trafik sigortası ile ilgili yardım

D Çevrimdışı

drsagbirakmayan

Yeni Üye
3 Tem 2019
10
44
Bugün avukat bir tanıdık ile görüştüm. Araç pert olsada olmasada değer kaybı davası açabileceğimizi söyledi.

Gün içi araştırmalarımda araç pert olsa bile sigorta şirketi aracın kasko fiyatının altında fiyat teklif edebileceğini öğrendim bu durumda itiraz hakkımın ve mahkemeye başvurma hakkımın olduğunu öğrendim.

Ayrıca araç tamamen orjinal olsa bile Km bakılmaksızın 3 yaşını geçtiği için yan sanayi hatta çıkma parça takma hakları varmış. Aracımı yetkili serviste yaptırırsam orjinal parça kullanılıyor ama sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu firma parçaları kaç TL üzerinden gösterirse o fiyat kadar ödeme yapıyor.

Gelişme olduğu sürece buradan yazmaya çalışacağım

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Geçmiş olsun, umarım herşey istediğiniz gibi gelişir. Zamanında bende motosiklet kazası yapmıştım ekspertiz ile pazarlık önemli oluyor Allah yardımcınız olsun.

D Çevrimdışı

drsagbirakmayan

Yeni Üye
3 Tem 2019
10
44
Bu arada sigorta pert olsa bile araç max 39 bin TL ödeme yapıyor. Aynı şekilde tamir içinde 39 bin TL ödeme yapıyor.

Karşı tarafa değer kaybı davası açacağız gözüken öyle
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Nikinin hakkını vermiş, arabayı sağ bırakmamışsın ustam :)

Geçmiş olsun bu arada :/

Benim hiç bir kabahatım yok hocam. Düşünüyorum acaba 2 sn içinde ne yapabilirdim diye. Karşı taraf direk önüme atladı resmen.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Bu arada sigorta pert olsa bile araç max 39 bin TL ödeme yapıyor. Aynı şekilde tamir içinde 39 bin TL ödeme yapıyor.

Karşı tarafa değer kaybı davası açacağız gözüken öyle
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim hiç bir kabahatım yok hocam. Düşünüyorum acaba 2 sn içinde ne yapabilirdim diye. Karşı taraf direk önüme atladı resmen.

gecen gun onumde arac kazası oldu.

Adamın bırı 4 serıtlı yolun sagdan 2. serıde aracı part edıp dırek kapıyı actı. Sagdan 3. serıtten gıden kadın kapıyı aldı goturdu haklı olarak.
yanlıs park ve kontolsuz kapı acan adam hala patırdanıyor.

Dedım aslanım %100 sen suclusun. Gelen Cevap: Nıye ki bana kadın carptı dıyor.

bu tıp ınsanlar Tertesteron yuklu bırıne denk gelse telef olmaması ıcın hıcbır neden yok.

Kadını yanlız bırakmamayım Sahıtlık edeyım dıyerek uzun sure bekledım trafık gelmeyınce mecbur ayrılmak zorunda kaldım.
Buyuzden heraraca arac kamerası koyma zorunlugu getırılmelı
Karsı taraf %100 kusurluda olsadahı ısın ıcınde sırılmak ıcın turlu turlu yalanlara basvurabılıyor.

D Çevrimdışı

drsagbirakmayan

Yeni Üye
3 Tem 2019
10
44
gecen gun onumde arac kazası oldu.

Adamın bırı 4 serıtlı yolun sagdan 2. serıde aracı part edıp dırek kapıyı actı. Sagdan 3. serıtten gıden kadın kapıyı aldı goturdu haklı olarak.
yanlıs park ve kontolsuz kapı acan adam hala patırdanıyor.

Dedım aslanım %100 sen suclusun. Gelen Cevap: Nıye ki bana kadın carptı dıyor.

bu tıp ınsanlar Tertesteron yuklu bırıne denk gelse telef olmaması ıcın hıcbır neden yok.

Kadını yanlız bırakmamayım Sahıtlık edeyım dıyerek uzun sure bekledım trafık gelmeyınce mecbur ayrılmak zorunda kaldım.
Buyuzden heraraca arac kamerası koyma zorunlugu getırılmelı
Karsı taraf %100 kusurluda olsadahı ısın ıcınde sırılmak ıcın turlu turlu yalanlara basvurabılıyor.

Benim Kaza yaptığım suçlu olduğunu kabul etti lakin polis gelince suçluyum da demedi anlaşmayada sessiz kaldı polis tutanak tutsun daha iyi dedik.

Araç şirket aracı olduğu için pek takmamış gibi geldi bana

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arkadaşımızın egea su vardib. Kaza yaptı hava yaptiklari komple + sağ kapı, Sağ çamurluk , tampon , sağ lastik jant , alt sağ takım vs. Sağ far. Kaput. Araç pert te çıktı.
Sırf hava yastığı patladı diye çıktı. Adam
60.000 TL hasar kayıtlı araca binmek istemedi

D Çevrimdışı

drsagbirakmayan

Yeni Üye
3 Tem 2019
10
44
Arkadaşımızın egea su vardib. Kaza yaptı hava yaptiklari komple + sağ kapı, Sağ çamurluk , tampon , sağ lastik jant , alt sağ takım vs. Sağ far. Kaput. Araç pert te çıktı.
Sırf hava yastığı patladı diye çıktı. Adam
60.000 TL hasar kayıtlı araca binmek istemedi

Geçmiş olsun kardeşim benim çamurluk kaputta yamuk luk var 2 hava yastığı açık farda ve tampomda kırılma var cam da hava yastığı açınca kırıldı ekper daha gelmediği için durum belli değil

D Çevrimdışı

drsagbirakmayan

Yeni Üye
3 Tem 2019
10
44
Tekrar merhaba. Kaza yaptığım araç toplanma aşamasında değer kaybı olarak ta elime pek bişey geçmeyecek galiba sigorta şirketi değer kaybı ile ilgili yazısından bir bölüm paylaşıyorum.

"Mini onarım ile giderilebilen basit kaporta, plastik tampon / parça onarımları, cam, radyo/teyp , lastik , hava yastığı , jant , mekanik , elektrik , elektronik ve döşeme aksamı hasarları teminat dışıdır."

aracın kaporta parçaları haricinde hiçbirşey değer kaybı olarak geçmiyor. En saçma kısmı hava yastığı nasıl değer kaybı olarak geçmez hava yastığı açan bir aracı kim almak ister

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri