Çözüldü Toshiba MB211 V3 Harici Hoparlör Ses Kontrol Problemi

T Çevrimdışı

trbuygar

Yeni Üye
20 Haz 2024
5
17
Merhaba;

Toshiba MB211 V3 Tv kullanmaktayım. Tv üzerinden harici 2.1 ses sistemi kullanarak ses almaya çalışıyorum. Harici hoparlörlere sesi veriyor fakat TV’nin dahili hoparlörü devre dışı kalmıyor. Dahili hoparlörün ses seviyesini 0’a indirerek bu durumu aştım fakat asıl sorun şu ki kumandadaki ses kontrol düğmeleri hala Tv hoparlörünü kontrol ediyor. Menü>Ayarları>Ses menüsü altında manuel olarak kulaklık ses seviyesini değişebiliyorum fakat kumandadan direkt olarak olmuyor. Bu yüzden, bağlamış olduğum Apple TV’nin kumandası üzerinden de harici hoparlörleri değil Tv hoparlörlerini kontrol edebiliyorum.

Apple TV de sadece bluetooth bağlantısı üzerinden verdiği sesin seviye kontrolünü cihaz üzerinden yaptırdığı için şu an harici hoparlörlerin ses seviyesini hiç bir şekilde hiç bir kumandadan kontrol edemiyorum. İnternetten araştırma yaptığımda, TOSHIBA’nın resmi YouTube kanalındaki video Tv’ye harici hoparlör bağlandığında ses kontrollerinin direkt harici ses sistemini kontrol ettiğini söylemekte fakat bende öyle olmadı. Ayar menüsünden ve servis menüsünden bunu düzeltecek herhangi bir ayar da bulamadım. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Not: Menüdeki Kulaklık/Ses çıkışı ayarı Kulaklık olarak ayarlanmıştır.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,661
T trbuygar
Tv den dosya alıp düzenleme yapacağız alınan dosyayı google drive veya bir dosya upload sitesine yükleyin linki de buraya yazın.
Link 1= Linkteki komut dosyasını indirin zipten dosyayı çıkarın.
2= Zipten çıkarılan dosyayı boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
3= Flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
4= Tv çalışırken kumanda üzerinden MENÜ 4 7 2 5 Tuşlayın.
5= Gelen menüde en alt satırdaki usb operations satırına inip OK tuşuna basın
6= Menü tuşu ile çıkış yapın.
7= Tv yi uzaktan kumanda ile kapatın.
8= Flash belleği çıkarın
9= Flash bellek içerisindeki bütün dosyaları (Zipli olarak) Dosya sitesine yükleyip linkini buraya yazın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Teşekkürler sevgili toba, halbuki forumda kulaklık sorunu v.s gibi aratsa görecek konuyu ama armut piş ağzıma düş olduğundan beklemede kalmış maalesef , ayrıca yazıp sorup gitmiş ilgilenmemiş bile ,baktım da yazdığım konuda beğenisi yok , çünkü beğense nik'i görünecek orada :kiskis Biliyorum ki bahanesi de hazırdır muhtemelen ,genelde öyle de olur :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
T trbuygar
Tv den dosya alıp düzenleme yapacağız alınan dosyayı google drive veya bir dosya upload sitesine yükleyin linki de buraya yazın.
Link 1= Linkteki komut dosyasını indirin zipten dosyayı çıkarın.
2= Zipten çıkarılan dosyayı boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
3= Flash belleği tv nin usb giriş portuna takın.
4= Tv çalışırken kumanda üzerinden MENÜ 4 7 2 5 Tuşlayın.
5= Gelen menüde en alt satırdaki usb operations satırına inip OK tuşuna basın
6= Menü tuşu ile çıkış yapın.
7= Tv yi uzaktan kumanda ile kapatın.
8= Flash belleği çıkarın
9= Flash bellek içerisindeki bütün dosyaları (Zipli olarak) Dosya sitesine yükleyip linkini buraya yazın.
Teşekkürler sevgili By_Trol, tobanın dediğini yapmamış ama umarım senin verdiğin dosya ile yapar, gerçi sanmıyorum ama :)

T Çevrimdışı

trbuygar

Yeni Üye
20 Haz 2024
5
17
Hımm, hayırlı olsun yeni ev:ok windows pc varsa linkteki gibi kendin yaparsın ,yapamam dersen By_Trol By_Trol 'ün dediğini yapmalısın :ok
İyi dileklerinizi arkadaşım adına kabul ediyorum çünkü taşınan ev arkadaşımın eviydi :) Ona yardım ettim.

Sizin ilgili forum başlığı altında anlattıklarınız üzerinden yapabilirim diye düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
İyi dileklerinizi arkadaşım adına kabul ediyorum çünkü taşınan ev arkadaşımın eviydi :) Ona yardım ettim.

Sizin ilgili forum başlığı altında anlattıklarınız üzerinden yapabilirim diye düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim.
Rica ederim mutlaka yaparsın biliyorum, ayrıca seviyeli muhabbet için de teşekkür ederim :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Ustalar zaten yardımda bulunmuş, kontrol sorunu belki CEC kaynaklı da olabilir.
Vestel'in bu konuyu düzeltmesi lazım.
Çip kaynaklıydı sanırım, daha önceleri tabi.
Şu an nedir bilmiyorum.
MB211 kart umut :) Eskidi yani, adamlar yeni yazılım vermiyorlar ki bunu düzelteceklerini hiç sanmıyorum ,bu arada bayramda seni aradım ama ulaşılmıyordun "emmi beni aramadın" deme :)

T Çevrimdışı

trbuygar

Yeni Üye
20 Haz 2024
5
17
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Ayar dosyasını söylediğiniz gibi güncelleyerek tekrar TV'ye aktardım. Şu an her şey istediğim gibi çalışıyor. Bilginize sağlık :)

Geri
Üst Alt