Tost makinesi çok ısıtmıyor

6 Çevrimdışı

67aykut67 

Aktif Üye
12 Haz 2020
70
31
Merhaba arkadaşlar daha önce sinbo tost makinesi almıştm 101 den ama tost makinesi çok ısıtmıyor o yüzden makineyi kullanamıyorum, herhangi bir şekilde bu sorunu düzeltebilirmiyim yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Isı ayarı yapılan düğmeyi çıkartınca alttaki fotodaki gibi bir termostat var,kırmızı ok ile işaretlediğim yerin içinde ayar vidası olmalı, ince tornavida ile bu vidadan ayar yapabilirsin,ama dikkat et,önce fişi çıkart öyle ayarla,tamamen de çevirme tabiri caizse "gıdım gıdım" çevir :) Ben ütüleri böyle ayalıyordum,aynı termostat vardır ütülerde de :ok

sinbo2.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
5-10 dk çalıştır elin ile ızgaralara dokun sıcak mı diye biri sıcak biri soğukmı
Rezistans arızası yoksa termostadı devre dışı bırakıp direk bağlatı yapıp kullanabilirsin
Isınınca fişi çekersin yada termostat değişimi yaparsın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
5-10 dk çalıştır elin ile ızgaralara dokun sıcak mı diye biri sıcak biri soğukmı
Rezistans arızası yoksa termostadı devre dışı bırakıp direk bağlatı yapıp kullanabilirsin
Isınınca fişi çekersin yada termostat değişimi yaparsın
Dediğimi yapsa olur zaten ,devre dışı bırakmak riskli olur neme lazım,unutulur falan.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gücü düşük hocam wattı acaba bunu yükseltebilirmiz
Modeli ne kaç watt rezistansını söküp en boy ölçümü yapıp aynı tip watt değeri daha yüksek reziztans takılabilir
Dediğimi yapsa olur zaten ,devre dışı bırakmak riskli olur neme lazım,unutulur falan.
simbo diyor Emmi masraf olmasın iş görsün derse diye dedim bende vardı termostat arızalı iptal ettim
ısınınca fişi çekiyordum biraz soğunca tekrar tak çıkar yaparak kullanıyordum bunların termostatları dandik biraz

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Arzum tost makinesi var. 3 ayarı mevcut. 2. ayarda çok ısıtıyor yakıp kavuruyor önceden böyle değildi. Termostat mı değiştirilmeli?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt