Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Merhaba. Elektrikli süpürgemiz son zamanlarda bas bas bağırıyordu. Nihayetinde geçenlerde evi kaplayan kesif bir koku ile birlikte kendisiyle vedalaştık. Eşim kullanımından memnun olduğu için toz torbasız süpürge istedi. Kafamda tek kriterle aramaya koyuldum: Dyson ve Philips olmayacak. Dyson fiyatlar uçuk beş altı tane süpürge fiyatı ne gerek var her sene değiştiririm o fiyata. Philips anneme aldık f/p ürünü değil. Mesela bir kaç ayda teleskopik borusu kırıldı. Ve sürpriz motor dışı aksam garanti dışı. Yan sanayi uydurduk onla devam ediyor.
Daha önce derin dondurucu ve çamaşır makinesini aldığım Grundig'e yöneldim. Sanırım takıntı haline geldi bu marka. Çok yorum alan bir tanesi var verdim siparişi. Gundig VCC 7870 HEPA Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Süpürge. İlk izlenimlerimi sizinle paylaşmak için açtım konuyu.
Ürün ses seviyesi makul. Emiş gücü yeterli. Üzerinde kademe ayar düğmesi oluşu artı. (Mesela bazı Fakir süpürgelerde bu yok neymiş efendim boruda ayar deliği varmış bunu açacakmışım. Ne saçma şey.) Toz haznesi kolayca yerinden sökülüp yerine takılabiliyor. Taşıma kulpu büyük kolaylık. Borular ve plastik aksam kalitesi fena değil. Ancak teleskopik borunun çapı normale göre biraz dar. Sanırım böyle olması emiş gücünü aktarırken verimi düşürüyor.

images-37c26bef9b60c8408.jpg

Son düzenleme:
metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
hocam tavsiyem toz torbasızlardab uzak durun marka bağımsız teknolojisi gereği ileride performans düşüşü oluyor.

tavsiye ederim.
Toz torbalı da toz torbasız da kullandık uzun yıllar. Eşim torbasız istedi. Benim de canıma minnet hiç sevmiyorum torba işiyle uğraşmayı. Torbalı da olsa performans düşüşü illa ki oluyor.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,065
Toz torbalı da toz torbasız da kullandık uzun yıllar. Eşim torbasız istedi. Benim de canıma minnet hiç sevmiyorum torba işiyle uğraşmayı. Torbalı da olsa performans düşüşü illa ki oluyor.

Toz torbalı ve toz torbasız
bizde toz torbalı var .
emiş güçü yüksek yıllarca kullanılacak özellikte çok düşük de olsa bakım gerekir , makinayı zorlamamak vs gibi
torbası içinde foto ürün ( altta ) almıştım masrafsız hale getirdim . ( boşaltılıp tip ) .
ilk sebep maddiyat , para ile sağlık olmuyor ( ALLAH göstermesin önemli hastalıklarda ) bir bakıma parasız da sağlık olmuyor
toz demek sağlığından olmak ( toz alırken bir miktarda toz veriyor geriye )

toz torbasız en iyi çözüm sağlık ve maddiyat ( filitreler vs gibi )
emiş güçü çok olan ve geriye ( filitre ) toz çıkarmıyan model olmalı .
acele etmeyin derim araştırmaya devam edin .
benimde şu anda işim çıktığından dolayı yazıya ara vermek zorunda kaldım .
sağlıcakla . hayırlı cumalar olsun .

supurge-torbasi.png

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Merhaba siz Philips i elemişsiniz ama biz tam 14 yıl önce evlenirken aldığımız marathon torbasız süpürgeyi hala kullanıyoruz, gerek çekiş gücü gerekse sessizliğiyle hala işimizi görüyor, yenisini alırsam muhtemelen uyguna bulmam şartıyla marathon ultimate serisinden bir modelle devam ederim. Fakir tavsiye etmem annemlere aldık memnun kalmadılar, rowenta bir komşumuza aldık adı silence ama sesi traktör gibi çıkıyordu, son tahlilde Philipsin üst modelleri en iyi alternatif oluyor benim yorumuma göre, arayışınızda kolaylıklar dilerim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba siz Philips i elemişsiniz ama biz tam 14 yıl önce evlenirken aldığımız marathon torbasız süpürgeyi hala kullanıyoruz, gerek çekiş gücü gerekse sessizliğiyle hala işimizi görüyor, yenisini alırsam muhtemelen uyguna bulmam şartıyla marathon ultimate serisinden bir modelle devam ederim. Fakir tavsiye etmem annemlere aldık memnun kalmadılar, rowenta bir komşumuza aldık adı silence ama sesi traktör gibi çıkıyordu, son tahlilde Philipsin üst modelleri en iyi alternatif oluyor benim yorumuma göre, arayışınızda kolaylıklar dilerim.
Siz almışsınız makineyi fark edemedim kusura bakmayın, hayırlı olsun

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241

Philips için kötü süpürge demedim. Annem performansından memnun. Ancak mesela anneme aldığımız maraton ultimate serisi sürgenin teleskopik borusundan benim aldığım Grundig süpürgenin borusu daha sağlam. Hatta aldığımız yan sanayi ürünü bile ondan daha sağlam çıktı. Üç kat pahalı olan ürünün malzeme kalitesi bu olmamalı.

Evet aslında siz söyleyince farkettim. Sanırım konuyu inceleme bölümünde açsam daha iyi olacakmış. Forumda elektrikli süpürge ile ilgili fazla paylaşım olmayınca bi hareket katayım dedim.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,065
sağlık açısından bana mantıklı gelen ( kadınlar görsel vs gibi durumlara bakarlar ) toz sudan geçmesidir .
makina araştırmasına girmedim ( kafayı yeme niyetim yok şimdilik diyelim , şu anda süpürğemiz var )
ilk önce makinadan markasından önce sisteme karar vermek gerek .
torbasız
torbalı
sulu
ıslak kuru
diğer sistemler ne varsa ? ( yazmanız .)
temelden başlamak diyelim .

diğer seçenekleri sıralamak ( yazmanız )
1 - pahalı ucuz
2 -
3 -

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Fantom Marka almıştık bundan 11 yıl önce Çok iyi Emiş gücü var halıyı bile yerinden söküyor Tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt