Toshiba 65UL2163DT kumanda sorunu

B Çevrimdışı

bcal55 

Yeni Üye
3 Mar 2023
5
35
Merhabalar forumda yeniyim o yüzden yanlışım olduysa affola.
Ben televizyonumu a101 den aldım 3 ay kadar oldu, televizyonun kumandası alıcıya bakmazsa çalışmıyor yani önüne bir şey gelse ya da televizyonun sol üst tarafına dahi tutsam kumandayı algılamıyor, illaki kumanda TV nin alıcısına bakmak zorunda. Evde USB dungle ile çalışan başka bir cihazın kumandası vardı ama onunla da kumanda uyku moduna geçtiği için farklı sorunlar yaşadım.

Sonra kutuda yazıyor diye ok Google özellikli kumanda almak için servisi aradım servis TV android olmadığı için ok Google özellikli olmadığını söyledi. Tabi olmayan özelliği kutuya neden yazmışlar dedim ama cevap alamadım.

Bu TV android değil ama ok Google özelliği olma ihtimali var mı ? Şimdiden teşekkür ederim.

toshiba4314cc404c0c5a96.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Android Tv ise Sesli komut için Bt kumanda almanız lazım extra bütün androidlerde sesli komut ok Google çalışır.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Öncelikle BT özellikli TV android özellikli olmasada bt kumanda baglamak mümkün ama sesli komut özelligini veya ok google özelligini kullanmaniz mümkün degil.

Hey google özelligini google home app uygulamasi ile telefonunuzda ayarlayarak kullanmaniz mümkün.
Tv ayarlarinda sesli komut sanirim türkcesi orada veya ses asistani olabilir icindeki seceneklerden google asistani secip ekrandaki talimatlari yaparak hey google özelligini kullanabilirsiniz..

b06f9f56-31f9-4a55-a97d-ee2ac1a58cef.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Çok anladığımdan değil ama ,ya IR led kumandanın içinde daha gömülü şekilde kalmış veya tvnin alıcı IR gözü önünde bir şeyler var.Hatta kumandanın IR led bozuk da olabilir ve hatta piller de bitik olabilir,bitmese bile belli voltun altında olduğunda maalesef kumanda(lar) çalışmıyor(lar).Pillerin yeni alınmış olması bir şey ifade etmiyor,başıma geldiği için yazıyorum,pillerin birinde voltaj 0.90 volt çıksa dahi benim uydu kumandası iyi çalışmıyordu,sonra elimdeki farklı IR ledleri tek tek deneyerek en iyi IR ledi buldum ve lehimledim.şimdi kumandayı havaya da tutsak zınk diye kanal değiştiriyor.Yani çeşitli nedenleri tek tek madde madde yazmaktansa tümden belirtmeyi uygun buldum :ok

B Çevrimdışı

bcal55 

Yeni Üye
3 Mar 2023
5
35
Android değilse sesli komut ok Google yok hocam
teşekkür ederim

Öncelikle BT özellikli TV android özellikli olmasada bt kumanda baglamak mümkün ama sesli komut özelligini veya ok google özelligini kullanmaniz mümkün degil.

Hey google özelligini google home app uygulamasi ile telefonunuzda ayarlayarak kullanmaniz mümkün.
Tv ayarlarinda sesli komut sanirim türkcesi orada veya ses asistani olabilir icindeki seceneklerden google asistani secip ekrandaki talimatlari yaparak hey google özelligini kullanabilirsiniz..
bu mümkünse servise bir daha sorayım o zaman, ok google özelliği benim için önemli değil zaten. derdim kumandanın illaki tv ye bakmadan kanal değişitirebiliyor olması. teşekkür ederim.

Çok anladığımdan değil ama ,ya IR led kumandanın içinde daha gömülü şekilde kalmış veya tvnin alıcı IR gözü önünde bir şeyler var.Hatta kumandanın IR led bozuk da olabilir ve hatta piller de bitik olabilir,bitmese bile belli voltun altında olduğunda maalesef kumanda(lar) çalışmıyor(lar).Pillerin yeni alınmış olması bir şey ifade etmiyor,başıma geldiği için yazıyorum,pillerin birinde voltaj 0.90 volt çıksa dahi benim uydu kumandası iyi çalışmıyordu,sonra elimdeki farklı IR ledleri tek tek deneyerek en iyi IR ledi buldum ve lehimledim.şimdi kumandayı havaya da tutsak zınk diye kanal değiştiriyor.Yani çeşitli nedenleri tek tek madde madde yazmaktansa tümden belirtmeyi uygun buldum :ok
pilleri yeni değiştirdim ama ölçüm yapayım tekrar, irda led için de kumandayı açıp bir bakacağım. teşekkür ederim.

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
bu mümkünse servise bir daha sorayım o zaman, ok google özelliği benim için önemli değil zaten. derdim kumandanın illaki tv ye bakmadan kanal değişitirebiliyor olması. teşekkür ederim.

O zaman vestel smart center uygulamasini da kullanabilirsiniz..

B Çevrimdışı

bcal55 

Yeni Üye
3 Mar 2023
5
35
Düz smart tv kumandaya müdahalede bulunmayın servisten destek alın.
doğru söylüyorsunuz, teşekkür ederim

O zaman vestel smart center uygulamasini da kullanabilirsiniz..

onu ben kullanıyorum, ama çocuk tv nin karşısında maymun oluyor :)

Geri
Üst Alt