Termosifon Tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Gunes Enerjının ıcınde Isıtıcım Mevcut ama Cok Soguk Gunlerde Suyun Isınması Bıraz Zaman Almakta

YılBasında Kupon Indırım HedıCekı Derken

Aradan Termosıfonuda Cıkarayım Dıyorum

Sızlerden Kullanım ve Tecrubelerınıze Dayanarak TERMOSIFON Tavsıyesı Istemekteyım  :ok:

Kullandıgım Cıhaz Bu Artısı Eksısı Su Sekılden Belırtırsenız Sevınırım...

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
1 senedir kullanıyoruz. 1 senedir hiç kapatmadım fiş hep takılı eko modunda ayarlı. İçindeki suyu kullandıktan sonra 30 dk filan sonra tamamen ısınıyor. ( Dkyi tam bilmiyorum tahmini söyledim.) Bir kişi yıkanır rahat olarak diğeri bı 30 dk filan beklemesi lazım. Biz hem.mutfakta hem banyo lavabosunda hemde normal banyo için kullanıyoruz bizi uzmedi şuana kadar. Biz bunu sıfır almadık bu arada bir akrabamiz doğal gaza geçti bizde o ara termosifon alcaktim almayın bende var dedi bunu taktırdık. Gayet memnunuz 60 yada 80 ltrelik bişe almanız iyi olur bizimki 40 lt ama yinede yetiyor.

20171228_203158.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yılların termosifon kullanıcısı olarak ne alırsan al aynı şey olduğunu yazabilirim (Yine) :kıskıs:

Eski bakır kazanlılar yok artık. Titanium kazan kullanıldığı için olası delinmelerde onarım yok yeni üretimlerde.

En önemli tavsiyem ise elektronik kartlı sistemler yerine bildiğimiz eski mekanik termostatların yüksek stabilitesi nedeniyle tercih etmeniz yönde olacaktır.

Marka model fark etmeksizin elektronik kartlı sistemlerdeki triyaklar şebeke salınımına çok dayanamıyor maalesef.

Al bir tane REGAL geç ne uğraşıyorsun :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Regal RTR-80 MS

Termosifonu 432lira 6 Taksıte Kaptık :kop:

Hadı Hayırlı Olsun Vatana Mıllete  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
Regal RTR-80 MS

Termosifonu 432lira 6 Taksıte Kaptık :kop:

Hadı Hayırlı Olsun Vatana Mıllete  :ok:

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.  :ok:

Ek garantiyi ihmal etmeyeceğini biliyorum ama ''Sota sana söylüyorum,Üyeler siz anlayın'' demiş  olayım, Malum ürünlerin üretim koşullarını bildiğimiz için kendimizi garantiye almamız lazım :ok

Ben VESTEL TRV 65 termosifonu 6 senedir kullanıyorum tık yok çok şükür.

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Elektrik tüketimi nasıl bunların.? Hermetik şofben mis gibiydi..Bedava denilebilecek bir fatura geliyordu..Bu Fethiye'de amma soğuk arkadaş..Bugün Antalyadaydım 4 derece fark var tam..Mersin Adana'da burdan sıcak.Sözde deniz kıyısı..Yazın da cok fena olmuyor ama....

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
ruzgar' Alıntı:
Elektrik tüketimi nasıl bunların.? Hermetik şofben mis gibiydi..Bedava denilebilecek bir fatura geliyordu..Bu Fethiye'de amma soğuk arkadaş..Bugün Antalyadaydım 4 derece fark var tam..Mersin Adana'da burdan sıcak.Sözde deniz kıyısı..Yazın da cok fena olmuyor ama....

Daha Once Bende Hermetık Sofben Kullandım Oldukca Guzeldı 1Tup 3 Ay Kullanıyorduk ( Sadece Dus Kullandık )

Tuketım Olarak Deneyıp Gorecegız Ekonomı Modunda Oyle Cıddı Bır Fark Yaratacagını Sanmıyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Daha Once Bende Hermetık Sofben Kullandım Oldukca Guzeldı 1Tup 3 Ay Kullanıyorduk ( Sadece Dus Kullandık )

Tuketım Olarak Deneyıp Gorecegız Ekonomı Modunda Oyle Cıddı Bır Fark Yaratacagını Sanmıyorum

Kolayı var, Size bu akşam hemen bir test yaparım.

Önce şebeke su derecesini alırım.
65 Litre termosifonu günümüzsu soğukluk derecesindeki şebeke suyu ile doldurup sonra da 60 dereceye ayarlarım ve tüketim verilerini kayıt altına alıp buraya paylaşırım.

Hatta konu başlığı açarız bir tane @sota :ok:

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221
Sota' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:

Ben doğalgazlı kullanıyordum.Tuvaletten bile sıcak su akıyordu..Hanım mutfakta kullanıyordu.Ocak dahil.Hiç kapanmazdı.İnanın en yüksek 25-27 tl geliyordu..Şimdi sadece ocak 95 tl o da 2 ay gidiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt