Toshiba 49l2863dat Kumanda Sorunu

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Selamlar;
02 Nisan 2019 tarihinde A101,den aldığım, Toshiba 49 inç TV kumanda bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor, bazen sapıtıyor. TV ile kumanda sağlam, kamera ile baktığımda LED ışığı yanıyor ama kanal geçişleri veya uygulama geçişleri berbat.Pil değişimi yaptım yine aynı sorun devam ediyor. Daha önce başına gelen oldu acaba ? Yarımcı olabilir misin ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
kullanmış olduğunuz v3 serisi 211s ana kartta bu tarz şikayetler gelebiliyor ana kart işlemci ve ram yazılıma göre (bence) düşük kalıyor bu da tv de şmyle sıkıntılar yapıyor;
tv donuyor kumandaya bamama rağmen ilerlemiyor.
kumandaya bastığım tuş sayısı kadar sonrasında işlem sağlıyor
kumanda işlemi geriden geliyor
bu gibi durumlarda arada bir fiş çekip dinlendirmek, arada factory reset yapıp herşeyi sıfırlamak gibi işlem yapmak gerekiyor

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Toshiba 49l2863 versiyonum V.3.11.9.0 acaba tv kendinimi günceldi haberimiz yokken ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ayrıca cihaz yanınlarında mevcutsa wifi li ürünleri uzaklaştırın, oda termostatı gibi cihazları uzaklaştırın, televizyon yanına telefon koymamaya özen gösteriniz. bunu sürekli yapıyorsa avizede kullanılan lambalar tasarruflu yada ledse değiştirip deneyiniz

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Sürekli olmaya başladı açıkçası, tasarruflu led kullanıyorum lambaları...

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Bu sürümü nerede bulabilirim ? Kendim yüklenebilirim...
Son zamanlarda uygulama markette bulunan ssiptv aktifliğini yitirdi çok kasma yapıyor.
Acaba hiç bulaşmayıp tv yük bindirmeye gerek yok mu ? Tv box almayı düşünüyorum. android veya Linux ? sizin tercihiniz ne olurdu ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

en güncel sürüm 3.19.8.1 dir bu yazılım biraz daha iyidir
Sistem kendini bu sürüme neden güncellemiyor ? wifi üzerinden yada enternet üzerinden ? usb ile kendimiz yükleceğiz ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
toshiba qui menü 3.19.8.1 mevcut, yazılımı güncellemen faydana, eğer android box alacam derseniz bunu sadece bu televizyon için değil, her cihaz için bu keyif geçerlidir. yazılım güncelleme yapdığınız durumda daha fazla performans alırsınız

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Yanlız benim kart sanırım yazdığına göre MB211S değil MB211 Bu arada yardımların için teşekkür ederim emeğine sağlık...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yanlız benim kart sanırım yazdığına göre MB211S değil MB211 Bu arada yardımların için teşekkür ederim emeğine sağlık...
V3 versiyon olması için qui menü olması lazımdır, qui menü varsa normal 211 de bulunmaz.
Qui menüler xxxS kartlarda bulunur örn; 211s 130s
Tabiki siz servis menüsünde 211 görebilirsiniz çünkü öyle bir isim verdiler. Mb130s lerde de aynı şekilde 130 yazar. Ama qui menü olduğu için s versiyon olduğunu anlıyoruz

I Çevrimdışı

ilker345

Yeni Üye
2 Nis 2019
12
42
Teşekkür ederim yazılı v3 kısmından akşam indirir kurarım inşallah sorun olmadan. Allah razı olsun. TV BOX alacağım karar verdim...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkür ederim yazılı v3 kısmından akşam indirir kurarım inşallah sorun olmadan. Allah razı olsun. TV BOX alacağım karar verdim...
Bu konuda bir çok başlık forumda mevcut önerilere bakar model seçebilirsiniz. En çok beğeni alan "mi box s" di. Yinede araştırma yapmani öneririm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt