Çözüldü Toshiba MB211 V3 Harici Hoparlör Ses Kontrol Problemi

T Çevrimdışı

trbuygar

Yeni Üye
20 Haz 2024
5
17
Merhaba;

Toshiba MB211 V3 Tv kullanmaktayım. Tv üzerinden harici 2.1 ses sistemi kullanarak ses almaya çalışıyorum. Harici hoparlörlere sesi veriyor fakat TV’nin dahili hoparlörü devre dışı kalmıyor. Dahili hoparlörün ses seviyesini 0’a indirerek bu durumu aştım fakat asıl sorun şu ki kumandadaki ses kontrol düğmeleri hala Tv hoparlörünü kontrol ediyor. Menü>Ayarları>Ses menüsü altında manuel olarak kulaklık ses seviyesini değişebiliyorum fakat kumandadan direkt olarak olmuyor. Bu yüzden, bağlamış olduğum Apple TV’nin kumandası üzerinden de harici hoparlörleri değil Tv hoparlörlerini kontrol edebiliyorum.

Apple TV de sadece bluetooth bağlantısı üzerinden verdiği sesin seviye kontrolünü cihaz üzerinden yaptırdığı için şu an harici hoparlörlerin ses seviyesini hiç bir şekilde hiç bir kumandadan kontrol edemiyorum. İnternetten araştırma yaptığımda, TOSHIBA’nın resmi YouTube kanalındaki video Tv’ye harici hoparlör bağlandığında ses kontrollerinin direkt harici ses sistemini kontrol ettiğini söylemekte fakat bende öyle olmadı. Ayar menüsünden ve servis menüsünden bunu düzeltecek herhangi bir ayar da bulamadım. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Not: Menüdeki Kulaklık/Ses çıkışı ayarı Kulaklık olarak ayarlanmıştır.

Geri
Üst Alt