Toshiba regza sv685 tv muadili 4k televizyon tavsiyesi

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
S slysmkk

albanez albanez abiye ek olarak naçizane şunları söylemek isterim;

Öncelikle sizin izleme profiliniz Oled kullanımına uygun. Oled konusunda ise ben LG'den başka marka kullanmazdım. Her ne kadar Philips de aynı paneli kullansa da, bence LG Oled ömrü konusunda diğer markalardan daha iyi.

Fakat burada kritik bir mevzu var; CS6LA giriş seviyesi ile orta seviye arasında kalmış bir model. 2021 yılında çıkmış olan C1 modelindeki paneli alıp, 2022 model C2 modelinin işlemcisini (a9 Gen5 AI) kullanmışlar. C2'de Evo panel var fakat C1'de yok.

Şahsi görüşüm ise 2 panel arasındaki fark sadece parlaklık değil aynı zamanda C1 modelinde piksel yanığı riski daha yüksek. Hatta Rtings C1 incelemesinde, olumsuz taraf olarak piksel yanığı ihtimalinden bahsediyor, C2'de ise böyle bir ibare kullanılmamış.

Her ne kadar albanez Rtings'i pek sallamasa da benim için incelemeleri önemlidir. Eğer mümkünse Evo panelli C2 hatta bütçe müsaitse soğutucu plaka bulunan G2 modeline bakmanızı öneririm.

Sony'nin Türkiye'den ayrılmış olmasından, buradaki servis kalitesinden ve eski bir Sony sevdalısı oluşumdan bağımsız olarak söylüyorum bunu ki bana göre Sony'nin görüntü işleme konusundaki becerisi Panasonic de dahil olmak üzere hiçbirinde yok, Rtings'in yaptığı hızlandırılmış piksel yanığı testlerinde 2022 model LG Oledler sıfır piksel yanığı belirtisi gösterirken, Samsung markda QD-Oledler (S95B) ile Sony marka WOLED modellerde (A8H, A80K, A80J, A90J, A90K) piksel hasarına bağlı ciddi renk dejenerasyonu oldu.

Toshiba iyidir, hoştur ki evimde onun atası var ama Oled'e geçtiğiniz zaman olumlu anlamda ciddi farklılık hissedeceğinizi düşünüyorum. Her ne kadar iyi görüntü ve kontrast verse de eski televizyonlar parlaklık olarak zayıftır. Düşük parlaklık da tv kusurlarını çok iyi gizler. Marifet saatte 60 km hızla giderken benim arabam çok iyi yol tutuyor demek değil onu 160 ile giderken de yapabiliyor mu ona bakmak gerekir. Yeni nesil televizyonlar, eski cihazların verdiği performansı 4 kat daha parlak şekilde veriyor. Şimdi size Toshiba'nın görüntüsü çok güzel geliyor ama atıyorum LG G2'yi bir hafta kullanın, eski televizyonun yüzüne bakmazsınız bir daha.

Harbi Toshiba budur, satmaya kıyamadım 25 yıldır bekliyor böyle :)
Toshibaaf4845cde8762af6.jpg
Katılıyorum. Bütçe müsaitse LG C2 oled güzel seçim olur.

S Çevrimdışı

slysmkk

Yeni Üye
3 Nis 2023
12
41
g2 güzel olur da benim bütçem 40-45 arası idi bu durumda bütçenin bir hayli üstüne çıkmam gerekecek. diğer oledler alınmaz mı diyorsunuz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
normal de çok uzun yıllardır artık LCD tavsiyesi yapmıyorum,işim sadece OLED ler dir

Samy 90c bu arada sıkı bir TV yani olur/olabilir
9x serisi zaten tüm markalarda en iyileri bugün için,illa LCD olacaksa Samy yi ilk sıraya yazın
fiyatı da uyuyorsa bu daha da iyi olur

sanırım büyük markalar olarak Samy/Sony ve TPV ellerinde özellikle bu tür 9x serileri
çok pahalı olduğu için stoklar da şişti,"bitiriyoruz" gibi olursa bence tatlı rakamlara alınabilir!

2023 modeller biraz geciklemli gelecek gibi

S Çevrimdışı

slysmkk

Yeni Üye
3 Nis 2023
12
41
Hocam bu tv OLED yanlış anlaşıldı sanırım. Tek farkı w OLED yerine qd OLED teknolojisi kullanması

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
evet yanlış okudum birden OLED i atlamışım

OLED de QD sini filan boşver o QD işi LCD ler için geçerli ama herifler pazarlama taktiklari
olarak böyle argümanlar sunuyorlar!

Ben TR de marka olarak ilk etap da LGE diyorum sonra Samsung ve TPV de olur
ama fiyatlar ciddi farklı olabiliyor
C2/G2 gibi LG leri de takip et,acele etme

Samsung/Sony/TPV de sorun çıktığı zaman yaklaşımları "kötü"
bundan dolayı uyarı yapmak istiyorum çoğu kişiye

E Çevrimdışı

ekkir

Yeni Üye
30 Tem 2023
1
32
S slysmkk

albanez albanez abiye ek olarak naçizane şunları söylemek isterim;

Öncelikle sizin izleme profiliniz Oled kullanımına uygun. Oled konusunda ise ben LG'den başka marka kullanmazdım. Her ne kadar Philips de aynı paneli kullansa da, bence LG Oled ömrü konusunda diğer markalardan daha iyi.

Fakat burada kritik bir mevzu var; CS6LA giriş seviyesi ile orta seviye arasında kalmış bir model. 2021 yılında çıkmış olan C1 modelindeki paneli alıp, 2022 model C2 modelinin işlemcisini (a9 Gen5 AI) kullanmışlar. C2'de Evo panel var fakat C1'de yok.

Şahsi görüşüm ise 2 panel arasındaki fark sadece parlaklık değil aynı zamanda C1 modelinde piksel yanığı riski daha yüksek. Hatta Rtings C1 incelemesinde, olumsuz taraf olarak piksel yanığı ihtimalinden bahsediyor, C2'de ise böyle bir ibare kullanılmamış.

Her ne kadar albanez Rtings'i pek sallamasa da benim için incelemeleri önemlidir. Eğer mümkünse Evo panelli C2 hatta bütçe müsaitse soğutucu plaka bulunan G2 modeline bakmanızı öneririm.

Sony'nin Türkiye'den ayrılmış olmasından, buradaki servis kalitesinden ve eski bir Sony sevdalısı oluşumdan bağımsız olarak söylüyorum bunu ki bana göre Sony'nin görüntü işleme konusundaki becerisi Panasonic de dahil olmak üzere hiçbirinde yok, Rtings'in yaptığı hızlandırılmış piksel yanığı testlerinde 2022 model LG Oledler sıfır piksel yanığı belirtisi gösterirken, Samsung markda QD-Oledler (S95B) ile Sony marka WOLED modellerde (A8H, A80K, A80J, A90J, A90K) piksel hasarına bağlı ciddi renk dejenerasyonu oldu.

Toshiba iyidir, hoştur ki evimde onun atası var ama Oled'e geçtiğiniz zaman olumlu anlamda ciddi farklılık hissedeceğinizi düşünüyorum. Her ne kadar iyi görüntü ve kontrast verse de eski televizyonlar parlaklık olarak zayıftır. Düşük parlaklık da tv kusurlarını çok iyi gizler. Marifet saatte 60 km hızla giderken benim arabam çok iyi yol tutuyor demek değil onu 160 ile giderken de yapabiliyor mu ona bakmak gerekir. Yeni nesil televizyonlar, eski cihazların verdiği performansı 4 kat daha parlak şekilde veriyor. Şimdi size Toshiba'nın görüntüsü çok güzel geliyor ama atıyorum LG G2'yi bir hafta kullanın, eski televizyonun yüzüne bakmazsınız bir daha.

Harbi Toshiba budur, satmaya kıyamadım 25 yıldır bekliyor böyle :)
Toshibaaf4845cde8762af6.jpg
Burada bahsettiğiniz c2 panel ve sondaki g2 arasındaki fark nedir?
Sanırım ikisini de öneriyorsunuz?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
bahsettiğimiz modeller daha çok 2020/21 olanlar
siz güncel modellere bakın ltf

tavsiyem TR için direk LGE dir alternatif ise TPV dir sadece

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
bahsettiğimiz modeller daha çok 2020/21 olanlar
siz güncel modellere bakın ltf

tavsiyem TR için direk LGE dir alternatif ise TPV dir sadece
Hocam yazdıklarınızı okuyunca karşımda duran Sony 55a75k ile bakıştık. LG almadığım için hafif bir pişmanlığım oldu

Umarım uzun yıllar sorun çıkarmaz bize dediklerinizi yaşamayız

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
Burada bahsettiğiniz c2 panel ve sondaki g2 arasındaki fark nedir?
Sanırım ikisini de öneriyorsunuz?
Evet, ikisini de öneriyorum.

Biliyorsunuz tv sektörü dahil olmak üzere bir çok marka ürünlerini kalitesine göre sınıflandırmış. Led TV'leri rakamlar ile gruplandırmışlar, 6, 7, 8, 9 diye gidiyor. LG'nin Oled ürünleri de harflere göre kategorize edilmiş. En ucuz Oled'leri ''A'' dan başlıyor, kalitelerine göre ''B'', ''C'', ''CX'', ''G'' diye gidiyor.

En pahalısı ''G'' grubu. C ile G arasında çok fark var mı diye sorarsanız bana göre çok fark yok fakat hiç fark yok da diyemem. G serisinde soğutucu plaka kullanılmış, bu sayede ısınmanın önüne geçmeye çalışmışlar. Isınma daha az olduğu için de ekran daha yüksek parlaklık sunuyor.

G serisi HDR'da anlık olarak yaklaşık 1.000 nit parlaklığa çıkabilirken C serisi 800'lerde kalıyor. Fakat tam ekranda sürekli olarak verebildikleri ikisinin de neredeyse aynı; C serisi 155, G serisi 169 olarak ölçmüş Rtings.

Led tv'ler ile kıyaslandığında komedi gibi gerçekten. Samsung QN90C'nin tam ekranda sürekli olarak 686 nit parlaklık verdiği düşünülürse, 169 nit devede kulak gibi kalıyor.

C2 serisi bence gayet yeterli ama benim ekonomik durumum iyi diyorsanız G tercih edebilirsiniz. Özellikle film izlemek için Oled'ler en iyisi.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
OLED olarak her ihtimale karşılık özellikle TR için kesinlikle LGE dir!

Oled ler çok farklı paneller ve Servis+MHv.s olarak bu konuda ana üretici
oldukları LGD ciddi fark atıyor!
çünkü paneller her türlü sıkıntıya açık oldukları için burada üreticinin tavrı
önemlidir,örneğin Sony ise sizi her şart da yolda bırakır,yani her bir şey "kullanıcı
hatasına" giriyor bu herifler de,aynı şekilde TPV ve Samsung da böyledir!

yoksa Samsung/Sony/LGE ve TPV her dördü de kapalı gözle alınır TV ler dir

TR de çalışma durumları+LGD nin tek ana üretici olması sebebiyle olası bir panel
hatasında herifler bunu bir şekilde hallediyorlar,hatta diğerlerinin direk kullanıcı
hatası dediği durumlar da LGD bunu üstlenip müşteri memnuniyeti kapsamında
direk panel değişimi(bunu bile evde yapıyorlar!)veya TV değişimi olarak hallediyorlar+

Dışarıda da durum yaklaşık böyledir

Bu arada yazılım+donanım ve destek v.s olarak da "LGE OLED" ler bence daha iyi veya çok daha iyi!

Ben yıllardır bu çerçeve de çevremde OLED alan hemen herkese en başta LGE aldırıyorum
ve sorun çıkma/yaşama olayı da çok ciddi düşüktür!
Samsung/Sony de durum böyle değildir,bunlar hem tok satıcı+hem de her bir şeyi kullanıcıya yıkıyor yaw
TPV de yaklaşık böyledir

LGE nin yazılımları çok daha stabil ve hızlı ayrıca

Bir diğer durum ise LGD ana panel üreticisi,şimdi bunların panel maliyetleri diğerlerine göre
çok ciddi düşük,bunlar şak diye değiştirme yaparken diğerleri bin defa düşünüp sonra topu sana
verip kullanıcı hatasıdır diyorlar!
Üstelik gerek maliyetleri gerekse de son satış rakamları ciddi pahalı kalıyor

++

Neticede alınmış alınmıştır yaw,hayırlı olsun,kimsenin içi de kararmasın,uzun yıllar herkes aldığı
panelini kullansın inşaallah

ama öyle 10 yıl vade 15 yıl filan biçmesin hiç kimse,Oled leri bırakın en dadik den en babasına hiç bir normal
LED de 10 yıl filan gitmez artık...:hihi
üstelik şimdi her şey Çin malıyken!

Not;LGD kendi fabrikaların da topluyor OLED leri,MB/PWB de Kore malı(şimdilik)
diğerleri Çin malı ve donanımları da düşük(OLED bile olsa!)
bir tek Panasonic hariç tabiki onun her bir şeyi hem kalite hem de farklı bir donanım tekniğiyle
üretiyor kendi fabrikalarında(OLED ler den bahsediyorum)

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Hocam yazdıklarınızı okuyunca karşımda duran Sony 55a75k ile bakıştık. LG almadığım için hafif bir pişmanlığım oldu

Umarım uzun yıllar sorun çıkarmaz bize dediklerinizi yaşamayız
Senin modelin iyi. Sony nin daha yüksek sattığı oled modelleri var. Bu model Sony de pek bilinmez. Ama daha pahalı sattığı modellerle hemen hemen aynı performansı verir. Aslında panelde LG nin Evo panelidir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt