır astıydı olmasın sonra.
Yayın gidebilir. :hihi

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Türksat da kullanacağın için 90lık anten yeterlidir
ister bahçeye ister çatıya koy ama önü yeterli açıklığa sahip değilmi?
Bende öyle düşünmüştüm abi sizden fikir almak için konuyu açtım.
abi 4K için bilmem ne LNB si gerekiyor bilmem ne kablosu filan diyebilir uyducu çakallık yaparsa
salla geç onu sen!

benim sistem 10 senelik ve 4K da dahil her bir şeyi izlerim!
Abi uyarın için teşekkürler, evde fazlasıyla LNB var, sadece çanak alacağım :ok

4K yayını da biliyorsun ya panelin dahili DVB sin den alacaksın ya da 4K lı bir Receiver la izlemen gerekiyor
Abi Vestel TV nin dahili 4K sını kullanacağım. Sırf tek kanal için 4K Receiver almam

Techni çanak çakmamı,yoksa Alaman işimi?
Orjinal abi, sen bilirsin zamanında Kayacenter dan almıştım :ok satsam satılmaz, atsam atılmaz :kiskis

ezik vuruk gibi değilse onu takabilirsin tabi ki 20 kağıda bir tane LNB tak olur biter
Ezik Vuruk değil abi, sapasağlam. Ama takacağım yere büyük geliyor, görüntü olarak da büyük

90 CM yeterli olur fakat önünün yeterli düzeyde açık olması gerek.
Yok kamyon park ettiydi, yok komşu çamaşır astıydı olmasın sonra.
Yayın gidebilir. :hihi
Teşekkürler kardeşim bende 90 cm lik düşünmüştüm, sizden teyit alayım dedim, yeterli alan mevcut. Kablo TV den önce aynı yere kurmuştum zaten. Evde emektar Satfinder cihazım var, pili ölü ama ayarlayana kadar yetiyor. :kiskis

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw uydu gibisi varmı kardeşim,kafana göre takılıyorsun bununla! hele de paylaşım cart curt filan da
yapıyorsan bundan iyisi yok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw bu işlerin gerçekten boku çıktı!

4K yayınlar başladı;birileri çıktı "LNB ler külliyen değişecek" hastir oradan dingil:rant
birileri çıktı hem kablolar hem de LNB ler değişecektir dendi istir lan sallama:haha1
bir diğeri çıktı;yok yaw LNB değişmez ama kabloları değişecektir dedi ülen git sallama şimdi:kas

kısaca 4K yayını izleyen yok daha o zamanlar ama bu laflar forumlar da uzmanım diyen sallamacı tayfası
satıcılar tarafından pazarlanıyordu!

ben taa o zaman Almanya dan Receiver getirtmiştim panellerim de FHD idi çanaklarım+LNB v.s her bir
boku da eski kullandıklarım idi! taktım şak diye yayınları izledim! sonra bir kaç arkadaşa gittim 4K panelleri
olan yine durum aynı.....

bakıyorum şimdi "4K uyumlu LNB" diye mal satılıyor hastir ülen:haha1
"UHD için Uydu Kablosu" sallama yaw!

Forumlar bunun için vardır(Amerika+Avrupa da böyledir) Türkiye de forumlar başka işler içindir!

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
yaw bu işlerin gerçekten boku çıktı!

4K yayınlar başladı;birileri çıktı "LNB ler külliyen değişecek" hastir oradan dingil:rant
birileri çıktı hem kablolar hem de LNB ler değişecektir dendi istir lan sallama:haha1
bir diğeri çıktı;yok yaw LNB değişmez ama kabloları değişecektir dedi ülen git sallama şimdi:kas

kısaca 4K yayını izleyen yok daha o zamanlar ama bu laflar forumlar da uzmanım diyen sallamacı tayfası
satıcılar tarafından pazarlanıyordu!

ben taa o zaman Almanya dan Receiver getirtmiştim panellerim de FHD idi çanaklarım+LNB v.s her bir
boku da eski kullandıklarım idi! taktım şak diye yayınları izledim! sonra bir kaç arkadaşa gittim 4K panelleri
olan yine durum aynı.....

bakıyorum şimdi "4K uyumlu LNB" diye mal satılıyor hastir ülen:haha1
"UHD için Uydu Kablosu" sallama yaw!

Forumlar bunun için vardır(Amerika+Avrupa da böyledir) Türkiye de forumlar başka işler içindir!
Abi hatırlarsan TF de de HD yayınlar başlayınca aynı laflar dolaştı ortalarda :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt