Toshiba 43L3763DAT Ürün incelemesi. Adonun Gözünden Toshiba

H Çevrimdışı

HalukB

Yeni Üye
2 Şub 2018
7
Kaldıysa alayım, diye düşünerek A101'e girdim. 1 adet vardı ama koli açıktı maalesef.
İade olup olmadığını sordum, iade değil denildi.
Ama açık bu dedim, gelirken çarpıp açılmıştır, gibi garip cevap aldım. Gülümsedim çıktım.
Yarın diğer şubelere bakacağım, nasip artık.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: Toshiba 43L3763DAT Ürün incelemesi. Adonun Gözünden Toshiba

HalukB' Alıntı:
Kaldıysa alayım, diye düşünerek A101'e girdim. 1 adet vardı ama koli açıktı maalesef.
Ama açık bu dedim, gelirken çarpıp açılmıştır, gibi garip cevap aldım. Gülümsedim çıktım.

Birisi alıp beğenmeyip iade etmiş olabilir. Aslında alıp 1-2 saat kullanıp bğenmeyip iade ettiyse sorun yok sadece insan gibi söylesinler ne olduğunu ve neden olduğunu.

Bizler de burada öneriyor ve diyoruz ki ''mağazada görerek alın'', bu durumda birisi mağazada açtırmış da olabilir.

Samimiyet önemli azizim :ok:

H Çevrimdışı

HalukB

Yeni Üye
2 Şub 2018
7

Ado' Alıntı:
HalukB' Alıntı:

Birisi alıp beğenmeyip iade etmiş olabilir. Aslında alıp 1-2 saat kullanıp bğenmeyip iade ettiyse sorun yok sadece insan gibi söylesinler ne olduğunu ve neden olduğunu.

Bizler de burada öneriyor ve diyoruz ki ''mağazada görerek alın'', bu durumda birisi mağazada açtırmış da olabilir.

Size katılıyorum, üsdadım.

Tekno marketler başta olmak üzere, zincir market çalışanlarının en büyük sorunu samimiyetten uzak olmaları.
İşlerine odaklanmamaları... Bilgisizlik demiyorum, bu ikisi olduğunda eksik bilgi tamamlanacaktır.
Eleman kutunun açık olduğunun bile farkında değildi, açık kısmını göremedi. Ben çevirip gösterdim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

HalukB' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Size katılıyorum, üsdadım.

Tekno marketler başta olmak üzere, zincir market çalışanlarının en büyük sorunu samimiyetten uzak olmaları.
İşlerine odaklanmamaları... Bilgisizlik demiyorum, bu ikisi olduğunda eksik bilgi tamamlanacaktır.
Eleman kutunun açık olduğunun bile farkında değildi, açık kısmını göremedi. Ben çevirip gösterdim.

Her şeyde bir hayır vardır azizimsıkmayın canınızı. Satış kanalının müşteri hizmetlerini ararsanız size en yakın şubede nerede bulabileceğinizi söylüyor ve hatta bazı durumlarda size yakın şubeye sevk dahi ediyorlar bilginiz olsun :ok:

U Çevrimdışı

ualivane

Yeni Üye
17 Şub 2018
1
@ADO bey tavsiyeniz ve araştırmanız için teşekkürler. Bu tv dünyasından çok uzak olduğum için size bir soru sormak istiyorum. Evimde Playstation var ve mevcut TV performansım beni hiç tatmin etmiyor. Bu tv PS4 konsolu için verimli olur mu? Beklentilerim hiç yüksek değil.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ualivane' Alıntı:
@ADO bey tavsiyeniz ve araştırmanız için teşekkürler. Bu tv dünyasından çok uzak olduğum için size bir soru sormak istiyorum. Evimde Playstation var ve mevcut TV performansım beni hiç tatmin etmiyor. Bu tv PS4 konsolu için verimli olur mu? Beklentilerim hiç yüksek değil.

BU tv de IPS panel mevcut ve biliriz ki IPS panellerin tepkimeleri VA lara göre zayıftır.

PS4 söz konusu olduğunda tercihimiz genelde VA panelden yana olur. Test etmeden almamanızı öneririrm.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102

Ado' Alıntı:
ualivane' Alıntı:

BU tv de IPS panel mevcut ve biliriz ki IPS panellerin tepkimeleri VA lara göre zayıftır.

PS4 söz konusu olduğunda tercihimiz genelde VA panelden yana olur. Test etmeden almamanızı öneririrm.

Konu dışı: Ne güzel, ne seviyeli bir forum. Herkese, her şeye sabırla cevap veriliyor. Helal olsun.

S Çevrimdışı

selimsagol

Yeni Üye
21 Şub 2018
13

Ado hocam merhaba,

Diğer sayfada LG alacağına Beko al demişsiniz ama Toshiba mı Beko mu tam analayamadım. Toshiba 43L3763DAT mı Beko B43L 6652 5B mi? Sizce hangisi? Yada ne gibi farkları var?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

selimsagol' Alıntı:
Ado hocam merhaba,

Diğer sayfada LG alacağına Beko al demişsiniz ama Toshiba mı Beko mu tam analayamadım. Toshiba 43L3763DAT mı Beko B43L 6652 5B mi? Sizce hangisi? Yada ne gibi farkları var?

Görüldüğü kadaıyla 3 aşağı 5 yukarı özellikler aynı.
TOSHİBA olanında LG
BEKO olanında CMO panel mevcut.

Ben duruma göre deişken tavır takınıyorum ürün seçim aşamasında.

Sizin de bu koşullarda izleyici profiliniz ve kullanım amacınız etken olur seçiminize.

S Çevrimdışı

selimsagol

Yeni Üye
21 Şub 2018
13

Ado' Alıntı:
selimsagol' Alıntı:
Ado hocam merhaba,

TOSHİBA olanında LG

Sizin de bu koşullarda izleyici profiliniz ve kullanım amacınız etken olur seçiminize.

Klasik ev kullanımı hocam, dijital receiverdan hd kanallar izlenecek, youtube videoları açılabilecek, telefondan görüntü aktarılacak vs. başka bi beklentimiz yok.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

selimsagol' Alıntı:
Ado' Alıntı:
TOSHİBA olanında LG

Klasik ev kullanımı hocam, dijital receiverdan hd kanallar izlenecek, youtube videoları açılabilecek, telefondan görüntü aktarılacak vs. başka bi beklentimiz yok.

Azizim kıstaslar belli

1- Özellikler, beklentiyi karşılasın
2- Arkasında sağlam bir kurum olsun
3- Garantisi uzun olsun
4- Ekonomik olsun

Sizin koşularda bu iki marka da size bekleneni veriyor, bu durumda geriye sadece 4 üncü madde kalmış, kararı o verir bence :ok:

B Çevrimdışı

baruthas

Yeni Üye
22 Şub 2018
1

ado bey ben toshıba tv mi aldım ama LED BACKLIGHT özelliğini anlıyamadım tv nın arkasındaki ışık sistemi olarak düşünüyorum bunu nasıl aktif edebilirim yada yanlılmı biliyorum yardımcı olurmusunuz bana tşk ederim şimdiden 
LED BACKLIGHT nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

baruthas' Alıntı:
ado bey ben toshıba tv mi aldım ama LED BACKLIGHT özelliğini anlıyamadım tv nın arkasındaki ışık sistemi olarak düşünüyorum bunu nasıl aktif edebilirim yada yanlılmı biliyorum yardımcı olurmusunuz bana tşk ederim şimdiden 
LED BACKLIGHT nedir?

LCD tv ler sistemleri gereği görüntüyü size aktarabilmek adına arkadan uygulanan bir aydınlatma sistemine ihtiyaç duyar.

Eski sistemler CCFL iken yeni sistemler led aydınlatmadır.

Aydınlatma üniteleri arkadan uygulandığı için BACK tanımı takılı kalmış ve BACKLIGHT ismi yıllarca kullanılıp, sistemler LED e dönünce ise LEDBACKLIGHT olmuştur. 

Yani bu özelliği aktif etmeniz pasif etmeniz gibi bir uygulama yoktur.

İstisnai bazı tv ler radyo modunda boşuna aydınlatma olmasın diye kumandadan bu aydınlatmayı kapatan bir özellik sunarlar ancak genelde kimse kullanmaz bunu (Herkes tv bozuldu zannedip arıza kaydı açtırdığı için firmalar pek sevmez bu uygulamayı)

M Çevrimdışı

memrekaya

Yeni Üye
13 Haz 2018
26
29
Adem Helvacı Ado öncelikle sabırla herkese verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.. ben bu tvyi bilgisayardan max 1920x1080 çözünürlükte oyun (pes,araba yarışı) ve max 1080p film video izlemek ve hd kanalları izlemek için almayı dusunuyorum fakat tv 50 hz görünüyor bu sorun olur mu 100 hz olmali fhd olursa diyorlar forumlarda smart ozelligi onemli değil benim için 4k da onemli degil 1649 tl sizce uygun mu kullanimlar icin teşekkürler.. suanki tv evdeki samsung 32f5070 mesela bu cihazdan iyi midir görüntü kalitesi sizce teşekkürler..

Geri
Üst Alt