TOSHIBA 32AV605P TV de İLGİNÇ ARIZALAR..

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
Merhabalar, emektar televizyonum açıkken kumandadan kapatınca bir daha kumandadan açılmıyor. Ancak, fişi çıkarıp tekrar takınca açılıyor ve hafızasına alınan görüntü ayarları vs. siliniyor. hafızasının silinmesi problem değil çok ama kumandadan kapatıp tekrar açılmaması problem. Birinci problemi bu.

ikinci en önemli problemi ise;

3 tane HDMI girişi olmasına rağmen hiçbiri çalışmıyor. Ben uydu alıcısını VGA girişinden bağladım, o şekilde kullanıyorum. TV BOX almak istiyorum ama HDMI girişleri çalışmıyor.
Ekran kalitesi 15 yıllık TV olmasına rağmen yenilere taş çıkartır. Muazzam kaliteli. Bu yüzden TV'den vazgeçemiyorum.

Bu arızaların sebebi nedir, ne kadara yaptırabilirim tahmini olarak?

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
cihazın arkasındaki seri numarasını atarmısınız.

20240102_215103.jpg

Screenshot_20240215_213223_Gallery.jpg
20240215_213129.jpg

Yukarıda ki mesaja hepsini ekleyemedim kusura bakmayın. Hocam sizin için tüm ayrıntılı bilgileri verdim.

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
Cihaz yurtdışı, uygun kart vs bulmak çok zor. Kart tamiri yapan iyi elektronikçi bulman lazım.
Teknosa'dan almıştık. İstanbul'dayım, bildiğiniz tavsiye edeceğiniz bir yerler var mı hocam?

Ortalama bana maliyeti ne olur sizce?

Son B planı olarak satsam bu şekilde para eder mi?
ben de yine ikinci el 32" bir tv alayım diyorum. Tamiri yüksek tutacaksa. Bu tv yedek olarak kullanıyorum. Yüksek maliyetli olmamasını istiyorum.

Geri
Üst Alt