TİP 31 DEVRESİ İLE TELEVİZYONA KATTIĞIM RENK :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
BÜTÜN TELEVİZYONLARA TAVSİYE,
Tip 31 devre şeması ile televizyonunuza görsel bir efekt uygulayabilirsiniz, sesin şiddetine göre ledler yanıp sönüyor. Özellikle güzel bir filimde güzel bir filimde çok zevk veriyor. Kendim eşimle beraber yaptım tek bile yapılabilir. Rengi kendiniz seçebilir kendiniz istediğiniz yere yapabilirsiniz. Örnek bilgisayar masası etrafı, televizyon ünitesi, veya benim yaptığım gibi televizyonun arkasına...

20180623_210802.jpg

iyi günler

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
müzik dinlemek için çok güzel fakat tv izlemek için bence çok sinir bozucu . başarılar güzel olmuş

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
müzik dinlemek için çok güzel fakat tv izlemek için bence çok sinir bozucu . başarılar güzel olmuş
yorumun için teşekkürler
filimlerde verdiği zevki güzel, ışık şiddet ayarını ses çıkışından ayarlıyabiliyorsun, bu yüzden göz zevkine göre ayar yapabilirsin.
sonuçta herkesin zevki farklı ;)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
BÜTÜN TELEVİZYONLARA TAVSİYE,
Tip 31 devre şeması ile televizyonunuza görsel bir efekt uygulayabilirsiniz, sesin şiddetine göre ledler yanıp sönüyor. Özellikle güzel bir filimde güzel bir filimde çok zevk veriyor. Kendim eşimle beraber yaptım tek bile yapılabilir. Rengi kendiniz seçebilir kendiniz istediğiniz yere yapabilirsiniz. Örnek bilgisayar masası etrafı, televizyon ünitesi, veya benim yaptığım gibi televizyonun arkasına...

20180623_210802.jpg

iyi günler
muzık ıcın ıdeal bı uygulama olmuş fakat tv de bısey ızlerken konsantrasyon bozabılır .
muzık secımınde kolera da yerınde bi secım olmuş:clap:ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
eline sağlık hocam çok güzel olmuş. aslında bunun amblight gibi ekrandaki renklerle uyumlu olmasını sağlasan paraya para demezsin :kas

bu arada videoyu izleyemedim, maliyeti nedir bunun ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şimdi ikinci videoya baktım, ledlerin aralığını uzatırsanız daha hoş olur gibi. ledler sık olduğu için ışık çok yüksek görünüyor. aralık olursa daha soft ve ışık seviyesinde yumuşak bir geçiş elde edebilirsiniz.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
eline sağlık hocam çok güzel olmuş. aslında bunun amblight gibi ekrandaki renklerle uyumlu olmasını sağlasan paraya para demezsin :kas

o günlerde 30-40 tl birşeye yapmıştım 3-4 ay oldu, gel gelelim amblight efektine, biraz araştırdım yanlış bilmiyorsam phlips tv lerde orjinalinde var ben vestel tvde rgb çıkışlarını kurcaladım, ama led içinde rgb led gerekiyordu, sonra proje yarım kaldı, ardından bu şekilde tamamladım.

muzık ıcın ıdeal bı uygulama olmuş fakat tv de bısey ızlerken konsantrasyon bozabılır .
muzık secımınde kolera da yerınde bi secım olmuş:clap:ok
teşekkürler, konsantrasyon konusuna gelince filimlerde verdiği zevki güzel, ışık şiddet ayarını ses çıkışından ayarlıyabiliyorsun, bu yüzden göz zevkine göre ayar yapabilirsin.
iyi günler

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
F fikoloji, istersen o projeyi tamamlarsın sen , o donanım ve azim sende var bence. zaten araştırmak ve denemek gibi bir projenin en önemli 2 adımını gerçekleştirmişsin.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

şimdi ikinci videoya baktım, ledlerin aralığını uzatırsanız daha hoş olur gibi. ledler sık olduğu için ışık çok yüksek görünüyor. aralık olursa daha soft ve ışık seviyesinde yumuşak bir geçiş elde edebilirsiniz.
normal şerit led kullandım, dediğiniz gibi zevke, göze gelen renge göre değişiklik sağlanabilir, saygılar.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Hocam bence çok çok iyi bir fikir bu fikir ışığında istifade yeni teknolojiler gelir inşallah. Paylaşım için teşekkürler bende yapabilir miyim nasıl yapacağız??

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
yapılışı çok basit diyelim :) ,
internette videoları mevcut, bende kendi yaptığım görsel mevcut;

20180623_125551.jpg

internetten 1 adet tip 31, 1 adet kulaklık jakı , kullanıcağınız kadar led şerit, 1 adet 12 v adaptör, ufak tefek kablolar. sonra üsteki resim gibi bir birine ekleyin :)
bana tekrar söküp yaptımayın yani ;) :)
ek olarak ben tip 31 transistöre 1 adet soğutucu koydum bütün elektoronikçilerde mevcut.
iyi paylaşımlar

Devre şeması ;
3c2f5a032215af46b73843005b9235e0.gif

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji, eline saglik guzel olmus. Baska renkleride eklersen dahada guzel olur.

Benzer calismayi ses sistemime yapmayi dusunuyorum.

Evet yapılabilir, takıldığıniz yer olursa yardımcı olmaya çalışırım, telefonu bağlayarak bile yapabilirsiniz. Ayrıca kendi yaptığıma açma kapama tuşu da ekledim istediğim zaman kapatabiliyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri