Toshiba 49U7763DAT Ekranda Grimsi Karelenmeler

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Merhaba TV yi iki gün önce aldım siyah renk yoğunluklu görüntülerde açık renkli alan ile siyah alan arasında gri siyah renklerde karelenmeler oluyor bu normal midir aynı model diğer TV lerde de bu şekilde mi eğer değilse ne yapılması gerek bu soruna bir çözüm yolu var mı yada servis mi çağrılması gerekir. 4K bir videodan sorunun yaşandığı örnek bir resim ekte paylastim. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

IMG_20180807_001904a4be03db77975909.jpg

Adem Helvacı Ado

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,842
LCD paneller arkadan aydınlatıldığı için, ve çoğu modelde tam anlamıyla bölgesel karartma yapılan teknik kullanılmadığı için, renk geçişlerinde bu tür izler olması normal. İşin uzmanı daha iyi yorumlar ancak en net yorumu yapabilmek için paneli çıplak gözle görmek lazım diye düşünüyorum.

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Merhaba TV yi iki gün önce aldım siyah renk yoğunluklu görüntülerde açık renkli alan ile siyah alan arasında gri siyah renklerde karelenmeler oluyor bu normal midir aynı model diğer TV lerde de bu şekilde mi eğer değilse ne yapılması gerek bu soruna bir çözüm yolu var mı yada servis mi çağrılması gerekir. 4K bir videodan sorunun yaşandığı örnek bir resim ekte paylastim. Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

IMG_20180807_001904a4be03db77975909.jpg

Adem Helvacı Ado
Başka görüş yada önerisi olan var mı ne yapmalıyım Ado Bey siz bu TV yi daha önce onermissiniz yapmam gereken bir şey var mı bilgi verin lutfen

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu yayının içeriği nedir? (yayın kaynağı, Gelen videonun çözünürlüğü vs)

Ayrıca konu neden yine benim önermiş olmama bağlandı onu anlayamadım.

Yani ''Siz önermişsiniz, biz aldık, sonuş bu'' şeklinde mi algılamalıyım çözemedim?

Sota Sota başkan, işte kardeşim öneri işlerinin en kötü yanı bu dur, bir şekilde ne olursa olsun töhmet altında kalıyorsunuz.

Bu nedenle yıllarca öneri işine karşı çıkmışımdır.

Önerişmiyim? Evet önermişim,

Peki yüzlerce başlık altında binlerce kere de LCD teknolojisi hakkında uyarmışmıyım? Evet uyarmışım ama uyarı kısımları nedense hiç dikkate alınmaz, Ağzımızdan veya klavyemizden ''Şunu alabilirisniz'' tanımlaması çıktıysa tüm vebal bizim mi yani?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
45
merhaba
Resimdeki renk duzensizligi tv ye aktarilan video formatından gibi duruyor zira düşük cozunurlukteki videolarda sık sık karsima cikmistir.sorun tv den degil çalıştırılan video dan bana göre...

buradan yuksek cozunurluklu test videolarını indirip cihazinizi test edebilirsiniz.

Saygilarimla...

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Ado Bey niye alındin anlamadım ben seni tanımam etmem senin onerine dayanarak da almadım bu TV yi sadece onu söyleme sebebim acaba bilgi sahibi misiniz nereden çıkardınız siz önerdiniz diye aldığımı başka bir mesajda onerinizi gördüm bilgi sahibi olabilirsiniz diye belirttim yoksa aaa yanlis onermissiniz ne ayıp demek için değil... Bana yardım edin istedim alınganlık yapın değil. İstemezseniz yardım etmeyin olur biter.

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Adem Helvacı Ado görüntünün kaynağı bu başı 4k olarak çözünürlüğü seçtiğim halde yukarıda ekledigim resimdeki gibi görünüyor

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba
Resimdeki renk duzensizligi tv ye aktarilan video formatından gibi duruyor zira düşük cozunurlukteki videolarda sık sık karsima cikmistir.sorun tv den degil çalıştırılan video dan bana göre...

buradan yuksek cozunurluklu test videolarını indirip cihazinizi test edebilirsiniz.

Saygilarimla...

+1

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
video bu bı bakar mısınız ilk sahnelerinden biri videonun sizde de bu şekilde mi görünüyor

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
45
video bu bı bakar mısınız ilk sahnelerinden biri videonun sizde de bu şekilde mi görünüyor

Video oynatilirken kumandanin alt ust tuslari ile seceneklere gelip oradan goruntu kalitesini 720p ile 2160p vs arasi degistiriniz.zira baslangicta internet hiziniza gore goruntu kalitesi dusuk gelebilir...

Saygilarimla...

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Video oynatilirken kumandanin alt ust tuslari ile seceneklere gelip oradan goruntu kalitesini 720p ile 2160p vs arasi degistiriniz.zira baslangicta internet hiziniza gore goruntu kalitesi dusuk gelebilir...

Saygilarimla...
Oynattigim sırada 4K seçeneği mavi şekilde gözüküyordu baktığımda 2160 4K işaretli idi. Sizde de bu şekilde oluyor mu? 4K LCD TV si olanlar için özellikle soruyorum.

U Çevrimdışı

uakyollu

Yeni Üye
5 Ağu 2018
19
44
Bugün Teknosa ya gittim benim modelin bir altı 47U6763DAT vardı aynı videoyu onda açtım bu şekilde kırılmalar olmuyor görüntü ayarlarına baktım benimki ile aynı parlaklik 50 dinamik modda idi. Daha sonra parlaklığı 100 e getirdim deneme amaçlı o TV de de bu şekilde kırılma oldu. Aynı kırılma benim 7763 de 50 normal parlaklıkta oluyor. Parlaklığı 30 a getirince anca düzeliyor o zamanda izleme kalitesi oldukça düşüyor karanlık bir ekran oluyor. Bu bilgiler ışığında getirebileceğiniz ek yorum ve görüşleriniz var mı? Video 4K aynı şekilde Mabel Matiz Öyle Kolaysa videosunu da açtım 1080 p siyahlı alanlarda oluyor bu şekilde kırılmalar sadece bu videoya özgü degil.

IMG_20180805_1827419bd8623c59344d26.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Oynattigim sırada 4K seçeneği mavi şekilde gözüküyordu baktığımda 2160 4K işaretli idi. Sizde de bu şekilde oluyor mu? 4K LCD TV si olanlar için özellikle soruyorum.

Çözünürlükten 4K seçtikten sonra videoyu başa alıp tekrar oynatmayı deneyebilirsiniz. İlk açıldığında çözünürlük ayarlamaya çalışırken saçmalayabiliyor.

Geri
Üst Alt