Toshiba tv usb sürekli açık ayarı

T Çevrimdışı

Tolgabey

Yeni Üye
17 Eki 2021
11
34
Herkese selamlar .

a101'den 43 inch toshiba tv aldım içinde vestel mb181 anakart var. Mi stick kullanarak android hale getirdim. Tv üzerinde 1 adet usb portu var mi stik güç usb bağlantısını buraya takarak çok güzel bir eşleşme yaptım tek sorun tv yi kapattığımda usb enerjisi de kesildiği için mi stik tamamen kapanıyor. Her tv açısımda usb gücü geldiği için Android sıfırdan başlıyor. Benim isteğim usb, tv kapalıyken bile güç sağlasın. Bu şekilde bir ayar varımdır. Servis menüsünde bulamadım . Teşekkürler

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Normal şartlarda USB'den çekilebilecek maximum akım 500mA'dir. Mi Stick ise 1000mA'e ihtiyaç duyuyor. Bu durumda harici bir adaptörle beslemeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bu durumda Mi Stick sürekli açık kalacaktır.

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Kapanıp açılması daha iyi hocam. Mi stick in rami, işlemcisi vs düşük. Kapanıp açılınca arka planda çalışan uygulamalar kapanıyor cihaz daha rahat çalışıyor.

T Çevrimdışı

Tolgabey

Yeni Üye
17 Eki 2021
11
34
Normal şartlarda USB'den çekilebilecek maximum akım 500mA'dir. Mi Stick ise 1000mA'e ihtiyaç duyuyor. Bu durumda harici bir adaptörle beslemeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bu durumda Mi Stick sürekli açık kalacaktır.
cevabın için teşekkür ederim. iki gündür test ettim hiç bir donma, reset yada olumsuzluk yaşamadım muhtemelen mi stik için yeterli geliyor. Eskiden adaptör kullanıyordum ama usb sayesinde çalıştığını fark edince ayrıca bir adaptör olsun istemedim. Anladığım kadarıyla bu usb sadece acıkınca aktif oluyor. Ayarı vs yok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
cevabın için teşekkür ederim. iki gündür test ettim hiç bir donma, reset yada olumsuzluk yaşamadım muhtemelen mi stik için yeterli geliyor. Eskiden adaptör kullanıyordum ama usb sayesinde çalıştığını fark edince ayrıca bir adaptör olsun istemedim. Anladığım kadarıyla bu usb sadece acıkınca aktif oluyor. Ayarı vs yok
İki günlük test aşamasında zaten bir farklılık görmeyeceksiniz. Cihaz ile gelen adaptörün değerlerini (Voltaj ve Amper) paylaşır mısınız?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
cihazla gelen 5v 1a. standart bir adaptör
İşte siz, 1 A çalışma gücüne sahip olması gereken bir cihazı max 500 mA gücünde çalıştırıyorsunuz. Çalışır, ancak bir süre sonra özellikle besleme katında kondansatör arızalarına, genel olarak cihazın çalışma hatalarına v.b. maruz kalırsınız. Sayın A aeronics' in size belirtmeye çalıştığı detay budur. Bir cihazı beslerken yüksek akımlı bir güç kaynağı cihaza zarar vermez. Ancak düşük akım hem TV' nin güç çıkışını yorar ve mutlaka! (Mutlaka diyorum.) TV' de ve cihazda hasara sebep olur. Sadece siz bu problemi belki 1 ay belki 1 yıllık bir sürede farkedecek şekilde problemlerle karşılaşabilirsiniz.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bunun olası sıkıntısını görürseniz ileride televizyon tarafında görürsünüz zaten. Mi Stick tam olarak nasıl çalışıyor bilmiyorum ama ben annemlerin televizyonuna yurtdışından getirdiğim Amazon Fire TV Stick taktım. Adaptör ile bağlı. Fire TV Stick belli bir süre elleyen olmayınca uyku moduna geçiyor zaten. Uyku modundan geri gelmesi ise 2-3 saniye civarı birşey sürüyor. Elektrik kesintisi olmadığı sürece restart olmadığını düşünürsek herhangi bir ağırlık görmedim cihazda.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

İşte siz, 1 A çalışma gücüne sahip olması gereken bir cihazı max 500 mA gücünde çalıştırıyorsunuz. Çalışır, ancak bir süre sonra özellikle besleme katında kondansatör arızalarına, genel olarak cihazın çalışma hatalarına v.b. maruz kalırsınız. Sayın A aeronics' in size belirtmeye çalıştığı detay budur. Bir cihazı beslerken yüksek akımlı bir güç kaynağı cihaza zarar vermez. Ancak düşük akım hem TV' nin güç çıkışını yorar ve mutlaka! (Mutlaka diyorum.) TV' de ve cihazda hasara sebep olur. Sadece siz bu problemi belki 1 ay belki 1 yıllık bir sürede farkedecek şekilde problemlerle karşılaşabilirsiniz.
Amper olayı çok fark ediyor,dikkatli olmak lazım çünkü tv usb hub da bozulabilir,bunun için Y usb kablo dediğimiz kablo kullanıyoruz ki amperi yakalasın.Tabii tvde 2 ve üstü usb girişi varsa.Yoksa en iyisi adaptörle kullanmak.Her ne kadar 2 dostumdan alıntı yapsam da cevabım tabii sana sevgili T Tolgabey , tolga.
Bu arada servis menüde böyle bir ayar olacağını sanmıyorum açıkçası :ok

Geri
Üst Alt