Termosifon Tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Peki hocam bu turbo diye tabir edilen çift rezistanslı modeller ne kadar mantıklı, işlevsel bir şey mi ? yoksa sadece elektrik tüketimini mi arttırıyor ?
Normal termosifonlarda 2kw rezistans kullanılirken
turbo dediklerinde 3kw kullaniyor.

birim zamanda tuketilen enerji fazla olsada
yapilacak is daha surecegi icin
enerji tukerimi arttirmaz.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Anneme ariston 50 litrelik termosifon almıştım (dijital değil). 4-5 yıldır sorunsuz kullanıyor. Bayram arası söktüm kirecini temizleyip taktım. Canavar gibi çalışıyor.

B Çevrimdışı

burake07

Yeni Üye
15 Nis 2019
26
32
Çin'de yaşadığım dönemde (2012-2013) evimde aşağıdakine benzer bir elektrikli şofbenim vardı. Oranın iyi ve kaliteli bir markası idi ama unuttum.

İhlas elektrikli şofbene benziyor gibi ama iki kademe ısıtma gücünü seçip suyu kısıp açarak sıcaklık ayarlamak yerine direkt istediğiniz sıcaklığı giriyorsunuz ve su debisi ne olursa olsun o sabit sıcaklıkta veriyor. Dalgalanma yok kesinlikle. Son derece memnundum. Termosifona göre çok daha pratik ve verimli olacaktır. Bir araştırın derim.
Bunu da araştırmak lazım evet ama elektrik tesisatına ciddi zarar vereceği söylenmişti diye çok üzerine düşmemiştim :) yine de bakmak lazım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

açıkçası benim aklımda BAYMAK AQUA LCD PRİZMATİK JET 65 TERMOSİFON vardı. Programlama özelliği cazip gelmişti ama emin de olamadım. çift reziztans 4000 watt hızlı ısıtma vs ilk bakışta güzel görünüyor.

Son düzenleme:
sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Kireç dedinizde ben böyle bir şey görmedim...
Video çekmedim ama çıkanlar bunlar.

IMG_20190607_134609.jpg

IMG_20190607_143712.jpg

B Çevrimdışı

burake07

Yeni Üye
15 Nis 2019
26
32
termosifonun duvara montaj yüksekliğinin bir önemi var mıdır ? Ben yere yakın bir montaj istiyorum banyodaki kullanım alanı ve görsellik açısından ama bi sakıncası var mı bilemedim. İlla yukarı bir yere konumlandırılması gerekir mi ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
termosifonun duvara montaj yüksekliğinin bir önemi var mıdır ? Ben yere yakın bir montaj istiyorum banyodaki kullanım alanı ve görsellik açısından ama bi sakıncası var mı bilemedim. İlla yukarı bir yere konumlandırılması gerekir mi ?
Sebeke basıncıyla calıstıgı ıcın sorun teskıl edecegın sanmıyorum.
su tesısatını delmemeye calısın.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende de Demirdöküm 40 lt lik var su bazen az kalıyor ama genellikle yetiyor kova ile yikanirsaniz zaten hiç sorun yok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt