Termosifon Tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,822
Geldi Bizim Yakisikli :kiskis

20171228_2031588daefd3e24329352.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bu termosifon u 24 saat açık mı kullanmalı yoksa geceden kapatıp gündüzden açmak daha mı mantıklı olur gündüz duş alan yok evde sabaha kadar da sıcak su kullanmaz kimse lavaboda.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,822
clearidas' Alıntı:
Bu termosifon u 24 saat açık mı kullanmalı yoksa geceden kapatıp gündüzden açmak daha mı mantıklı olur gündüz duş alan yok evde sabaha kadar da sıcak su kullanmaz kimse lavaboda.

Ben Kapatmadan Eko Mod Alip
7/24 Kullanmayi Dusunuyorum

Ac Kapa Harcanan Enerji Fazla Olacaktir
Diye Dusunuyorum

Sonuc Bu Cihazlar Izolasyonlu
Ihtiyac Duydukca Tamponlamak icin Devre Gir Cik Yapar

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Evet oyle. Bende şöyle düşündüm beyin fırtınası olsun biraz. Şimdi bunlar izalasyonlu sabaha kadar kapalı tutsak yada diğer gün öğlene kadar bence içindeki su çok sogumaz ekstra elektirik harcamamis olur gece boyu 2 3 kere kendini ısıtmaya girse fazladan zarar. Oysaki gece kapatsak öğlen yada sabah acsak bir kere içindeki suyu istenilen ısıya getirse yeterli olur daha az yakmış olur bence. Biraz karmaşık anlatmış olabilirim hem dışarda yım hemde malum telefonda çok rahat yazamadım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,822
Su Kismi Bilmek Gerekir
Isinan Suyu Kac Saat Muhafaza Edebilmekte

Bu Durum Bolgeye ve Evin Durumuna Gore Değiştir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
clearidas' Alıntı:
Evet oyle. Bende şöyle düşündüm beyin fırtınası olsun biraz. Şimdi bunlar izalasyonlu sabaha kadar kapalı tutsak yada diğer gün öğlene kadar bence içindeki su çok sogumaz ekstra elektirik harcamamis olur gece boyu 2 3 kere kendini ısıtmaya girse fazladan zarar. Oysaki gece kapatsak öğlen yada sabah acsak bir kere içindeki suyu istenilen ısıya getirse yeterli olur daha az yakmış olur bence. Biraz karmaşık anlatmış olabilirim hem dışarda yım hemde malum telefonda çok rahat yazamadım.

Benim tecrübelerim, Koruma modunda daha az enerji tükettiği şeklinde, aynen klimada olduğu gibi  :ok:

Öte yandan @sota nın dediği gibi ürünün durduğu yer, boruların soğukluk derecesi, suyun ısısı ve hep etkendir.

Benim termosifon ebeveyn banyosunda takılı, muhafazalı alan ve yatak odasının ısısı bir şekilde banyoyu da ısıtıyor dış ortama göre daha sıcak oluyor bu da termosifonu ve dolayısı ile haznedeki suyun ısısını daha iyi muhafaza ediyor, gecede 2-3 kere devreye girse de bu girişlerin çıkışları 3-5 dakika civarı oluyor bu da saatlik tüketimde devede kulak tüyü demektir.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Arkadaş 50 TL filan deyince elektirik faturası bizim evde 100 den aşağı gelmiyor :) iskillendim hemen termosifonu suçlamak geldi içimden :) ama sürekli bulaşık çamaşır makinası faal bizim evde iki tv biri nerdeyse 18 20 saat açık normal sanırım o fiyat. Acaba bu LED lambalar mı çok yakıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,822
Sana Bir Suçlu Lazim
O da Bu Gece Lazim

Simdide LED Saracaksin :kop:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ahahha valla biyere suçu atmam lazım çok iskillen aricam saat bozuk fazla geliyor dicem gelsin bı baksınlar :) çünkü saati değiştirdiler ondan sonra bı arttı fatura sanki.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,822
Montaji Ekip Gelip Montaji Yapti
2 Dubellik Duvar Del Tamamdir :kıskıs:

Su Giris Vanasi Bende 3/8
Termosifonda 1/2 Olunca
Su Baglantisi Kaldi
Elektrik Baglantisini
Daha Once Kafamdan Cizgim Icin Elletirmedim