Tıraş bıçaklarının raf ömrü ne kadardır

E Çevrimdışı

esrarengiz

Yeni Üye
2 Ağu 2022
2
39
Kullan at tıraş makinelerinin raf ömrü ne kadar oluyordur.
Arko man pro 3 üretim tarihi yazıyor ama son kullanım tarihi bilgini göremedim bir kaç markaya da baktım göremedim.
Genel bir zaman var mıdır şu kadar yıl gibi yada jilet kalitesine göre değişir mi bu durum, en azından kapalı kutu hava almadığı sürece ne kadar dayanabilir ki.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Aynı marka ve modelden bende de var,siz yazınca baktım üretim tarihi 04-08-2020.Çekmecede kuru ve kapalı şekilde duruyor.Artık iyice eskimeden,önce bunları kullanmak lazım.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Jiletler zaten paslanmaz çelikten yapılıyor. Bazılarında (yaprak jiletler özellikle) çeliğin üstüne platin, tungsten, titanyum, teflon, vs. kaplama yapılıyor. Normal şartlarda paslanması imkansız gibi birşey.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Jiletler zaten paslanmaz çelikten yapılıyor. Bazılarında (yaprak jiletler özellikle) çeliğin üstüne platin, tungsten, titanyum, teflon, vs. kaplama yapılıyor. Normal şartlarda paslanması imkansız gibi birşey.
Bende degişik markalarda epey bir yaprak jilet var, sanırım en az 8-9 yıldır bende bir sorun görmüyorum, ihtiyac halinde açıp kullanıyorum, sorun yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri